معاون اتاق کارفرمایان استان مانگیستائو قزاقستان گفت: همکاری تجاری قزاقستان با تولیدکنندگان و شرکت‌های تولیدی ایرانی افزایش می‌یابد.
کد خبر: ۹۴۵۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸ 02 March 2021

 

آیتژانووا امروز در نوزدهمین اجلاس شورای بین‌المللی همکاری‌های تجاری اتاق‌های بازرگانی کشورهای منطقه دریای خزر اظهار داشت: ما در جهت توسعه همکاری با بخش خصوصی کشورهای دیگر و ایران اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

معاون اتاق کارفرمایان استان مانگیستائو قزاقستان خاطرنشان کرد: این حمایت‌ها شامل حل مشکلات اداری و برطرف کردن مشکلات ارزی سرمایه‌گذاران است.

آیتژانووا گفت: اتاق بازرگانی استان مانگیستائو مرکز ارائه خدمات به سرمایه‌گذراران داخلی و خارجی بوده و در این مرکز حمایت‌های لازم را به آن‌ها ارائه می‌دهیم.

وی با بیان اینکه به سرمایه‌گذاران برای استقرار در مناطق اقتصادی کمک می‌کنیم افزود: اخیراً در اتاق کارفرمایان استان مانگیستائو نشستی با نمایندگان کنسولگری ایران در قزاقستان داشتیم.

معاون اتاق کارفرمایان استان مانگیستائو، قزاقستان گفت: در این اجلاس به توافق رسیدیم که طرف ایرانی فهرست تولیدکنندگان و شرکت‌های خود را با ذکر محصولات تولیدی و خدمات قابل ارائه برای ما تهیه کند که ما شرکای بالقوه در قزاقستان را برای آن‌ها پیدا کنیم.

آیتژانووا با اعلام آمادگی برای همکاری تجاری با ایران گفت: ما می‌توانیم حمایت‌هایی در حوزه تولید و حمایت مالی داشته باشیم و در واقع می‌خواهیم پلی بین همکاری تجاری ایران و قزاقستان ایجاد کنیم.

معاون اتاق کارفرمایان استان مانگیستائو، قزاقستان خاطرنشان کرد: بخش‌هایی برای حمایت‌های حقوقی و حمایت‌های دیگر از سرمایه‌گذاران ایرانی در نظر گرفته شده که به زودی اطلاع رسانی می‌شود.

سرکنسول ایران در آستراخان نیز در این اجلاس ابراز داشت:نخستین اجلاس همکاری تجاری کشورهای حوزه دریای خزر در سال 1996 در آستراخان انجام شد و در آن اجلاس بر چند نکته مهم تاکید کردیم.

مهدی آکوچکیان بیان کرد: برگزاری همایش‌های تجاری، ارتقاء حجم مبادلات بازرگانی، توسعه همکاری‌های اقتصادی و برگزاری کنفرانس های تجاری از جمله این تأکیدات بود و خوشبختانه در تمام این زمینه‌ها اقداماتی انجام شده‌ است.

وی با بیان اینکه اکنون تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم افزود: حجم مبادلات انجام شده بین ایران و کشورهای حوزه دریای خزر بسیار کم بوده و جای بیشتر شدن دارد.

آکوچکیان تصریح کرد: ما به عنوان سرکنسولگری در آستراخان آمادگی این را داریم که در خدمت تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی و روسی باشیم و حتی از تجار ایران که در روسیه با کشورهای دیگر حوزه دریای خزر مبادلات دارند حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه سعی می‌کنیم مشکل تجار را به حداقل برسانیم گفت: در روزهای اخیر اجلاسی به ریاست استاندار آستراخان انجام شد که تجار قزاقستان و ترکمنستان نیز در آن حضور داشتند و در ابین اجلاس تصمیم گرفته شد که همکاری‌ها در حوزه دریای خزر افزایش پیدا کند.

سرکنسول ایران در آستراخان ابراز داشت: در این زمینه همکاری بیشتری بین سرکنسولگری قزاقستان، ترکمنستان و روسیه ایجاد می‌شود لازم به ذکر است که در آستراخان زمینه‌های بسیار خوبی برای توسعه همکاری وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما از اتاق های بازرگانی کشورهای حوزه دریای خزر دعوت می‌کنیم که از سرای تجاری ایرانیان در آستراخان دیدن کنند این سرا می‌تواند حلقه اتصال اتاق‌های بازرگانی باشد.

آکوچکیان اظهار داشت: در این منطقه بندری وجود دارد که می‌تواند به افزایش حجم تجاری کشورهای حوزه دریای خزر کمک کند و ما آمادگی خود را برای هرگونه همکاری در این حوزه اعلام می‌داریم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار