معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور؛
تابناک گیلان / معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور و رييس ستاد هماهنگي و پیگیری مناسب سازی کشور گفت: برنامه هاي صدا و سيما در موضوع مناسب سازی کشور قطعا مكمل خوبي براي برنامه هاي مديريت شهري، سازمان بهزيستي و ساير دستگاه ها و زمينه ساز پيشبرد برنامه هاي اين عرصه است.
کد خبر: ۸۶۵۲۰۵
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰ 21 June 2020
 
نهمين جلسه ستاد هماهنگي و پیگیری مناسب سازی کشور/ جمالي نژاد: مشاركت موثر رسانه ها بويژه صدا و سيما مكمل برنامه هاي مديريت شهري در زمينه مناسب سازي است
 

نهمين جلسه ستاد هماهنگي و پیگیری مناسب سازی کشور/ جمالي نژاد: مشاركت موثر رسانه ها بويژه صدا و سيما مكمل برنامه هاي مديريت شهري در زمينه مناسب سازي است

 

تابناک گیلان / معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور و رييس ستاد هماهنگي و پیگیری مناسب سازی کشور گفت: برنامه هاي صدا و سيما در موضوع مناسب سازی کشور قطعا مكمل خوبي براي برنامه هاي مديريت شهري، سازمان بهزيستي و ساير دستگاه ها و زمينه ساز پيشبرد برنامه هاي اين عرصه است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ مهدي جمالي نژاد كه ۲۱ خرداد ماه در نهمين جلسه ستاد هماهنگي و پیگیری مناسب سازی کشور سخن مي گفت، اظهار كرد: بدون ترديد يك عامل مهم براي موفقيت برنامه ها و پروژه هاي مرتبط با مناسب سازي در شهرها و روستاها و تثبيت اين موضوع در افكار عمومي و حساس شدن تمامي اقشار جامعه؛ بهره گيري از ظرفيتهاي رسانه ها بويژه صدا و سيما و همچنين سازمان هاي مردم نهاد است.

وي اضافه كرد: علي رغم برنامه ريزي ها و اقدامات صورت گرفته، همچنان شاهديم كه به مناسب سازی معابر در سطح شهرها توجه لازم صورت نمي گيرد و در بعضي مواقع  كودكان، سالمندان و معلولان نمی توانند از فضای شهری بهره کافی را ببرند و اين موضوع مهم براي برجسته شدن بيشتر نيازمند توجه مستمر تمامي رسانه هاي ملي و استاني، بويژه سازمان صدا و سيما و شبكه هاي استاني آن، مي باشد.

جمالي نژاد همچنين بر تشكيل منظم جلسات اين ستاد ملي در فواصل زماني كمتر و بصورت ماهانه با توجه  به اهميت موضوعات مرتبط و همچنين تشكيل جلسات كارگروههاي زير مجموعه آن بويژه در مباحث اطلاع رساني و آموزشي شد.

در اين جلسه كه  دکتر وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور و نمایندگان دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف عضو ستاد هم حضور داشتند، دکتر ابراهیم کاظمی مؤمن سرایی رئیس دبیرخانه ستاد گزارشي از اجرايي شدن مصوبات جلسه هشتم و اقدامات به عمل آمده در این خصوص ارائه نمود.

همچنين گزارشي در زمينه نشان دسترس پذيري اماكن عمومي براي معلولان جسمي و حركتي نيز مطرح و در خصوص آن تبادل نظر صورت گرفت.

 

 

افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری زرین شهر با حضور معاون وزیر کشور/ جمالی نژاد: پویایی و حرکت روبه جلوی مدیریت شهری در گرو انسجام مدیریتی و اجرای پروژه های مورد انتظار مردم است/ شهرداریها در اجرای پروژه ها به مباحث زیست محیطی توجه مضاعف داشته باشند
 

افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری زرین شهر با حضور معاون وزیر کشور/ جمالی نژاد: پویایی و حرکت روبه جلوی مدیریت شهری در گرو انسجام مدیریتی و اجرای پروژه های مورد انتظار مردم است/ شهرداریها در اجرای پروژه ها به مباحث زیست محیطی توجه مضاعف داشته باشند

 

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای تصریح کرد: در شرایط فعلی کشور که با شیوع کرونا و تحریم های ظالمانه مواجهیم، پویایی و حرکت روبه جلوی مدیریت شهری در گرو وحدت و انسجام مدیریتی و اجرای پروژه های مورد انتظار مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  مهدی جمالی نژاد که پنجشنبه ۲۲ خرداد ماه در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری زرین شهر در استان اصفهان به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال سخن می گفت، افزود:  در شرایط سخت کرونا که کشورهای مختلف از جمله ایران اسلامی دست به‌گریبان آن هستند و این مسئله سبب شده است شهرداری های شهرهای ایران با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم کنند، شاهد هستیم که شهرداریها فعالانه مشغول تلاش هستند تا پروژه های عمرانی خود را به اجرا و بهره برداری برسانند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به کند نشدن روند افتتاح پروژه های عمرانی در کشور با کوشش های دست اندرکاران امر در دولت، بخش خصوصی، نهادهای غیردولتی و شهرداریها و دهیاریها اضافه کرد: روند فعالیت شهرداری های استان اصفهان از جمله شهرداری زرین شهر باعث می شود مردم فهیم و صبور شهرهایمان حلاوت خدمت صادقانه را بچشند و با خادمین خودشان در دستگاههای اجرایی همراه و هم صدا شوند.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به کلنگ زنی و افتتاح هشت پروژه با اعتباری بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال در زرین شهر، اظهار کرد: این پروژه ها از بسته ای متنوع تشکیل شده و خدمات و کاربری های متعددی را شامل می شوند و به خوبی نشان می دهد در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی، شهرداری زرین شهر با اتخاذ تدابیر لازم به گونه ای عمل کرده که فعالیت عمرانی این شهر متوقف نشود.

وی ادامه داد: شهرستان لنجان از قدیم الایام شهرستانی فعال بوده و زرین شهر نیز به واسطه انجام پروژه های مختلف از جمله شهرهای  پویا و پرتحرک به شمار می آید که پروژه های کوچک و بزرگ را در کنار یکدیگر به مرحله اجرا و بهره برداری رسانده و این نگاه از سوی مدیریت شهری، قابل توجه است.

وی خاطرنشان کرد: پروژه هایی که شهرهای ایران را به شهر سبز و دوستدار اکوسیستم و محیط زیست تبدیل  کند از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و باید در اجرای پروژه های شهری به مباحث زیست محیطی توجهی دوچندان داشت تا این مهم محقق گردد.

جمالی نژاد با بیان اینکه افتتاح پروژه های عمرانی مختلف بصورت هفتگی در روزهای اخیر در کشور بیانگر استمرار جنبش و فعالیت و حرکت در کشور است، بر افزایش انسجام در میان مسئولین و مدیران و مدیریت شهری و روستایی استان ها به منظور رفع انتظارات عموم هموطنان  و تقویت زیرساختها تاکید کرد و گفت: مردم وقتی ببینند که مسئولین به دنبال حل مشکلات و اداره بهتر جامعه هستند، به آنها اعتماد و در برنامه های مسوولان مشارکت فعالی می نمایند.

معاون عمرانی وزیر کشور با تأکید بر اینکه کشور متعلق به مردم است و همه ما خادم مردم هستیم، تصریح کرد: ما بدون مردم چیزی نیستیم و با تمام وجود و با افتخار باید در خدمت مردم باشیم.

رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور همچنین از استانداریها، شهرداریها، دهیاریها و شوراها خواست تا برای افتتاح پروژه های عمران شهری و روستایی در هفته نکوداشت شهرداری و دهیاری طی روزهای ۱۴ تا ۲۰ تیر برنامه ریزی نمایند تا مردم از برنامه ها و اقدامات آنان مطلع شوند.

جمالی نژاد همچنین  از حمایت های معاونت عمرانی و مدیرکل دفتر شهری استانداری اصفهان، فرماندار شهرستان لنجان و اعضاء شورای اسلامی زرین شهر برای حمایت از شهرداری برای به ثمر نشستن پروژه ها عمرانی قدردانی و ابراز امیدواری نمود که با سرعت بخشیدن به دیگر پروژه های عمرانی در پایان دوره پنجم مدیریت شهری، شاهد رونق بیش از پیش زرین شهر باشیم.
 
گفتنی است در پایان این آیین توسط جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور  و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور  کشور از شهردار زرین شهر به عنوان شهردار شهر برتر استان اصفهان در ارزیابی عملکرد استان اصفهان تقدیر شد.

  پروژه های عمرانی شهرداری زرین شهر که به بهره برداری رسید عبارت بود از   پروژه شهرک مشاغل شهری و کارگاهی زرین شهر با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال، پروژه میدان غدیر با اعتبار ۴۶ میلیارد ریال،  پروژه میدان قلعه قاسم با اعتبار ۱۰/۵ میلیارد ریال، پروژه پارک محله ی اندیشه با اعتبار ۶/۵ میلیارد ریال، محور دوچرخه سواری نشاط و تندرستی با اعتبار ۲/۷ میلیارد ریال، آسفالت معابر و پیاده روسازی با اعتبار ۴۱ میلیارد ریال،  نصب تابلوهای تبلیغاتی به روش سرمایه‌گذاری bolt و  ایجاد زیرساخت های شهرداری الکترونیک با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال

 

 

پاسخ وزارت کشور به روزنامه شهروند: اعتبار احداث مسیرهای دوچرخه سواری در 50 شهر تامین شده است
 

پاسخ وزارت کشور به روزنامه شهروند: اعتبار احداث مسیرهای دوچرخه سواری در ۵۰ شهر تامین شده است

 

سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور در واکنش به گزارش روزنامه شهروند اعلام کرد: از محل اعتبارات این سازمان در سال ۹۸ کمک هزینه احداث و زیرساختهای لازم برای توسعه دوچرخه سواری در ۵۰ شهر کشورتامین شده است.

به گزارش  پایگاه  اطلاع رسانی وزارت کشور؛ معاونت امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور این  موضوع را در قالب جوابیه ای به گزارش هشتم خرداد روزنامه شهروند با عنوان"مسیرهای موقت مسدود است" بیان کرد.
در این جوابیه تصریح شده است : برنامه ريزي براي توسعه دوچرخه سواري به عنوان يكي از شيوه هاي تركيبي حمل و نقل در كنار پياده روي و به طور توامان بهره مندي از مزيت هاي وسائل نقليه انبوه بر از قبيل اتوبوس و مترو، بنيان سياست اصلي اين سازمان و وزارت كشور براي نيل به يك سيستم حمل و نقل پايدار است.
متن کامل جوابیه معاونت امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور به گزارش روزنامه شهروند چنین است:
توسعه حمل و نقل پاك (‌با تاكيد بر دوچرخه سواري و پياده روي ) و تلاش براي تبديل آن به يكي از شيوه هاي اصلي سفرهاي شهري از جمله رويكردهاي بنيادين اين سازمان در سالهاي اخير است و اتخاذ چنين رويكردي بر اساس مطالعات صورت گرفته و تجربيات موفق ساير كشورهاي جهان و همچنين اقبال سنتي بسياري از كهن شهرهاي ايران از قبيل يزد، اصفهان، قزوين، بناب و... به اين مسئله و پذيرش آن در فرهنگ ملي صورت پذيرفته است.
با در نظر گرفتن مشكلاتي نظير آلودگي هوا و تراكم سنگين تردد خودروهاي شخصي و تاثيرات نامطلوب آن بر سلامتي شهروندان اهميت اين موضوع دو چندان شده و طبعاً چاره انديشي براي آن از جمله وظايف نهادهاي متولي مديريت شهري در سطح ملي و محلي است. بر همين اساس برنامه ريزي براي توسعه دوچرخه سواري به عنوان يكي از شيوه هاي تركيبي حمل و نقل در كنار پياده روي و به طور توامان بهره مندي از مزيت هاي وسائل نقليه انبوه بر از قبيل اتوبوس و مترو بنيان سياست اصلي اين سازمان و وزارت كشور براي نيل به يك سيستم حمل و نقل پايدار است كه در اين زمينه ضمن سياست گذاري و فرهنگ سازي، از محل اعتبارات در اختيار در سال ۹۸ كمك هزينه احداث زيرساخت هاي لازم براي ۵۰ شهر كشور تامين اعتبار گرديده است.
 بر اين اساس بايد اذعان كرد؛‌ توجه به هر يك از شيوه هاي مختلف به معناي بي توجهي به ساير شيوه ها نبوده و ان شاء ا... با توسعه اين رويكرد در كنار استفاده هر چه بيشتر از خودروهاي عمومي پاك در آينده نزديك شاهد تحقق بخش مهمي از اهداف حمل و نقل پايدار در مديريت شهري خواهيم بود./

 

 

 

معاون عمراني وزير كشور: 95 درصد جمعيت روستايي كشور تحت پوشش خدمات دهياريها هستند/ آماده اجراي طرح بهره گيري روستاييان از خدمات نوين مخابرات با همكاري وزارت ارتباطات و اپراتورها هستيم
 

معاون عمراني وزير كشور: ۹۵ درصد جمعيت روستايي كشور تحت پوشش خدمات دهياريها هستند/ آماده اجراي طرح بهره گيري روستاييان از خدمات نوين مخابرات با همكاري وزارت ارتباطات و اپراتورها هستيم

 

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور و رييس سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور با بيان اينكه ۹۵ درصد جمعيت روستايي كشور تحت پوشش خدمات بیش از ۳۷ هزارو ۸۰ دهياري هستند از آمادگي براي اجراي طرح بهره گيري روستاييان و دهياري هاي دانش پایه و منتخب كشور از خدمات نوين مخابرات با همكاري وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و اپراتورهاي اين حوزه هستيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، مهدي جمالي نژاد كه شنبه ۲۴ خرداد در مراسم رونمايي از دسترسي ۱۰۳۴ روستا به شبكه ملي اطلاعات با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات