رئیس اداره چای لنگرود خبر داد
رئیس اداره چای لنگرود گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه تاکنون، ۱۱ هزار و ۲۵۰ تن برگ سبز در چین بهاره به ارزش ۱۹۶ میلیارد تومان در این شهرستان خریداری شده است.
کد خبر: ۱۱۶۹۷۲۷
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۸ 04 June 2024

صادق حسن زاده در گفت وگو با خبرنگارتابناک گیلان، با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای، اظهار کرد: در این راستا شاهد سهم ۲۵ درصدی دولت و ۷۵ درصدی کارخانجات چایسازی در پرداخت مطالبات چایکاران هستیم.

وی با بیان اینکه سازمان چای کشور و اداره چای شهرستان لنگرود از ابتدای اردیبهشت ماه خرید برگ سبز را در قالب ۳۱ کارخانه چایسازی دارای قرارداد آغاز کرده است، افزود: ۴۷۰۰ هکتار سطح زیر کشت چای در شهرستان لنگرود داریم و ۹۰۰۰ چایکار در این عرصه ها مشغول فعالیت هستند.

سرپرست اداره چای لنگرود کیفیت چای ارگانیک ایرانی را زبانزد همه مردم جهان دانست و یادآور شد: چای گیلان به دلیل اقلیم بسیار مناسب گرفتار آفات نمی‌شود و محصولی ارگانیک و دارای طعم و کیفیت عالی است.

حسن زاده با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۲۵۰ تن برگ سبز در چین بهاره به ارزش ۱۹۶ میلیارد تومان خریداری شده است، اضافه کرد: ۸۱ درصد برگ سبز خریداری شده درجه یک و مابقی درجه دو است.

وی همچنین از تولید ۲۵۰۰ تن چای خشک خبر داد و عنوان کرد: تاکنون ۹۹ میلیارد تومان از ارزش برگ سبز خریداری شده در وجه چایکاران پرداخت شده است.

سرپرست اداره چای لنگرود با اشاره به اقدامات سازمان چای کشور برای حمایت از صنعت چای و چایکاران، تاکید کرد: تسهیلات ارزان قیمت از محل صندوق توسعه صنعت چای کشور به چایکاران پرداخت می شود که تاکنون به ۱۲۴۰ نفر تعلق گرفته است.

وی با بیان اینکه ۱۰۰۰ هکتار باغ چای رها شده در شهرستان لنگرود داریم که تاکنون ۵۰۰ هکتار آن احیا شده است، گفت: برای احیای هر هکتار باغ چای، تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی، برای اصلاح شیب ۴۵ میلیون تومانی و برای هرس کف بر و کمر بر به ترتیب ۴۵ و ۳۵ میلیون تومانی پرداخت می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار