کد خبر: ۸۶۸۸۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲ 29 June 2020

استرداد ۴۹۹ هزار یورو ارز دولتی در گیلان

تابناک/ مدیرکل تعزیرات گیلان، با اشاره به محکومیت یک شرکت بازرگانی که مبلغ بیش از ۴۹۹ هزار یورو ارز دولتی را به منظور واردات کالا به کشور دریافت کرده بود، گفت: شعبه رسیدگی کننده حکم استرداد ۴۹۹ هزار و ۵۰۰ یورو به بیت المال را صادر کرد.

منصور انصاری در گفت وگو با ایسنا، از محکومیت ارزی یک شرکت در گیلان خبر داد و اظهار کرد: یک شرکت بازرگانی که مبلغ بیش از ۴۹۹ هزار یورو ارز دولتی را به منظور واردات کالا به کشور دریافت کرده بود، به علت عدم ایفای تعهدات ارزی محکوم شد.

وی ادامه داد: یکی از بانک های استان که تامین کننده ارز این شرکت بود، طی شکایتی اعلام کرده که شرکت مذکور علیرغم دریافت ارز دولتی به تعهد خود در این خصوص عمل نکرده و طبق گزارش گمرک هیچ کالایی را وارد کشور نکرده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان، با اشاره به رسیدگی به پرونده این شرکت در شعبه ویژه تعزیرات حکومتی استان، تصریح کرد: این فرد به تعزیرات احضار و تحقیقاتی پیرامون پرونده انجام شد که نهایتا تخلف متهم در عدم ایفای تعهدات ارزی محرز اعلام شد.

انصاری اضافه کرد: نهایتا شعبه رسیدگی کننده حکم تعلیق هشت ماهه کارت بازرگانی مدیرعامل و استرداد ۴۹۹ هزار و ۵۰۰ یورو به بیت المال را صادر کرد.

وی همچنین از جریمه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی یک شرکت فروش تجهیزات پزشکی در رشت خبر داد و گفت: با شکایت احدی از اشخاص حقوقی مبنی بر گرانفروشی و عرضه کالای تقلبی توسط یک شرکت تجهیزات پزشکی، موضوع به جهت کارشناسی به سازمان صمت و دانشگاه علوم پزشکی استان ارجاع شد.

مدیرکل تعزیرات گیلان تصریح کرد: پس از وصول گزارش تخلف و تشکیل پرونده، متهم به پرداخت جریمه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی در حق دولت و مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال در حق شاکی محکوم شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار