استاندار گیلان بر ضرورت صیانت از اشتغال موجود و اهتمام به رونق فعالیت واحدهای تولیدی و انجام اقدامات عملی در جهت رفع موانع پیش روی تولید تاکید کرد.
کد خبر: ۹۰۸۱۸۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶ 11 October 2020

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛  ارسلان زارع روز یکشنبه در جلسه شورای اداری رودسر با تاکید بر اینکه از اشتغال موجود باید صیانت و فعالیت های واحدهای تولیدی با قوت استمرار یابد، تصریح کرد: تعطیلی هر بخش تولیدی، بمعنای ایجاد خلل در فرآیند جهاد اقتصادی، از بین رفتن فرصت های شغلی است.

 وی با بیان اینکه این شرایط به برنامه های توسعه ای استان به شدت آسیب می زند، گفت : به هیچ وجه این شرایط برایم قابل قبول نیست و را نمی پذیرم.

وی بر لزوم اهتمام تمامی مدیران برای تسهیل سرمایه گذاری و اقدامات عملی در جهت رفع موانع پیش روی تولید و تولیدگران تاکید و تصریح کرد: در کنار اهمیت تأمین منابع مالی، شناسایی و رفع موانع اداری و ساز و کارهای دست و پاگیر پیش روی بخش تولید اهمیت دارد و در چنین شرایطی مسیر تحرک و جهش برای تولید هموار می شود.

وی افزود: تحقق راهبرد اقتصاد مقاومتی و شعار امسال که به عنوان جهش تولید نامگذاری شده در واقع کار و تلاش مضاعف و فراتر از فعالیت های معمول، در چارچوب برنامه ریزی های عملیاتی را می طلبد.

زارع  ادامه داد: اینکه گفته می شود با وجود فشارها و تحریم های ظالمانه، اقتصاد کشور همچنان سرپاست؛ بمعنای نبود مشکل در این بخش نیست بلکه به معنای آن است که با وجود بسیاری از دشواری ها، واحدهای تولیدی و صنعتی به فعالیت خود ادامه می دهند.

استاندار گیلان، موضوع تولید و تامین امنیت غذایی جامعه را بسیار مهم دانست و گفت: در شرایط جنگ اقتصادی علیه مردم ایران تامین امنیت غذایی با افزایش تولید و خودکفایی در تامین نیازمندی های کشور میسر می شود.

وی فعالیت های کشاورزی را یکی از مولفه های اصلی اقتصاد کشور به ویژه گیلان عنوان و خاطرنشان کرد: در این میان، شهرستان رودسر با توجه به فراهم بودن شرایط طبیعی و منابع انسانی، نقش بیشتری در این فرآیند دارد.

 زارع تصریح کرد: لازم است با توجه به تنوع منحصربفرد تولیدات کشاورزی و باغی در رودسر و نیز ظرفیت های این شهرستان در  حوزه منابع طبیعی، آبزی پروری و گردشگری، استفاده بهینه ای از این ظرفیت ها صورت گیرد.

وی بر ضرورت اجرای کامل طرح یکپارچه سازی و نوسازی اراضی کشاورزی در جهت افزایش تولید و همچنین توسعه آبیاری تحت فشار مزارع برنج و چای تاکید کرد و گفت: با توجه به تولید حدود ۸۵ درصد محصول فندق کشور در گیلان و جایگاه خوب رودسر در تولید این محصول و دیگر تولیدات گیاهی ازجمله گل گاوزبان باید آموزش باغداران با برنامه‌ریزی‌های مدون ترویج و در خصوص به‌نژادی باغات فندق اقدام شود  زیرا به زعم کارشناسان؛ جوان‌سازی باغات در افزایش تولید این محصول موثر است.

نماینده عالی دولت در گیلان توجه به صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات از طریق ارائه تسهیلات را گام اثرگذاری در توسعه اشتغال این بخش دانست و افزود: باید با برنامه ریزی مدون در این خصوص علاوه بر مصارف خشکباری از این محصول ارزشمند در تولیدات بهداشتی و دارویی نیز استفاده شود.

وی با بیان اینکه پروژه های عمرانی و زیرساختی مناسبی در رودسر در دست تکمیل است، به بازدید از روند عملیات اجرایی ساخت سد مخزنی پلرود در اوایل خردادماه امسال همراه با رئیس سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و گفت: این سد یکی از طرح های بزرگ تامین آب استان است که علاوه بر تامین آب باغ های چای، نیاز آب شرب چند شهر شرق گیلان را هم برطرف می سازد.

استاندار گیلان ادامه داد: پیگیری هایی در سطح ملی برای تکمیل سد پلرود انجام داده ام و انتظار است دستگاه های استانی نیز اهتمام کافی برای تکمیل آن داشته باشند.

وی با تاکید بر توجه به توسعه مسیرهای ارتباطی رودسر و بهسازی و آسفالت راه های روستایی، اظهار داشت: موضوع حراست از اراضی کشاورزی و منابع طبیعی از مواردی است که پیوسته در جلسه زارع خاطرنشان کرد: در کنار اهمیت حفظ مزیت های طبیعی استان که پیوند تنگاتنگی با وضعیت اشتغال و معیشت ساکنان آن دارد؛ بروز حوادث و بلایایی طبیعی که رودسر نیز از آنها بی‌نصیب نبوده به سبب دست‌اندازی‌های بشری به محیط زیست است که باید از آن جلوگیری شود.

وی در ادامه با اشاره به تحریم و جنگ اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران افزود: اطمینان دارم این نبرد نیز همچون نمونه های پیشین با پیروزی ملت ایران به پایان می رسد و مقاومت و ایستادگی ستودنی و مثال زدنی مردم در برابر دشمنی های استکبار جهانی باردیگر در تاریخ ماندگار شده است.

استاندار گیلان حضور در جبهه جنگ تحمیلی اقتصادی را روز مقاومت و ایستادگی عنوان و در این مسیر نقش فعالان عرصه های تولیدی و نیز روستاییان را بسیار ارزشمند دانست و گفت: زندگی ملت ایران با شرایط سختی مواجه است، اما با روحیه بلند و قامتی استوار در برابر توطئه‌ها ایستاده اند.

وی با بیان اینکه علاوه بر حفظ وحدت و انسجام، جهاد اقتصادی می تواند جبهه ما را در مقابل صف آرایی دشمنان بیش از پیش تقویت کند، افزود: باید فعالیت در بخش های اقتصادی را با جدیت و اهتمام دنبال کرده و نسبت به تسهیل امور این حوزه اقدامات عملی انجام دهیم.

 اجرای سیاست ها و برنامه های دولت تدبیر و امید همراه با تلاش مضاعف برای حفظ آرامش اجتماعی و بهبود شاخص های امنیتی همراه با تکریم مردم از توصیه های استاندار به فرماندار جدید شهرستان بود.

در این جلسه از تلاش‌های حسین اسماعیل پور در دوران تصدی فرمانداری رودسر قدردانی شد و  محمدمهدی مظفری به عنوان فرماندار جدید این شهرستان معرفی شد.

شهرستان رودسر در ۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار