کد خبر: ۱۱۶۶۴۷۰
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۷ 11 May 2024

به گزارش خبرنگارتابناک گیلان اسدالله عباسی عصر امروز (جمعه) در جلسه مدیریت بحران گیلان با محوریت بررسی آخرین اقدامات در منطقه آسیب دیده از آتش سوزی امام زاده ابراهیم (ع) شفت اظهار کرد: حدود یک چهارم این روستا آسیب دیده لذا می‌طلبد همه توان استان را به کار بگیریم تا مشکل مردم منطقه رفع شود.

وی با بیان اینکه ما باید مرهم این مردم خسارت دیده باشیم و اقدامات اساسی را برای جلوگیری از تکرار این حادثه انجام دهیم، افزود: از سوی دولت، کمک‌های بلاعوض معیشتی و کالایی نیز برای خسارت دیدگان در نظر گرفته شده که باید این روند استمرار داشته باشد.

استاندار گیلان بر لزوم تسریع در روند آواربرداری روستای چوبی امام زاده ابراهیم (ع) شفت تاکید کرد و ادامه داد: همه دستگاه‌ها پای کار باشند و هر چه سریع‌تر نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام کنند تا باری از دوش مردم این روستا برداشته شود.

عباسی با اشاره به اینکه تعدادی از ساکنان این روستا از بیمه برخوردار بودند، اضافه کرد: بیمه کردن ملک باید به مانند یک فرهنگ در جامعه جا بیفتند چرا که حادثه هیچ گاه خبر نکرده و با بیمه بخشی از خسارت‌ها جبران خواهد شد.

وی تصریح کرد: ارزیابی کارشناسان بیمه در روستای حادثه دیده امام زاده ابراهیم شفت به انجام رسیده و پرداخت خسارت به خانوارهای تحت پوشش بیمه از هفته آینده آغاز می شود.

عباسی عنوان کرد: در کنار پرداخت خسارت واحدهای بیمه شده، از سوی بنیاد مسکن نیز برای هر واحد سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام با کارمزد چهار درصد درنظر گرفته شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: نقشه برداری‌ها واحدهای تخریب شده و ارزیابی‌ها به انجام رسیده است.

وی اضافه کرد: پس از ساخت و ساز و پایان کار؛ روکش آسفالت نیز در این منطقه انجام می‌شود و با هماهنگی‌های انجام شده پروژه گازرسانی روستا که بخش عمده آن به انجام رسیده تکمیل و این روستا از نعمت گاز و سایر زیرساختها نیز بهره‌مند خواهد شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه همه مدیران تا رفع کامل مشکلات مردم در این منطقه پای کار باشند، تصریح کرد: دولت سیزدهم برای جبران خسارات در امام زاده ابراهیم (ع) اهتمام ویژه دارد و تا رفع این مشکلات کنار مردم این منطقه آسیب دیده است.

عباسی با تاکید بر لزوم ساماندهی و بازسازی مجدد روستای امام زاده ابراهیم افزود: حضور مسؤولان در امامزاده ابراهیم شفت واقعی و مدیریتی بوده نه نمایشی و لذا بازسازی مجدد این روستا نیازمند استمرار تلاش مسؤولان و همراهی مردم منطقه است.

استاندار گیلان همچنین خاطرنشان کرد: شهرستان شفت مزیت‌های خوبی در حوزه گردشگری، سیاحتی و زیارتی دارد و به زودی نیز پروژه پالایشگاه پلاسمای خون با اعتباری بالغ بر ۵۳ هزار میلیارد ریال در این شهرستان احداث می‌شود.

مهدی نقدی در دومین جلسه کمیته بحران که استاندار گیلان حضور داشت، اظهار کرد: طی روزهای آینده مسؤولان بیمه در امامزاده ابراهیم (ع) شفت حضور خواهند یافت و به برخی از آسیب دیدگان منطقه نیز در همان محل حادثه چک خسارت پرداخت می‌کنند.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه این شهرستان جزو ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور است، اضافه کرد: از مسؤولان برنامه و بودجه خواسته‌ام تا شاخص‌های کمتر توسعه یافتگی شفت را به ما کتباً اعلام کرده تا تلاش‌های ما در جهت رفع آن‌ها باشد.

وی به برخی از اقدامات ارزشمند توسعه محور در شهرستان شفت اشاره کرد و افزود: در این شهرستان مرکز پلاسمای خون، تعریض و بهسازی راه شفت احمد سرگوراب، احداث پل در بداب و مجتمع آب بداب در دست احداث بوده و نیازمند تأمین اعتبار برای تکمیل هستند.

فرماندار شهرستان شفت با اشاره به حضور تمام دستگاه‌های اجرایی در امام‌زاده ابراهیم، گفت: مردم به حضور دستگاه‌های اجرایی در امام‌زاده ابراهیم اعتماد کرده‌اند.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که اهالی آسیب دیده شهرک امام زاده ابراهیم نگران نباشند از تمامی ظرفیت‌ها برای برطرف کردن مشکلات استفاده خواهیم کرد و انشاالله دوباره شهرک امام زاده ابراهیم با مشارکت مردم و مسؤولان ساخته خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار