کد خبر: ۸۷۳۶۳۵
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹ 11 July 2020
 
 
مدیر گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی ایران، بر استفاده از ماسک و اجتناب از ترددهای غیر ضروری تاکید کرد.
 
                          بدون ماسک از منزل خارج نشوید

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، مهشید طالبی طاهر گفت: حتماً ماسک بزنید و از حضور در مکان های شلوغ جداً اجتناب نمایید.

متخصص بیماری های عفونی افزود: متاسفانه از یک ماه گذشته تعداد مبتلایان و بیماران کووید ۱۹ به علت عدم قرنطینه، سفرهای غیر ضروری و افزایش ترددها، روند صعودی داشته است.

وی اظهار کرد: علائم این بیماری چندان تغییر نکرده است، اما حضور سالمندان با درگیری ریه در بیمارستان ها بیشتر شده است و نکته قابل توجه اینکه متاسفانه ترس از بیماری کمتر شده و افراد دیرتر به مراکز درمانی مراجعه می نمایند که این خود سبب حادتر شدن حال بیماران می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: دردهای عضلانی و مفصل در اکثر بیماری‌های ویروسی وجود دارد و مختص کرونا نیست، ولی اسهال و درد شکم می تواند از علائم کرونا باشد، آنچه در این مرحله در بیماران مراجعه کننده به بیمارستان ها و مبتلایان به کرونا با آن مواجه هستیم، احساس سنگینی روی قفسه سینه و تنگی نفس است که در آنفلوانزا دیده نمی‌شود.

طالب طاهر ادامه داد: متاسفانه تعداد زیادی از کادر درمان، پزشکان، پرستاران و نیروهای پشتیبانی به علت مواجهه با بیماران پرخطر، مبتلا شده اند.

وی افزود: افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند، مانند بیمارانی که پیوند کلیه انجام دادند یا دارای بیماری آرتریت و...، هستند باید بسیار مراقب باشند. همچنین افرادی که دچار کمبود ویتامین C و D هستند، مستعد بیماری‌های عفونی هستند.

مدیر گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی ایران، خاطر نشان کرد: بدون ماسک از منزل خارج نشوید، حتی الامکان منزل را ترک نکنید، سفرهای غیرضروری را کنسل نمایید و از تردد در مکان های پر تجمع خودداری کنید.

وی تصریح کرد: استفاده از ماسک معمولی بیشتر از ۱۵ دقیقه در فضای عمومی و در فاصله کمتر از یک متر ممکن است پاسخگو نباشد، لذا تا حد امکان از حضور در جاهای شلوغ خودداری کنید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار