در مراسمی امروز از ورزشکاران گیلانی حاضر در المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در استانداری گیلان قدردانی شد.
کد خبر: ۹۹۳۲۸۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹ 12 September 2021

در جلسه شورای عالی تربیت بدنی و ورزش که در استانداری گیلان برگزار شد از آرمین هادی پور در رشته تکواندو، سارا بهمنیار در کاراته، محمد رهبری در شمشیربازی، علی آقا میرزایی و نازنین ملایی در قایقرانی ورزشکاران المپیکی و از میثم علیپوردر والیبال نشسته، مهدی پور رهنما در پاراتکواندو و سامان رضی در پاراوزنه برداری ورزشکاران گیلانی حاضر در مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با اهدای لوح تقدیر و هدایایی، تجلیل و تقدیر شد.
ارسلان زارع استاندار گیلان در این مراسم حضور ورزشکاران و قهرمانان را در در آوردگاه‌های بین المللی ملی موجب غرور و افتخار و زمینه ساز تقویت انسجام ملی عنوان و کرد و گفت: از همه ظرفیت‌ها و امکانات برای تسهیل فعالیت و پویایی جامعه ورزش استان استفاده شود ضمن آنکه سازمان‌ها و نهاد‌ها هم باید به مسئولیت اجتماعی خود در قبال رشته‌های ورزشی، عمل کنند.
وی افزود: ورزش همگانی، مایه نشاط و ورزش قهرمانی نماد افتخار ملت و تشویق کننده نسل جوان برای ورود به این عرصه است.
ارسلان زارع گفت: در کنار ورزش انسجام ملی، نشاط در جامعه و جاذبه برای گردشگری و اقتصاد به وجود می‌آید و می‌تواند کشورمان را در مسیر توسعه پایدار قرار دهد.
استاندار گیلان ایجاد امید و شادابی را یکی از آثار مهم ورزش در سطح همگانی و مسابقات داخلی یا بین المللی دانست و تصریح کرد: ورزشکار یعنی انسان امیدوار و کسی که به جسم و جان خود و جامعه قدرت و غرور می‌بخشد و مردم را در شادابی نگاه می‌دارد.
ارسلان زارع سلامت، ورزش و عرصه قهرمانی را بخشی از سبد امید جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: به طور قطع قهرمانان ورزشی، امیدآفرین هستند و در ایام مسابقات، ورزش دوستان را پای صحنه‌های ورزشی می‌نشانند.
وی با اشاره به اینکه بانوی باعظمت ایرانی با آشنایی و اشراف به همه تکنیک‌های ورزشی، توان و قدرت خود را در سطح جهانی به منصه ظهور می‌رساند، گفت: این عزیزان همراه با عفاف، حجاب، فرهنگ ایرانی و اسلامی را در برابر دیدگان جهانیان قرار می‌دهند و این موضوع افتخار مضاعفی برای همه ماست.
استاندار گیلان به علاقه مندی خود به رشته‌های مختلف ورزشی به ویژه رشته فوتبال اشاره و با بیان اینکه قدردان دست‌اندرکاران، مدیران عامل، هیات‌های مدیره، سرمربیان و بازیکنان فوتبال هستم خاطرنشان کرد: اگر محدودیت‌های قانونی برای اختصاص بودجه دولتی به باشگاه‌های حرفه‌ای رشته‌های ورزشی خصوصا فوتبال نبود در قالب برنامه‌ها و خواسته‌های تیم‌های ورزشی به ویژه سپیدرود، ملوان، چوکا، شهرداری آستارا و سایر تیم‌های حاضر در لیگ‌های فوتبال، مساعدت مالی ویژه می‌کردیم.
ارسلان زارع با اشاره به برگزاری جلسات مختلف برای رسیدگی به وضعیت تیم‌های سپیدرود و ملوان و بسترسازی برای همراهی و مشارکت فرمانداران، شورا‌های اسلامی شهر‌ها و شهرداران در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی، تلاش‌های صورت گرفته برای تقویت زیرساخت‌های استان در حوزه ورزش به ویژه در مورد ورزشگاه‌های گیلان را یادآور شد و گفت: اگرچه مکاتبات مختلفی برای طرح مطالبه‌های ورزش استان ارسال شده، اما در ابتدای شروع فعالیت دولت مردمی سیزدهم نیز پیشنهاد اصلاح مصوبه‌های قانونی مجلس در خصوص حل مشکل ممنوعیت مساعدت‌های مالی نهاد‌های دولتی و شهرداری‌ها به باشگاه‌های حاضر در لیگ‌های دسته یک و پایین‌تر ارائه می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش، ورزشکاران پارا المپیک را دارای افتخارآفرینی مضاعفی دانست چرا که این ورزشکاران با زحمت، تلاش و مشقت بیشتر، افتخارات بزرگ ملی می‌آفرینند.
استاندار گیلان جنبه مهم دیگر موفقیت قهرمانان پارا المپیکی را انتقال این پیام عنوان کرد که محدودیت جسمی مانع از کسب افتخار در صحنه‌های بین المللی نیست و این پیام مثبتی برای همه جامعه است.
ارسلان زارع با بیان اینکه کسب سهمیه المپیک توسط ورزشکاران غیور، مایه افتخار برای کشورمان و کسب مدال‌های طلا، نقره و برنز توسط قهرمانان پاراالمپیکی مایه مباهات شد، تصریح کرد: ورزشکاران و قهرمانان ما چه در عرصه ملی و چه در آوردگاه‌های بین المللی، موجب غرور و افتخار هستند و زمینه ساز تقویت انسجام ملی به شمار می‌روند.
وی خاطرنشان کرد: تمامی فعالان حوزه ورزش و دست اندرکاران آن، باید با ‏تعامل و استفاده شایسته از همه ظرفیت‌ها و امکانات، مناسب‌ترین شرایط را برای فعالیت جامعه ورزشی فراهم کنند تا آنها، دغدغه‌ای جز درخشش نداشته باشند.
استاندار گیلان ادامه داد: این مهم تنها وظیفه دستگاه و اداره متولی ساماندهی ورزش یعنی اداره کل ورزش و جوانان نیست بلکه همه نهاد‌ها و سازمان‌ها به ویژه شهرداری‌ها باید برای نیل به این هدف، که منجر به توسعه ملی می‌شود نقش آفرین باشند چرا که ورزش، از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی برای جامعه اثرات بسیاری دارد.
ارسلان زارع ورزش را یک ضرورت برای سلامت جامعه دانست که به حوزه بهداشت کمک شایان توجهی می‌کند و با اشاره به اینکه بیش از ۱۸ ماه جهان و کشورمان درگیر ویروس منحوس کروناست گفت: تمامی توان و تمرکز مدیریتی کشور در همه قوا، بر مدیریت و مقابله با این بیماری که در ساحت‌های مختلف زندگی ما سایه افکنده، معطوف شده است.
وی از اعضای حقیقی و حقوقی شورای ورزش استان خواست تا با برنامه ریزی مدون، کارشناسی و جامع نگر، راهکار‌هایی ارائه دهند که در کنار توجه و مراعات توصیه‌های بهداشتی، به امر ورزش هم پرداخته شود تا مردم روحیه داشته باشند.

 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار