کد خبر: ۸۷۲۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷ 07 July 2020

 

 

تابناک/اتفاقی مشابه و عجیب که در این فصل از فوتبال ایران روی داده، حضور مهاجمانی جوان و از تیم‌های پایین جدولی در صدر جدول گلزنان لیگ های مختلف است.

 

خبرگزاری مهر: در پایان هفته بیست و سوم رقابتهای لیگ برتر کشور، شهریار مغانلو مهاجم بلند قامت و ۲۵ ساله تیم پیکان با ۱۲ گل در صدر جدول گلزنان برتر قرار دارد و به نظر می‌رسد از شانس خوبی برای کسب عنوان بهترین گلزن این فصل مسابقات برخوردار است.

بعد از وی نیز عیسی آل کثیر از صنعت نفت با ۱۰ گل و مهدی قائدی به همراه مهدی ترابی از پرسپولیس هر کدام با ۹ گل، دیگر گلزنان برتر این فصل هستند.

  

مغانلو در حالی با ۱۲ گل در صدر جدول گلزنان قرار دارد که تیمش پیکان، با ۱۵ امتیاز پانزدهمین تیم جدول بوده و یکی از تیم‌هایی است که در پایین جدول برای بقا تلاش می‌کند.

در لیگ دسته اول هم اتفاقی کاملا مشابه روی داده و در حالی که تیم نیروی زمینی با ۲۸ امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار گرفته و از تیم های پایین جدولی به حساب می آید، یک مهاجم ۲۳ ساله از این تیم به اسم علی خدادادی با ۱۲ گل در صدر جدول گلزنان این مسابقات قرار گرفته و شانس اول کسب عنوان آقای گلی است.

تیم فوتبال پیکان در مجموع ۳۳ بار موفق به گلزنی شده که ۱۲ گل آنها توسط مغانلو به ثمر رسیده و نیروی زمینی هم ۲۵ بار گلزنی کرده که علی خدادادی ۱۲ گل آنها را به تنهایی به ثمر رسانده است

تغییر عجیب در تیم لیگ یکی و ۶ پیروزی متوالی برای آبی پوشان

تیم فوتبال استقلال خوزستان با ۶ پیروزی متوالی در رقابتهای لیگ دسته اول کشور نه تنها از انتهای جدول جدا شد، بلکه می تواند به جمع مدعیان اضافه شود.

تیم فوتبال استقلال خوزستان حاضر در لیگ دسته اول کشور، آغاز خوبی در فصل جاری نداشت و با تغییرات زیادی هم مواجه بود.

آبی‌های خوزستان در آخرین تغییری که داشتند امیر خلیفه اصل را به عنوان سرمربی معرفی کردند و این تغییر برای آنها مفید واقع شد و تیم پایین جدولی استقلال خوزستان تبدیل به تیمی قابل احترام شد و یکی بعد از دیگری حریفانش را در خانه و خارج از خانه از پیش رو برداشت. روند پیشرفت استقلال خوزستان آنقدر خوب هست که ادامه این روند می تواند آبی‌های اهواز را در صف مدعیان قرار دهد.

این تیم خوزستانی که سابقه قهرمانی لیگ برتر و حضور در لیگ قهرمانان آسیا را هم دارد، در پایان هفته بیست و هشتم لیگ دسته اول با ۴۱ امتیاز در رده آبرومند هفتم جدول قرار گرفته است. 

آبی پوشان خوزستانی در شش بازی آخر خود ۳ بار در خانه و ۳ بار خارج از خانه به میدان رفته و در هر ۶ بازی پیروز شده است. آنها در این ۶ بازی ۱۱ گل زده و تنها ۲ گل خورده که این نشان از پیشرفت شگرف این تیم در فاز تهاجمی و تدافعی دارد.

آبی پوشان اهوازی در این فصل ۹ بار طعم شکست را چشیده‌اند که آخرین شکست آنها در هفته بیست و دوم مقابل آلومیونیوم اراک بود که در آن بازی با نتیجه یک بر صفر شکست خوردند. شاگردان خلیفه اصل بعد از آن در ۶ بازی متوالی توانستند به ترتیب نیروی زمینی تهران، شهرداری تبریز، قشقایی شیراز، ملوان انزلی، هوادار تهران و داماش گیلان را شکست داده تا ۱۰۰درصد امتیازات ۶ بازی آخرشان را گرفته باشند.

آبی پوشان اهواز در مجموع ۳۰ بار به گل رسیده‌اند که ۱۱ گل در ۶ بازی آخر و ۱۹ گل در ۲۲ بازی قبلی زده‌اند. همچنین آنها که در ۱۹ بازی اول خود ۱۸ گل خورده بودند، در ۶ بازی اخیر تنها ۲ بار دروازه شان باز شده است.

مقایسه عملکرد استقلال خوزستان در ۲۲ هفته اول و ۶ هفته آخر:

بازی پیروزی مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل  امتیاز
۲۲ ۵ ۸ ۹ ۱۹ ۱۸ ۱ ۲۳
۶ ۶ ۰ ۰ ۱۱ ۲ ۹ ۱۸

نتایج ۶ بازی آخر استقلال خوزستان در لیگ دسته اول:

هفته ۲۳؛ نیروی زمینی صفر - استقلال خوزستان یک
هفته ۲۴؛ استقلال خوزستان ۴ - شهرداری تبریز یک
هفته ۲۵؛ قشقایی شیراز صفر - استقلال خوزستان یک
هفته ۲۶؛ استقلال خوزستان ۳ - ملوان انزلی صفر
هفته ۲۷؛ هوادار تهران صفر - استقلال خوزستان یک
هفته ۲۸؛ استقلال خوزستان یک - داماش گیلان صفر

 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار