کد خبر: ۸۵۷۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴ 02 June 2020
امام جمعه آستارا با بیان اینکه بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی بر حفظ وحدت در جامعه خیلی حساس بودند، گفت: مسؤولین نظام با همدلی، وحدت و انسجام برای پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی گام بردارند.
حساسیت امام خمینی بر حفظ وحدت در جامعه

تابناک/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم حافظ‌نیا عصر امروز در مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام (ره) در محوطه مسجد محمد رسول‌الله (ص) با بیان اینکه التزام عملی به اسلام در نماز و روزه خلاصه نمی‌شود، اظهار کرد: عدم‌التزام عملی به اسلام از دلایل رد صلاحیت بسیاری از نامزدهای انتخاباتی است.

وی با اشاره به اینکه مبنای فکری بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی در عرصه سیاست نیز برقراری عدالت اجتماعی بود، گفت: ایستادگی در برابر قدرت‌های استکباری و نهراسیدن از ایادی وابسته به کفر ازجمله مؤلفه‌های تأثیرگذار حضرت امام خمینی (ره) در زمان مبارزه با رژیم شاهنشاهی بود.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی بر حفظ وحدت در جامعه خیلی حساس بودند و با هر عاملی که ممکن بود به وحدت جامعه خدشه وارد کند مخالف می‌کرد، افزود: مسؤولین نظام با همدلی، وحدت و انسجام برای پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی گام بردارند.

حافظ‌نیا با اشاره به اینکه نهال انقلاب اسلامی با خون پربار شهدای انقلاب، دفاع مقدس، حرم و امنیت آبیاری شده است، تصریح کرد: پاسداری از خون شهدای گل‌گون‌کفن نظام و انقلاب اسلامی یک وظیفه شرعی و ملی بوده و همه موظف هستیم در راستای صیانت از خون‌های ریخته‌شده تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه در شهرستانی زندگی می‌کنیم که به نام ۱۶۷ شهید گل‌گون‌کفن معین‌شده و طبق فرموده‌های بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، شهدا نور چشم ما هستند، گفت: همه ما این را با جان‌ودل پذیرفتیم، اما قرار نیست چشم خود را به روی حقایق ببندیم.

به گزارش فارس، مرزداران غرب استان گیلان در آستانه سالروز ارتحال بینان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی از مقابل سپاه ناحیه تا مسجد محمد رسول‌الله (ص) این شهرستان را با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پایبندی به پروتکل‌های بهداشتی عزاداری خیابانی کرده و در سالروز ارتحال حضرت امام (ره) اشک ماتم ریختند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار