کد خبر: ۸۹۷۷۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴ 10 September 2020

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان کمی سرعت گرفته تا جایی که ساعاتی قبل شمار مبتلایان در جهان از مرز ۲۸ میلیون نفر گذشت.


عبور مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان از مرز 28 میلیون تن/ صعود پرسرعت «هند» در آمارهابه گزارش «تابناک»؛ به فاصله چهار روز، شمار مبتلایانِ شناسایی شده ویروس کرونا در جهان یک میلیون نفر افزایش یافت و به بیش از ۲۸ میلیون تن رسید. جمعیت بزرگی که دقت در آمار‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۶.۵ میلیون تن از ایشان شهروندان ایالات متحده آمریکا هستند؛ کشوری که ماه‌های متمادی است رتبه نخست ابتلا به کرونا در جهان را به خود اختصاص داده است.

این در حالی است که رتبه دوم جدول شمار مبتلایان بعد از مدت‌های طولانی تغییر کرده و هند با حدود ۴.۵ میلیون مبتلای شناسایی شده، جای برزیل را گرفته که حالا حدود ۴.۲ میلیون مبتلا دارد و رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. سه کشوری که پس از آن‌ها روسیه قرار دارد حالا شمار مبتلایانش از مرز یک میلیون تن عبور کرده است.

پرو، کلمبیا، مکزیک، آفریقای جنوبی، اسپانیا و آرژاتین رتبه‌های پنجم تا دهم را به خود اختصاص داده اند و پس از آن‌ها شیلی و ایران در رتبه‌های یازدهم و دوازدهم قرار دارند. این در حالی است که رتبه کشورمان تا یکی دو هفته قبل، دهم بود و به تازگی نزول کرده است.

بر اساس آمار‌ها، شمار جان باختگان کووید-۱۹ در جهان از ۹۰۰ هزار تن فراتر رفته است؛ فوت شدگانی که حدود ۱۹۵ هزارتایشان شهروندان ایالات متحده آمریکابوده اند و حدود ۱۳۰ هزارتن از ایشان اهالی برزیل. پس از این دو کشور، هند، مکزیک، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، پرو، اسپانیا و ایران رتبه‌های سوم تا دهم را از آن خود کرده‌اند.

نکته جالب توجه دیگر در آمار‌های رو به رشد جهانی، افزایش خوشایند آمار بهبود یافتگان است که از مرز ۲۰ میلیون نفر فراتر رفته است؛ آماری که رتبه اول تا سوم آن در اختیار آمریکا، هند و برزیل است و جایگاه فعلی کشورمان در آن، رتبه نزول، یازدهم شده است.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار