مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به وزش باد گرم طی امروز و فردا در استان، گفت: شهروندان از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی جدا خودداری کنند.
کد خبر: ۹۳۰۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶ 09 January 2021

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش دمای نسبی در استان گیلان طی هفته جاری، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده فعالیت تناوبی جریانات جنوبی و وزش باد گرم تا اواخر هفته جاری در منطقه است.

وی افزود: طی این مدت روند افزایش دما، در بعضی ساعات وزش باد گرم که در بعضی نقاط شدید یا خیلی شدید است و برای پاره‌ای نقاط جلگه‌ای مه پیش بینی می‌شود.

دادرس با اشاره به افزایش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوای استان گیلان در این مدت، گفت: با توجه به وزش باد گرم به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها هواشناسی گیلان سطح هشدار نارنجی صادر کرده تا دستگاه‌های متولی تمهیدات لازم برای مقابله با حوادث احتمالی پیش بینی کنند.

وی با بیان اینکه با توجه به گرم شدن هوا احتمال ذوب شدن برف در مناطق کوهستانی و احتمال وقوع بهمن وجود دارد، تأکید کرد: شهروندان از استقرار در مسیر رودخانه نیز جدا خودداری کنند.

دادرس ادامه داد: دریای خزر با ارتفاع موج ۱۰ تا ۵۰ در این مدت برای فعالیت‌های دریانوردی و صیادی مناسب است.

وی از کشاورزان، گلخانه داران و مرغداران خواست با توجه به افزایش دما تمهیدات لازم را برای این روزها پیش بینی کنند.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر برای شهر رشت مرکز استان آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش نسبی دما و وزش باد جنوبی و گاهی افزایش ابر پیش بینی شده است، گفت: دمای این شهر نیز امروز بین ۴ تا ۱۶ درجه سلسیوس در نوسان خواهد بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار