کد خبر: ۹۰۸۱۵۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰ 11 October 2020

عظیم مدبری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز صید ماهیان استخوانی از دریای خزر در استان گیلان از امروز، اظهار کرد: امسال چهار هزار صیاد گیلانی اقدام به صید ماهیان استخوانی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه این تعداد صیاد در قالب ۵۰ شرکت تعاونی صید پره فعالیت می‌کنند، افزود: صید ماهیان استخوانی از امروز در استان گیلان آغاز و تا فروردین سال ۱۴۰۰ ادامه دارد.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه برای حفظ ذخایر ماهیان دریای خزر بیش از ۱۷۵ میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه‌های منتهی به خزر رها شده است، ادامه داد: صیادان گیلان در این مدت اقدام به صید ماهیان ارزشمند و اقتصادی سفید، کپور دریایی، کفال، سوف و سیم خواهند کرد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا، تأکید کرد: به شرکت‌های تعاونی صید پره اعلام شده که استانداردهای صید و صیادی، دستور العمل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

مدبری اضافه کرد: شرکت‌های صید پره باید جایگاه استقرار صیادان را به صورت مستمر برای جلوگیری از شیوع و انتقال ویروس کرونا ضدعفونی کنند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز صیادان گیلانی هزار و ۷۰۰ تن ماهی استخوانی صید شده است، افزود: در مقایسه با سال ۹۷ با کاهش ۲۶ درصدی همراه بوده است.

مدیرکل شیلات گیلان سرمای هوا را از مهم‌ترین دلایل کاهش میزان صید در سال گذشته عنوان و ادامه داد: ارزش ماهیان صید شده ۸۹۴ میلیارد ریال بوده و ۷۷ درصد ماهیان صید شده از نوع سفید، ۲۰ درصد کفال و ۳ درصد سایر گونه‌ها بودند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار