مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان رودبار را یکی از قطب‌های تولید زیتون در کشور دانست و گفت: بر اساس آمار تاکنون ۱۲ هزار تن زیتون معادل۶۰ درصد و به ارزش ریالی ۳۰۰ میلیارد تومان برداشت‌شده است.
کد خبر: ۹۹۹۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۷ 05 October 2021

منوچهر پارسافر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گیلان به لحاظ شرایط جغرافیایی یکی از استان‌های پیشرو در تولید محصولات کشاورزی است، اظهار کرد: زیتون تولیدشده در گیلان به‌ویژه در شهرستان رودبار یکی از مرغوب‌ترین زیتون‌های تولیدشده در کشور و حتی دنیا است.

وی با اشاره به برداشت ۱۲ هزار تن زیتون در گیلان گفت: بر اساس آمار تاکنون ۱۲ هزار تن زیتون معادل۶۰ درصد و به ارزش ریالی ۳۰۰ میلیارد تومان برداشت‌شده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان، رودبار را یکی از قطب‌های تولید زیتون در کشور دانست و افزود: در رودبار ۹ هزار و ۲۵۳ هکتار باغ زیتون دارد که حدود نیمی از آن به زیتون روغنی اختصاص دارد که این امر نشان‌دهنده اهمیت روغن‌زیتون در کشور است.

پارسافر با تأکید بر اهمیت گسترش کارخانه‌های روغن‌کشی در گیلان بیان کرد: شهرستان رودبار دارای ۱۰ کارخانه روغن‌کشی با ظرفیت ۲۴ هزار تن و ۱۰۰ واحد بسته‌بندی سنتی، مدرن و نیمه مدرن با ظرفیت ۱۲ هزار تن است ولی این استان ظرفیت افزایش و گسترش کارخانه‌های روغن‌کشی را دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار