مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: ۳ موزه صید و صیادی، نهضت جنگل و مردم‌شناسی عشایر تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
کد خبر: ۹۳۴۳۵۷
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰ 23 January 2021

 

مسعود حلاج‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اظهار داشت: در حال حاضر 19 موزه تخصصی در استان گیلان وجود داشته و از ابتدای امسال تاکنون 3 موزه سنجش، موزه رودبار و موزه ماسوله در استان افتتاح شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان خاطرنشان کرد: افتتاح 13 موزه در گیلان در دستور کار بوده که از این تعداد تا 3 موزه تا اسفندماه امسال افتتاح می‌شود.

حلاج‌پور افزود: افتتاح موزه صید و صیادی شهر پره‌سر با مشارکت شهرداری این شهر، موزه مردم‌شناسی عشایر شهر رضوانشهر و موزه نهضت جنگل در خانه میرزا کوچک خان در دستور کار قرار گرفته است.

وی ابراز داشت: در حال حاضر حدود 60 درصد از کارهای اجرایی موزه صید و صیادی و موزه مردم‌شناسی عشایر و 90 درصد از امور اجرایی موزه نهضت جنگل انجام شده و این 3 موزه تا اسفندماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه برای هر شهر استان گیلان یک برند مشخص شده گفت: موزه‌های تخصصی نقش به سزایی در معرفی این برندها و فرهنگ اصیل و تاریخی هر شهر گیلان دارند.

حلاج‌پور افزود: هدف از ایجاد موزه نهضت جنگل جمع آوری عکس، اسناد، مدارک و اشیاء مربوط به نهضت جنگل، مشروطیت، میرزاکوچک خان و همراهانش است که نقش مهمی را در تاریخ و هویت گیلان ایفا کردند.

وی درباره ترمیم ساختمان دانشسرای ملی شهر رشت گفت: خوشبختانه خیری حاضر شده که هزینه مرمت سقف این ساختمان را پرداخت کرده و بعداً این مبلغ را دریافت کند که بدین ترتیب مرمت سقف این ساختمان با مشارکت شهرداری رشت به‌زودی آغاز می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار