شهردار لنگرود در نشست خبری روز گذشته؛
با پویش#روز_خبرنگار_روز_نشست_خبری_نیست همراه می شویم و در 17 مرداد امسال، خبری از گزارش عملکرد و نشست خبری نخواهد بود! / پیاده راه طبیعت در کنار تالاب لنگرود احداث می شود / 80درصد معابر شهر لنگرود آسفالت شده است / سوله های کارخانه کمپوست 100درصد آماده شده و تا پایان سال جاری افتتاح می شود / صندوق رفاهیات برای کارکنان شهرداری تشکیل شده است / تا جایی که بتوانیم بدنه شهرداری را کوچک می کنیم

تابناک / «سید مهدی رجایی» در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص عملکرد چهار ماهه شهرداری در سال جاری که روز گذشته(یک‌شنبه، ۶مرداد ) در سالن اجتماعات شهرداری لنگرود برگزار شد، گفت: شهرداری لنگرود در دوره پنجم شورای شهر برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی را پیش بینی کرده است که در نیمه اول سال جاری سه برنامه میان مدت باغ ملی، محوطه پل خشتی و لوله گذاری خیابان امام خمینی انجام شد.

 

 

با پویش#روز_خبرنگار_روز_نشست_خبری_نیست همراه می شویم و در 17 مرداد امسال، خبری از گزارش عملکرد و نشست خبری نخواهد بود! / پیاده راه طبیعت در کنار تالاب لنگرود احداث می شود / 80درصد معابر شهر لنگرود آسفالت شده است / سوله های کارخانه کمپوست 100درصد آماده شده و تا پایان سال جاری افتتاح می شود / صندوق رفاهیات برای کارکنان شهرداری تشکیل شده است / تا جایی که بتوانیم بدنه شهرداری را کوچک می کنیم

 

سید مهدی رجایی در این نشست صمیمی دوساعته ، پیشاپیش روز خبرنگار را به همه فعالین رسانه تبریک گفت و افزود: هدف ما این بود که امسال روز خبرنگار فقط روز تجلیل باشد نه روز ارائه عملکرد(#روز_خبرنگار_روز_نشست_خبری_نیست) بنابراین به همین منظور تصمیم گرفتیم قبل از روز خبرنگار نشست خبری برگزار کرده و عملکرد شهرداری و شورای اسلامی لنگرود را در ۴ماهه نخست امسال بیان کنیم.


وی بابیان اینکه از بدو ورود خود به شهرداری لنگرود برنامه هایی در قالب کوتاه مدت،میان مدت ودراز مدت تعریف کردیم ،افزود: در نیمه سالجاری سه پروژه باز سازی باغ ملی، بازسازی محوطه پل خشتی و لوله گذاری در قالب برنامه میان مدت به بهره برداری رسید.


شهردار لنگرود درادامه به حجم بالای آسفالت صورت گرفته درسطح شهر لنگرود در سال ۹۸اشاره کرد و گفت: در سال ۹۸ پانزده هکتار از سطح معابر شهر لنگرود در دستور کار آسفالت قرار گرفته که تاکنون نزدیک به ۱۰هکتار آن با اعتبار ۱۰میلیارد تومان به پایان رسیده است و مابقی نیز در ماههای آینده انجام خواهد شد.


رجایی با بیان اینکه یکی از دغدغه های شهروندان لنگرودی وضعیت نامناسب پیاده روهای مرکز شهر بوده افزود:۸۰درصد از پیاده روهای مرکز شهر را اصلاح کردیم.


وی اضافه کرد: پیاده رو سازی در ضلع شمالی خیابان امام خمینی به اتمام رسیده وپیاده رو سازی خیابان حافظ هم بزودی تمام خواهد شد.


رجایی ضمن بیان اینکه پیاده راه طبیعی از میدان مصلی تا میدان طبیعت را در چند فاز از دیگر برنامه های شهرداری لنگرود در خصوص پیاده روسازی است ، اظهار داشت: یکی از مکانهای درگیر با مسئله آبگرفتگی در روزهای بارانی، میدان امام حسن مجتبی(ع) است که به دلیل نداشتن خروجی مناسب برای هدایت آبهای سطحی دچار آبگرفتگی میشود که لوله گذاری این مسیر بطول یک کیلومتر از میدان امام حسن مجتبی به سمت چمخاله را در دستور کار قرار دادیم بطوریکه لوله گذاری ازاین مسیر ادامه یافته و درنهایت به نهر الوغ فک میریزد و مشکل آبگرفتگی این میدان کلا حل خواهد شد.


وی یاد آور شد و افزود: مشکل آبگرفتگی در میدان حافظ با لوله گذاری از مسیرمیدان بار به کارخانه کلوچه جوادیان نیز حل شده است و لوله گذاری از مسیر خیابان سعدی تا پارک فجر نیز مشکل این خیابان را کاملا مرتفع نموده است.


شهردار لنگرود سپس به مسئله بازنشستگی پرسنل شهرداری اشاره کرد و افزود:با توجه به اینکه شهرداری سالهاست با ازدیاد نیرو مواجه بوده بمنظور کوچک کردن بدنه شهرداری و برون سازی و سپردن بسیاری از امور به جوانان از ابتدای دوره پنجم بحث بازنشستگی عزیزانی که به سن بازنشستگی رسیده بودند وبلاتکلیف مانده بودند مورد جدیت قرار گرفت و مقرر شد هرسال ۲۰نفر از پرسنل بازنشسته شوند که سال قبل ۱۶نفر و امسال نیز ۲۰نفر را بازنشسته کردیم و تا پایان دوره پنجم شوراها ۶۰نفر بازنشسته میشوند.


وی بیمه منازل مسکونی سطح شهر با سقف بیمه ده میلیون تومان،راه اندازی شرکت تعاونی مسکن پرسنل شهرداری ،تشکیل صندوق رفاهی کارکنان بمنظور تامین هزینه درمان ۱۰۰درصدی کارکنان و پرداخت هزینه سفر تا سقف یک میلیون تومان به کارکنان را ازدیگر برنامه های پیش روی شهرداری وشورای اسلامی شهر لنگرود عنوان کرد.

رجایی همچنین به پیشرفت فیزیکی کارخانه کمپوست مادیان گوابر اشاره نمود وخاطرنشان کرد:سوله های کارخانه کمپوست ۱۰۰درصد آماده شده و تجهیزات آن خریداری شده است که کل اعتبارات پروژه ۱۵میلیارد تومان است و تاکنون ۵میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان آن تاکنون جذب شده و تا پایان سالجاری ۵میلیارد تومان دیگر نیز جذب خواهد شد.