معاون قضایی رئیس کل دادگستری گیلان از آزادی مشروط ۵۰ زندانی از زندان‌های لاهیجان خبر داد.
کد خبر: ۹۹۵۲۷۱
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۵ 20 September 2021

فریدون حسن پور امروز به همراه تعدادی از مسئولان قضایی گیلان در جریان بازدید از زندان لاهیجان گفت : امروز ۵۰ زندانی به صورت مشروط از این زندان آزاد شده و به آن‌ها مرخصی پایان دوره اعطا شد.

وی با اشاره به استمرار بازدید‌های مسئولان قضایی از تمامی زندان‌های استان افزود : در دیداری چهره به چهره با زندانیان لاهیجان، پس از شنیدن مشکلات و درخواست‌های آنان دستورات لازم برای رفع مشکلات صادر می‌شود.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه امیدواریم زندانیان پس از آزادی ، دوباره مرتکب جرم نشده و به زندان برنگردند، افزود: امیدواریم در دوره تحول قوه قضائیه، آمار زندانیان جرائم کم اهمیت و جرائم مربوط به زنان و نوجوانان کاهش یافته و از ارفاقی که در قانون پیش بینی شده برای کاهش جمعیت زندانیان به خوبی استفاده شود.

فریدون حسن پور با اشاره به سیاست دستگاه قضایی مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، بر اساس دستور رئیس قوه قضائیه و تاکیدات رئیس کل دادگستری گیلان، گفت: از ابتدای امسال بازدید‌های دوره‌ای مسئولان قضایی گیلان از زندان‌ها با هدف رفع مشکلات زندانیان و خانواده‌های آنان آغاز شد و به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

وی حضور قضات در زندان و شنیدن درخواست‌ها و نیاز‌های آنان را ، موجب کاهش آسیب‌های روانی زندانیان عنوان کرد و افزود: در دیدار‌های نزدیک و چهره به چهره با زندانیان ، برای آزادی‌های مشروط ، پابند الکترونیکی ، عفو و مرخصی دستور قانونی صادر می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار