کد خبر: ۱۱۶۹۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۷ 06 June 2024

تابناک/گیلان رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه انتخابات پرشور و با مشارکت بالا پشتوانه نظام بوده که باید با همکاری تمامی مسئولان به بهترین صورت در کشور برگزار شود گفت: شعب ویژه رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در محاکم قضایی تشکیل شد به گزارش تابناک گیلان.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی امروز ۱۶ خرداد ماه در نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با موضوع برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت، اظهار کرد: بعد از این حادثه بر اساس قانون اساسی و به فرمان رهبر معظم انقلاب باید انتخابات ریاست جمهوری در کشور برگزار شود.

وی با بیان اینکه شوراهای پیشگیری از جرائم انتخاباتی در مرکز استان و شهرستان‌ها تشکیل شده است، افزود: در این شوراها اقدامات مجرمانه‌ای که در فرآیند انتخابات صورت گرفته و سلامت آن را خدشه‌دار کند مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

رئیس شورای قضایی گیلان با اعلام اینکه شعب ویژه رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی نیز در محاکم قضایی تشکیل شده است، گفت: در این شعب مطابق مقررات و ضوابط به تخلفات گزارش شده با دقت رسیدگی می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی با تاکید بر برگزاری انتخاباتی شکوهمند و سالم در کشور، تصریح کرد: تمامی مسئولان اعم از مسئولان اجرایی و سایر مدیران استانی تحت هیچ شرایطی مجاز به عدول از اصل بی‌طرفی در انتخابات نیستند و نباید از امکانات عمومی و دولتی در راستای تبلیغ برای هیچ نامزدی بهره‌برداری شود.

به گزارش تابناک و به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، وی شرکت در انتخابات را تکلیفی برای همگان دانست و خاطرنشان کرد: انتخابات پرشور و با مشارکت بالا پشتوانه نظام بوده که باید با همکاری تمامی مسئولان به بهترین صورت در کشور برگزار شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار