کد خبر: ۸۷۲۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸ 07 July 2020
 
 
 
 
تابناک / با حضور وزیر نیرو و در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛ 43 طرح‌ صنعت برق با 464 میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

با حضور وزیر نیرو و در دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

43 طرح‌ صنعت برق با 464 میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد

تعداد 43 طرح‌ صنعت برق سه استان‌ خوزستان، خراسان شمالی و مازندران با اعتباری بیش از 464 میلیارد تومان هم‌زمان با دهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، امروز با حضور وزیر نیرو در مرکز پایش صنعت برق از طریق ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری خواهد رسید.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این پروژه‌ها در بخش سازوکار شامل سامانه بیمه مشترکان برق و در بخش ساخت‌وساز شامل 40 پروژه برق‌رسانی در خوزستان با اعتباری بالغ بر 310 میلیارد تومان و طرح جایگزینی 4700 کیلومتر شبکه سیمی فشار ضعیف با کابل خودنگهدار در استان خراسان شمالی با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد تومان و ارتقای توان تولید یک واحد نیروگاه نکا در استان مازندران به ظرفیت 23 مگاوات خواهد بود.
با افتتاح طرح‌های صنعت برق خوزستان، ضمن افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه برق این استان در فصل گرما، احتمال خاموشی در این استان نیز کاهش می‌یابد. طرح جایگزینی شبکه سیمی فشار ضعیف با کابل خودنگهدار در خراسان شمالی نیز با هدف پیشگیری از انشعاب‌گیری غیرمجاز، حذف سرقت شبکه‌های سیمی و ایمن‌سازی عمومی شبکه‌های برق اجرا می‌شود.
در این آیین، بهره‌برداری از سامانه بیمه مشترکان برق، از بخش سازوکارهای پویش #هرهفته الف ب-ایران نیز آغاز می‌شود. این سامانه که با هدف توسعه خدمات غیرحضوری در حوزه بیمه مشترکان خانگی و تجاری و افزایش رضایتمندی مشترکان برق راه‌اندازی شده است، علاوه بر جلوگیری از مراجعه مکرر مشترکان به شرکت‌های توزیع برق و شعبات شرکت بیمه‌گر، امکان ثبت و پیگیری خسارت توسط مشترکان به‌صورت غیرحضوری را فراهم می‌کند .
بر اساس اعلام توانیر، گردش مالی خسارت بیمه در سال 98 حدود 84 میلیارد تومان و در سال 99 حدود 100 میلیارد تومان برآورد شده و این سامانه باعث تمرکز فرآیندهای بیمه‌ای و پرداخت خسارت‌ها می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار