با حضور استاندار گیلان و با دعای خیر مادر شهیدنظری؛
کد خبر: ۱۱۶۹۷۲۲
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۶ 04 June 2024

980خانوار روستایی بخش سنگر رشت از آب شرب سالم برخوردار شدند980خانوار روستایی بخش سنگر رشت از آب شرب سالم برخوردار شدند980خانوار روستایی بخش سنگر رشت از آب شرب سالم برخوردار شدند980خانوار روستایی بخش سنگر رشت از آب شرب سالم برخوردار شدند980خانوار روستایی بخش سنگر رشت از آب شرب سالم برخوردار شدند

۹۸۰ خانوار در سه روستای بخش سنگر شهرستان رشت با حضور استاندار گیلان و با دعای خیر مادر شهید نظری، در ادامه طرح جهادی آبرسانی به روستاهای استان گیلان از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

به گزارش خبرنگارتابناک گیلان ؛ نماینده عالی دولت در گیلان امروز (یکشنبه) در آیین افتتاح پروژه آبرسانی به روستاهای باز قلعه‌دژ، شیخ علی‌بست و نصرالله آباد بخش سنگر شهرستان رشت اظهار کرد: طرح آبرسانی به ۷۱۱ روستای استان در فاز نخست طرح جهادی آبرسانی در دستور کار قرار دارد که هم اینک سه روستا با ۹۸۰ خانوار از آب شرب سالم بهره مند شدند.

اسدالله عباسی افزود: زیرساخت آبرسانی در روستاها پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی توسط جهاد سازندگی ایجاد شده بود اما به دلیل فرسودگی طی سالهای قبل، آب این مناطق قطع بود و ساکنان آن از آب چاه استفاده می‌کردند.

وی ادامه داد: با همت بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان و شرکت آبفای استان اقدامی جهادی شکل گرفت و هم اینک مردم این روستاها از آب شرب سالم بهداشتی که از تصفیه خانه عبور می‌کند، بهره‌مند شده اند.

استاندار گیلان اضافه کرد: کارهای جهادی به گونه‌ای است که در کوتاه‌ترین زمان بتوانیم پروژه‌های بزرگی را اجرایی کنیم که این امر همیشه در دستور کار دولت سیزدهم قرار داشت زیرا شهید خدمت آیت الله رئیسی به عنوان رئیس جمهور انقلابی، جهادی، مردمی و خستگی ناپذیر در راس آن بود.

عباسی بیان کرد: هم اینک سبک زندگی نسبت به دهه‌های گذشته تغییر یافته و مصرف آب شرب افزایش یافته است ضمن آنکه تامین آب شرب سالم نیاز اولیه و اساسی همه مردم است.

وی تصریح کرد: ما نیز در تلاشیم که روستاهای فاقد آب شرب در سریعترین زمان از این امکان برخوردار شوند و امید است که مردم از زیرساختهای فراهم آمده، رضایت لازم را داشته باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: البته تاکنون در فاز نخست پروژه آبرسانی به روستاهای گیلان ۸۵۰ کیلومتر لوله گذاری انجام شده و هدف ما آن است که با همت بسیج سازندگی و مشارکت مردم تا پایان سال جاری تمامی ۷۱۱ روستای فاقد آب شرب بهداشتی در استان را از این خدمت بهره مند نماییم.

آئین افتتاح پروژه آبرسانی به روستاهای باز قلعه‌دژ، شیخ علی‌بست و نصرالله آباد بخش سنگر شهرستان رشت امروز با حضور دکتر عباسی استاندار، سردار دامغانی فرمانده سپاه قدس استان، احمدی سنگری یکی از نمایندگان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان و شهرستان و مردم منطقه بیاد شهید "حسن نظری" از شهدای روستای بازقلعه دژ سنگر صورت پذیرفت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار