کد خبر: ۸۸۷۵۶۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰ 15 August 2020

 

برانکو به شرطی پذیرفت پولش به حساب ریالی اش در عمان پرداخت شود که ما کارمزد تبدیل یورو به ریال عمان را پرداخت کنیم. کارگزاری که قرار بود به این مربی پول بدهد پول را در ۱۷ حواله و در عابربانک‌های عمان داد.
 
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: مدیران قبلی پرسپولیس باید پاسخگوی مطالبات برانکو باشند، زیرا آن‌ها در زمان مناسب یک دلار هم به وی ندادند.

به گزارش تابناک ورزشی، مهدی رسول پناه درباره آخرین وضعیت باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: من ۱۵ روز قبل از سال ۹۹ به پرسپولیس آمدم و از همان زمان مشکلات خیلی زیاد بود. بحث بدهی‌های خارجی و داخلی، طلب بازیکنان و شرکت‌های هواپیمایی جمع شده و وضعیت بحرانی در پرسپولیس حاکم شده بود. در آن زمان با هیات مدیره تقسیم بندی کار کردیم. از شانس بد ما یازده پرونده خارجی داشتیم که در آستانه اجرایی و عملیاتی شدن بود.

زمانی که باید به برانکو پولش را می‌دانند یک دلار هم ندادند

من به مسئول حقوقی و بین الملل باشگاه گفتم هر پرونده سریع پیگیری شود. برانکو یکی از مربیان زحمتکش ما بود، اما متاسفانه زمانی که باید حق و حقوق وی را می‌دادند یک دلار هم ندادند. مدیران وقت باید در این زمینه جواب بدهند، اما به نظر من می‌توانستند پول برانکو را در مدیریت‌های قبلی بدهند.

پس از اعلام حکم فیفا با پرداخت مبلغی، درخواست گراندز رای کردیم. برانکو ابتدا درخواست یک میلیون و ۶۰۰ هزار یورو درخواست کرده بود و ما این رای را هم داریم، اما فیفا در رای اولیه یک و میلیون و ۵۰ هزار یورو را تایید کرد. طبق حکم این حکم باید به زلاتکو ۱۶۲ هزار یورو، ایگور ۲۰۵ هزار یورو و مارکو هم حدود ۱۱۴ هزار یورو پرداخت می‌کردیم.

باید ۱۶۰ تا ۲۰۰ هزار دلار برای هزینه دادرسی مجدد پرداخت می‌کردیم 

پس از صدور این رای به ما گفتند می‌توانید در زمان مشخص به دادگاه cas اعتراض کنید، اما می‌دانستیم باید هزینه‌ای حدود ۱۶۰ هزار تا ۲۰۰ هزار دلار برای اعاده دادرسی پرداخت کنیم و در نهایت حق و حقوق برانکو هم تایید می‌شد. به همین دلیل هزینه دیگری ندادیم. حتی برای دادرسی مجدد یک هزینه ۴ هزار یورویی ابتدایی هم پرداخت شد، اما ما نیاز به خریدن زمان داشتیم.

پرداخت ۳۳۰هزاردلار پول برانکو از ۱۷ عابربانک عمان!

به برانکو ظلم شد

بهترین کار را انجام دادیم و اگر زمان نمی‌خریدیم با محرومیت‌های شدیدتری مواجه می‌شدیم. مصاحبه‌ای هم نکردیم، زیرا طرف مقابل رصد می‌کرد. جدا از اعلام رای یک میلیون و ۵۰ هزار یورو باید ۵ درصد سود سالانه هم پرداخت می‌کردیم. برانکو حق داشت، زیرا با وی برخورد مناسبی نشده و به برانکو ظلم شده بود. در نهایت تصمیم گرفتیم پول وی را پرداخت کنیم.

پول بیرانوند یک روز قبل از اتمام فرصت ما برای پرداخت برانکو تسویه شد

از فیفات و محل انتقال بیرانوند به آنتورپ مطالباتی داشتیم که قرار شد پول برانکو را از این محل بدهیم. قرار بود قسط اول پول بیرانوند ۲۵ اسفند به ایران بیاید و یازده تیر هم قسط بعدی اش به ما برسد، اما با توجه به شیوع ویروس کروما انتقال این پول به تاخیر افتاد. یک روز قبل از تاریخ ۶ آگوست که آخرین مهلت ما برای پرداخت طلب برانکو و دستیارانش بود، حق انتقال بیرانوند به حساب باشگاه نشست. بلافاصله این پول را تبدیل کرده و طلب زلاتکو و ایگور را هم از محل مطالبات خود در فیفا دادیم. پول سرتن چوک، گابریل و نیلسون را هم قبلا پرداخت کرده بودیم و از پول باقی مانده مان در این محل می‌توانستیم تنها پول ایگور و زلاتکو را بدهیم. ۲۰۵ هزار یورو برای ایگور و ۱۶۲ هزار یورو برای زلاتکو را درخواست کردیم از این محل بدهند. البته دیگر نمی‌توانستیم از مطالبات مان در فیفا پنج درصد سود دو مربی را بدهیم و این پول را از درآمد انتقال بیرانوند دادیم.

چرا فیفا هزار دلار به پرسپولیس بازگرداند

حدود ۳۳۰ هزار یورو به حساب برانکو و ۱۲۰۷۹۸ یورو به حساب مارکو در عمان پرداخت کردیم. مطالبات ایگور و زلاتکو هم در فیفا پرداخت شده است که این موضوع هم پذیرفته شد. ما پول گابریل را از همین طریق دادیم و مطالبات ۱۱ هزار دلاری سرتن چوک هم از این محل تسویه شدکه البته فیفا گفت هزار دلار اضافه است و ۱۰ هزار دلار به چوک داد.

ایگور و زلاتکو باید فرمی را پرکنند تا فیفا به آن‌ها پول بدهد

رسول پناه درباره اینکه ایگور پانادیچ اعلام کرده فیفا نامه‌ای برای پرداخت مطالبات به وی نداده است، توضیح داد:اینجا سوء تفاهمی پیش آمده است. روند پرداخت به این شکل است که ما باید درخواست خود را به کمیته انضباطی ارسال کنیم تا از محل مطالبات پرسپولیس پرداخت شود. مشروط به اینکه یک فرمی را باشگاه پرسپولیس، فدراسیون فوتبال، ایگور یا زلاتکو باید پر کنند تا سریع این انتقال صورت بگیرد. ما و فدراسیون فرم را پر کرده ایم، اما تاکنون مربیان کروات فرم را پر نکرده اند.

برانکو به یک شرط قبول کرد حساب عمان خود را بدهد

رسول پناه درباره اینکه آیا پرسپولیس نمی‌توانست پول برانکو را به حساب وی در کرواسی واریز کند؟ گفت: برانکو حساب عمانش را به ما معرفی کرد و ما نمی‌توانستیم پولی را در کرواسی بدهیم. تازه می‌فهمیم که تحریم‌ها چقدر تأثیرگذار است. برانکو به شرطی پذیرفت پولش به حساب ریالی اش در عمان پرداخت شود که ما کارمزد تبدیل یورو به ریال عمان را پرداخت کنیم. برای نشان دادن حسن نیت مان این کار را هم انجام دادیم.

۳۳۰هزاردلار پول برانکو را از طریق ۱۷ عابربانک عمان به وی پرداخت کردیم

با توجه به تحریم‌ها امکان داشت پول بلوکه شود و به همین دلیل تصمیم گرفتیم به برانکو در عمان پول بدهیم. از طرفی برای ما حاشیه سازی کرده و می‌گفتند دروغ می‌گوییم. شانس ما زمانی که می‌خواستیم پول برانکو را بدهیم، بانک‌های عمان ۱۲ تا ۱۴ روز به دلیل عید قربان تعطیل بود. کارگزاری که قرار بود به این مربی پول بدهد پول را در ۱۷ حواله و در عابربانک‌های عمان داد. همه این‌ها نشان می‌دهد ما حسن نیت داشتیم.

کلا ۶۰ هزار یورو جریمه شده ایم و ۱۲۷ هزار دلار صحت ندارد

محکوم شدن باشگاه به پرداخت ۱۲۷ هزار دلار دیگر به عنوان جریمه صحت ندراد. بعضی‌ها به اشتباه یا به عمد می‌گویند پرسپولیس ۱۱۵ هزار فرانک سوئیس محکوم شده است. طبق نامه‌ای که فیفا داده است، باشگاه ۱۵ هزار فرانک سوئیس برای ایگور و زلاتکو و ۳۰ هزار یورو هم به عنوان جریمه باید بپردازد که این جریمه باید در مهلت ۳۰ روزه پرداخت شود. اگر ایگور و زلاتکو هم مانند مارکو فرم را پر می‌کردند، این ۱۵ هزار یورو هم به ما تعلق نمی‌گرفت.

مشکل فیفا است که پول زلاتکو و ایگور تسویه نشد

ایگور و زلاتکو برای دریافت پول نیاز به زمان یکی دو ماهه دارند، اما این مشکل ما نیست بلکه مشکل فیفا است که پذیرفته ما می‌خواهیم پول این مربیان را بدهیم. اکنون از فدراسیون جهانی خواسته ایم مانند نیلسون، چوک و گابریل پول آن‌ها را هم از مطالبات مان در فیفا بدهد. نامه رسمی هم زدیم و اگر فرم‌ها را پر کنند، پول به حساب شان می‌آید.

در نهایت اگر فیفا نپذیرد بازهم متضرر نمی‌شویم بلکه فیفا پول را در محل مطالبات ما نگه می‌دارد و در پرونده بعدی که برای بودیمیر یا کالدرون است، طلب آن‌ها را پرداخت می‌کند. هواداران ما خیلی حساس هستند و می‌توانستیم اطاله دادرسی کنیم تا پول دو سه ماه دیگر پرداخت شود، اما هواداران هر روز می‌گفتند پول برانکو چه شد. تا یک ماه دیگر قطعا این بدهی پرداخت می‌شود، زیرا منابع را ایجاد کرده ایم. در کنار کارگزار دو سه منبع دیگر داریم و جای نگرانی نیست.

کارگزار را برای اصلاح قرارداد تحت فشار گذاشتیم

درباره ابهام‌های مربوط به کارگزار باشگاه بگویم که قرارداد ابتدایی ما با آتیه داده پرداز ۸ آبان ۹۸ امضاء شد که ایراد‌هایی داشت. بعد از سرپرستی من در باشگاه، هیئت مدیره تصمیم گرفت کارگزار را تحت فشار قرار بدهیم و در زمان‌بندی مشخصی برای پرداخت‌ها صورت بگیرد، زیرا در قرارداد ابتدایی برای پرداخت‌ها جدول زمانبندی در نظر نگرفته بودند. برای همین قرارداد را فسخ کردیم تا شرایط مذاکره پیش بیاید. شرکت کارگزار هم طبق الحاقیه‌ای شرایط را پذیرفت و قرار شد در تاریخ‌های مشخصی پرداخت‌ها صورت بگیرد. ایراد‌های زیادی به الحاقیه گرفتند و گفتند چرا چک و تضمین نگرفتید، اما شرایط الحاقیه از چک هم برای معتبرتر بود. کارشناسان حقوقی این الحاقیه را مطالعه کرده و ما هم تا زمانی که کارگزار پولی نداده بود نمی‌توانستیم از این شرکت دفاع کنیم، اما مهم بود که آن‌ها به تعهد خود عمل کرده و تا پایان خرداد ۳۰ میلیارد پرداخت کرد.

استقراضی که در دوره مدیریت قبلی انجام شده بود جزء درآمد خود از کارگزار آوردیم. یعنی تا الان ۴۵ میلیارد پرداخت شده است که باید تشکر کنیم. یکی از شروط قرارداد این است اگر کارگزار به یکی از تعهداتش عمل نکند، می‌توانیم از قرارداد یکطرفه خارج شویم. الان این شرکت به تعهداتش عمل کرده و برای پرداخت طلب برانکو هم به ما کمک می‌کند.

اگر با شرکت دیگری قرارداد می‌بستیم کارگزار فعلی شکایت می‌کرد

حضور مردم در ورزشگاه برای ما فرصت درآمدزایی ایجاد می‌کند، اما به دلیل کرونا چنین اقدامی صورت نگرفت، اما با این وجود کارگزار وسط آمد و به تعهدات خود عمل کرد. اینکه می‌گویند شرکت دیگری هم در مزایده شرایط بهتری داشته درست نیست و من این موضوع را تکذیب می‌کنم. بهترین اقدام را کردیم و اگر با شرکت دیگری قرارداد می‌بستیم همین کارگزار فعلی از پرسپولیس شکایت می‌کرد.

ما قرارداد را اصلاح کردیم و اگر کارگزار شکایت می‌کرد خیلی‌ها که الان انتقاد می‌کنند، می‌گفتند این مدیریت پرونده‌ای بدتر از پرونده برانکو به جا گذاشت. با اصلاح قرارداد منابع را ایجاد کردیم و گول چهار تا چک را هم نخوردیم. از این چک‌ها خیلی در باشگاه زیاد است و حدود ۳۰ میلیارد چک به ما داده اند.

سیدجلال برای من احترام قائل شد و گفت جام را به ما بدهید

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره تعارف سیدجلال حسینی به وی برای بالا بردن جام قهرمانی توضیح داد: وقتی جام را به سیدجلال دادند برای من احترام قائل شد و گفت باید جام را تو به من بدهی. از وی که کاپیتان ارزشمند پرپسولیس و بازیکن بزرگی برای ما است تشکر می‌کنم. حسینی شخصیتی متین و با اخلاق دارد که افتخار پرسپولیس هم است. برای لحظه‌ای جام را به من داد که من هم سریع به خودش بازگرداندم.

۶۰ درصد مطالبات برانکو و دستیارانش که ۸۶۰ هزار یورو می‌شود پرداخت کرده ایم

رسول پناه درباره میزان پرداختی باشگاه پرسپولیس به برانکو و دستیارانش گفت: زمانی که پول را به برانکو پردخت کردیم، اعلام کردیم چند روز صبر کنید تا پول به حساب وی بنشیند. حدود ۳۳۰ هزار یورو را که نزدیک به ۳۰ درصد قرارداد می‌شود پرداخت کرده ایم، اما برخی‌ها در فضای مجازی گفتند پرسپولیس پنج درصد پول برانکو را داده است درحالیکه در مجموع ۶۰ درصد قرارداد برانکو و دستیارانش که حدود ۸۶۰ هزار یورو می‌شود به آن‌ها پرداخت کرده ایم.

اگر برانکو همکاری می‌کرد یک دلار هم جریمه نداشتیم

هیچ مشکلی برای پرداخت مطالبات برانکو نداریم. اگر برانکو همکاری می‌کرد یک دلار هم جریمه نداشتیم. الان در فضای مجازی می‌گویند ۱۲۷ هزار دلار جریمه شده‌ایم، ولی ما این رای را نشان می‌دهیم که ثابت می‌کند چنین مبلغی درست نیست. شاید اگر مبلغ باقی مانده مطالبات برانکو را ندهیم کسر امتیاز یا بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی برای ما دردسرساز شود، اما اصل را روی شفافیت گذاشته‌ایم تا دغدغه‌ها برطرف شود. می‌توانستیم در مقطع فعلی تا ۵۰۰ هزار یورو به برانکو پرداخت کنیم، اما باشگاه هزینه‌هایی دارد که باید این پول هم پرداخت شود. از همین پول انتقال بیرانوند ۱۰۰ هزار یورو به بشار رسن پرداخت کردیم و به رادو و اوساگونا هم پرداختی داشتیم.

مدیران قبلی باید در مورد استوکس توضیح دهند

رسول‌پناه درباره آخرین وضعیت پرونده آنتونی‌استوکس از باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: ما علیه این بازیکن شکایت رسمی کردیم و منتظر رأی فیفا هستیم با توجه به بند‌های قرارداد امیدوار هم هستیم، استوکس و تیمش حرفه‌ای هستند، اما مدیران قبلی باشگاه باید درباره این بازیکن توضیح بدهند.

پرونده برانکو و بدهی خارجی‌ها نباشد هر کسی جای من باشد اداره باشگاه مشکلی ندارد

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره اینکه راه افتادن هشتک‌های اینستاگرام در شأن این باشگاه است، توضیح داد: باید با خودمان روراست باشیم و شرایط اقتصادی را در نظر بگیریم کارگزار‌های قبلی چقدر پرداخت می‌کردند؟ نهایت پرداختی‌شان ۴۰ تا ۵۰ میلیارد بود، اما قرارداد ما با کارگزار فعلی ۱۱۰ میلیارد است اگر پرونده برانکو و سایر بدهی‌های خارجی نباشد هر کسی جای من مسؤول باشگاه پرسپولیس بود برای اداره باشگاه مشکلی نداشت.

کارگزار بیش از ۱۶۰ میلیارد درآمدزایی داشته باشد ۸۰ درصدش برای پرسپولیس است

کف قرارداد ما ۱۱۰ میلیارد است و اگر این کارگزار بتواند بیشتر ۱۶۰ میلیارد درآمدزایی داشته باشد ۸۰ درصد درآمدش برای پرسپولیس است. طبق یک جدول پلکانی درآمد‌ها بین باشگاه و کارگزار تقسیم می‌شود مهمترین بحثم این است که ما به عنوان مطلع هستیم و متعهد نیستیم فقط در بحث بانک گردشگری به دلیل اینکه قرار بود روی پیراهن‌مان تبلیغ کنیم الحاقیه‌ای با کارگزار امضاء‌کردیم که فقط در این بحث متعهد شدیم. اگر از قرارداد خارج شویم تمام تعهدات گردن کارگزار است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار