کد خبر: ۹۰۰۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲ 18 September 2020

 

خبرگزاری میزان-بازیکن تیم ملی بسکتبال ایران گفت: امیدوارم خیلی زود تکلیف سرمربی تیم استقلال مشخص شود.

خبرگزاری میزان - حامد حدادی بازیکن تیم ملی بسکتبال که امروز میهمان برنامه ورزش و مردم بود درباره وضعیت آمادگی‌اش، حضورش در سریال مختار و تیم فوتبال استقلال اظهاراتی داشت که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

*از زمانی که بحث کرونا شروع شده، من برای چند روز به ایران آمدم، اما با پایان کرونا حدود ۴۰ روزی بسکتبال انجام شد. در چین بازی‌ها عادی و با تماشاگر برگزار می‌شد. گفته بودند در ووهان ویروس آمده و آدم می‌کشد. اوایل کسی جدی نمی‌گرفت زمانی که به ایران می‌آمدم دیدم چقدر خطرناک است. حدود یک ماهی است که از چین برگشته‌ام و آنجا واقعا کرونا تمام شده است.
 
*در چین لیگ‌های دیگری بود که برگزار نشد. چین در این یک ماه اخیر قرار بود مسابقاتش را بدون حضور بازیکنان خارجی برگزار کند به دلیل اسپانسر‌ها موفق نشدند لیگ را متوقف و یا مسابقات را بدون حضور تماشاگران برگزار کنند. ۵۰۰ یا ۶۰۰ میلیون دلار اسپانسر‌ها برای بسکتبال هزینه می‌کنند.

*هنوز مشخص نیست در لیگ داخلی بازی کنم یا نه. قوانینی هست که اگر بخواهیم به ایران برگردیم ما بازیکن خارجی محسوب می‌شویم. بحثی هم مطرح بود اگر قرار باشد اینجا بازی کنم چه بازیکنی محسوب می‌شوم؟ در این سالها به عنوان بازیکن خارجی بازی می‌کردم. تیم‌هایی مثل تیمی که سال گذشته بودم و همینطور سیچوان پیشنهاداتی داده‌اند. فکر می‌کنم پیشنهاد سیچوان بهتر باشد، اما هنوز تصمیم نهایی را نگرفته‌ام.

*شرایط تیم ملی بسکتبال عادی نیست که البته این موضوع برای همه جامعه است. من به صورت شخصی به آزادی می‌روم و تمرین می‌کنم. بچه‌های دیگر هم می‌آیند، اما سعی می‌کنیم در زمان‌های مختلف برویم چون فعلا امکان تمرین گروهی نیست. اگر می‌شد تابستان دو - سه هفته بچه‌ها را به اردو می‌بردند، همه تست می‌دادند و تمرین می‌کردند اما انجام نشد. امیدوارم این شرایط به پایان برسد و تمرینات را شروع کنیم. بدن‌ها افت کرده و 8 ماه است که تمرینی نداشته‌ایم.

*چینی‌ها یه ماه داخل حباب بودند و زمانی که ما وارد چین شدیم مدت‌ها در قرنطینه بودیم. بعد از آن به هتلی که در اختیارمان گذاشتند رفتیم. خوابگاه، تمرین و ... همه چیز در درون مجموعه بود. این مجموعه‌ای که در اختیارمان بود همه نوع امکاناتی داشت تا لازم نباشد از حباب بیرون برویم. ۵۰ روز بازی کردیم تا لیگ تمام شد. فکر می‌کنم امسال اینگونه باشد که بچه‌ها یک ماه را درون حباب بگذارند و ۲ هفته بیرون بروند.

*تعدادی از بازیکنان اصلی در کنار جوانان هستند که کنار هم تمرین می‌کنند براین اساس جوانان هم می‌توانند تجربه کسب کنند. خیلی‌ها هستند که می‌آیند و می‌روند و می‌گویند حامد هست. باید به بازیکنان قدبلند بها داده شود. خیلی‌ها آمدند و رفتند اما از آنها استفاده نشد. بازیکنان خوبی به تیم ملی آمده‌اند و کم کم باید کنار بروم. حقیقت این است هر بازیکنی دورانی دارد، امسال یا سال دیگر معلوم نیست اما دورانی هست که باید به فکر جایگزین بود.

* فکر می‌کنم 17 سال داشتم که در سریال مختار بازی کردم. تجربه خوبی بود؛ آنها دنبال یک فرد قدبلند بودند که به من پیشنهاد شد؛ البته نقش من کم بود. آن موقع معروف نبودم و گفتم می‌روم آنجا معروف می‌شوم، اما سریال خیلی دیر پخش شد. من گول خوردم به من گفتند در سریال مختار را می‌کشی، اما این طور نبود.(باخنده)

*پنج  سال در NBA بازی کرده‌ام. از ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در این مسابقات بودم.

*هم رفیق استقلالی و هم پرسپولیس دارم اما خوزستانی‌ها استقلالی هستند. من همه بچه‌ها را دوست دارم و امیدوارم در لیگ قهرمانان موفق شوند. امیدوارم استقلال خیلی زود از بلاتکلیفی دربیاید. فرقی نمی‌کند مربی کجایی باشد و ما حمایت می‌کنیم. تیم ما آخر شود یا اول استقلال را دوست داریم و طرفدار این تیم هستیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار