معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تاکنون ٢٢٠ دز واکسن کرونا نوبت اول و دوم برای اتباع خارجی در گیلان تزریق شده است.
کد خبر: ۹۹۸۵۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴ 03 October 2021

دکتر آبتین حیدرزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۸۲ دز نوبت اول و ۳۸ دوز نوبت دوم برای اتباع خارجی در گیلان تزریق واکسن انجام شده است.

وی با بیان اینکه اتباع خارجی برای تزریق واکسن در استان گیلان مشکلی ندارند، اضافه کرد: این افراد در پایگاه های واکسیناسیون می توانند واکسن کرونا را دریافت کنند.

تاکنون افزون بر یک میلیون و ۵۵۰ هزار نفر در گیلان دز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده اند که به مرز ٧٠ درصد از جمعیت واجد شرایط رسیده است.

افزون بر ۵۵۰ هزار نفر نیز در گیلان دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند که نزدیک به ۲۶ درصد را شامل می شود.

بر اساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک هم اکنون شهرستان املش در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد ، شهرستان های صومعه سرا ، لاهیجان، سیاهکل، شفت، ماسال، فومن، بندرانزلی و رضوانشهر زرد، و لنگرود، رودسر، رودبار، آستانه اشرفیه، رشت، خمام، آستارا و تالش نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی گیلان نشان می دهد هم اکنون ٣٩٢ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۴ بیمار بدحال می باشند.

گیلان با ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین استان های درگیر ویروس کرونا در کشور بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار