کد خبر: ۱۱۷۰۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۴ 08 June 2024

معلمان جذب شده از اول مهر امسال وارد کلاس می شوند

تابناک/گیلان معاون وزیر آموزش و پرورش، با بیان اینکه برای دوره دو ساله ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ بیش از ۲۰۰ هزار نفر نیرو را استخدام خواهیم کرد، گفت: افراد جذب شده اول مهر ۱۴۰۳ وارد کلاس های درس خواهند شد.

قاسم احمدی لاشکی در حاشیه سفر به شهرستان لنگرود در گفت وگو با خبرنگارتابناک گیلان، با اشاره به وضعیت جذب نیرو در وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: برای مقاطع مختلف تعداد مختلف جذب داریم.

وی با بیان اینکه برای آموزگاری ۲۸ هزار و ۸ نفر استخدام خواهند شد، افزود: برای کیفیت بخشی یعنی مراقب سلامت، معلم پرورشی و تربیتی و معلم ورزش نیز ۱۹ هزار و ۱۷۶ نفر را جذب می کنیم.

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش و پرورش، از جذب بیش از ۲۴ هزار و ۷۰۰ نیرو برای دوره دبیری شاخه های نظری و فنی و حرفه ای خبر داد و تاکید کرد: علاوه بر این، در آزمون استخدامی دوره چهار ساله دانشگاه فرهنگیان، بیش از ۳۰ هزار نفر را برای دانشگاه فرهنگیان و بیش از ۲۰۰۰ نفر را برای دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی جذب خواهیم کرد.

احمدی لاشکی همچنین به جذب حدود ۷۰۰ نفر از نخبگان اشاره و خاطرنشان کرد: سه درصد ظرفیت استخدام مربوط به معلولان بوده و لذا در این بخش ۳۰۰۰ نفر را جذب می کنیم.

وی با بیان اینکه برای دوره دو ساله ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ بیش از ۲۰۰ هزار نفر نیرو را استخدام خواهیم کرد، گفت: جذب ها شروع و مرحله اول مصاحبه آموزگاری نیز تا حدودی تمام شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش از متقاضیان مرحله کیفیت بخشی و دوره دبیری خواست منتظر باشند و تاکید کرد: هفته های آینده اعلام نتیجه مرحله اول انجام خواهد شد.

وی از برگزاری کلاس های دوره استخدامی خبر داد و عنوان کرد: افراد جذب شده اول مهر ۱۴۰۳ وارد کلاس های درس خواهند شد.

احمدی لاشکی همچنین به روند همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته اشاره کرد و متذکر شد: منتظر ابلاغ قانون برنامه هفتم هستیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار