رییس اتاق بازرگانی گیلان در دیدار با سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی مطرح کرد:

برگزاری شورای گفتگوی بخش دولتی-خصوصی با هدف رفع مشکلات فعالان اقتصادی منطقه ازاد انزلی

جلب مشارکت اعضای اتاق های بازرگانی کشور و طرفهای خارجی برای همکاری در احداث اسکله سرپوشیده، تقویت دفتر اتاق بازرگانی در منطقه و برگزاری شورای گفتگوی بخش دولتی-خصوصی با هدف رفع مشکلات فعالان اقتصادی منطقه ازاد انزلی در گفتگوی رضائیان و نیازی مطرح شد.
کد خبر: ۱۱۱۰۰۴۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۰ 13 June 2023

قاسم رضاییان، رییس اتاق بازرگانی استان گیلان با اکبر نیازی، سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار کرده و در خصوص سازوکارها و راهکارهای گسترش همکاری‌های دو جانبه در مسیر بهره‌برداری حداکثری از فرصت‌های توسعه همکاری‌ها با اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا به ویژه روسیه به گفتگو پرداخت به گزارش تابناک گیلان رئیس اتاق بازرگانی گیلان با تصریح بر اینکه اتاق بازرگانی با تمام قوا آماده همکاری با منطقه آزاد در مسیر توسعه صادرات، لجستیک، تولید و تجارت استان گیلان می‌باشد، اظهار داشت: نخستین پیشنهاد بنده تداوم نشست‌های تخصصی-کارشناسی میان اتاق، بخش خصوصی منطقه و سازمان منطقه آزاد انزلی است.
رضائیان با اشاره به جایگاه اتاق بازرگانی به عنوان دبیر شورای گفتگوی بخش خصوصی با دولت ضمن تاکید بر برگزاری جلسه تخصصی این شورا در منطقه ازاد انزلی صرفا با هدف رفع مشکلات فعالان اقتصادی این منطقه گفت: با توجه به فرصت‌های بازار روسیه و قزاقستان به عنوان دو عضو مهم اتحادیه اقتصادی اوراسیا که در دریای کاسپین همسایه استان می‌باشند، و با تکیه بر ظرفیت‌ها و مزیت‌های منطقه آزاد انزلی در حوزه‌های لجستیک، ترانزیت، قانون و مقررات، توسعه تولید و تجارت، می‌توان در اجرای مهمترین وظایف منطقه آزاد، یعنی جذب سرمایه گذار خارجی و نقش آفرینی در بخش‌ها بسیار استراتژیک، گام برداشت.
رییس اتاق بازرگانی گیلان خواستار رفع دغدغه‌های فعالین اقتصادی منطقه آزاد انزلی در حوزه‌های مالیاتی و تأمین انرژی و به ویژه برق با هم افزایی میان بخشی شده و افزود: یکی از مهمترین برنامه‌های همکاری مشترک جذب سرمایه گذاریهای خارجی و دعوت از شرکت‌های روسی جهت حضور در منطقه آزاد انزلی است.
وی همچنین اجرای ایده شورای همکاری مناطق آزاد ایران – روسیه شد و اضافه کرد: باتوجه به ظرفیت‌های استان گیلان و منطقه آزاد انزلی، مسئولیت اجرای این کار مهم از سوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد به این منطقه محول گردد.
وی در پایان پیشنهاد ساخت یک پست اسکله سرپوشیده از سوی سرمایه گذاران روس، یا سرمایه‌گذاری مشترک ایرانی- روسی را عنوان نمود و افزود: با عنایت به شرایط آب و هوای بارانی استان و انزلی، احداث چنین زیرساختی الزامی است.
دبیر شورای گفتگوی بخش خصوص با دولت اشاره نمود که لازم است دفتر اتاق بازرگانی در منطقه تقویت شود و خدمات این دفتر متنوع‌تر شود.
رییس اتاق بازرگانی گیلان خواستار تسهیل‌گری و سرعت بخشیدن به فرآیندهای اداری در برخی بخش‌های سازمان و نهادهای دولتی همکار شده و بر لزوم هم افزایی بیش از پیش تأکید کرد

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار