کد خبر: ۸۵۳۲۱۵
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱ 22 May 2020
 
سازمان FBI در جدیدترین بیانیه خود از روش جدید هکرها برای دسترسی به اطلاعات هشدار داد.
سازمان FBI به مردم هشدار داده است که هنگام به اشتراک گذاری عکس‌های دبیرستانی خود در شبکه‌های اجتماعی مراقب باشند، زیرا این پست‌ها می‌تواند به هکر‌ها کمک کند تا وارد حساب‌های آنلاین شوند.

جدیدترین اخطاریه سازمان FBI

هشدار صادر شده توسط اف‌بی‌آی به هشتگ Classof۲۰۲۰ که به تازگی در دنیای مجازی ترند شده اشاره مستقیم دارد. این هشتگ باعث شده سال آخری‌های دبیرستان پست‌هایی برای جشن فارغ التحصیلی آینده خود در فضای مجازی منتشر کنند. برای حضور در این موج جدید، بزرگسالان نیز در حال ارسال عکس‌های قدیمی از سال‌های دبیرستان خود هستند.

اما مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که همین پست‌ها می‌توانند به کلاهبرداران در حل سوالات امنیتی برای بازیابی یا تنظیم مجدد رمز عبور محافظت از حساب‌های اینترنتی شما کمک کنند. در واقع بسیاری از افراد نام مدارس و سال‌های فارغ التحصیلی خود را به اشتراک می‌گذارند؛ که هر دو این موارد پاسخ به سوالات امنیتی بازیابی رمز عبور هستند.
 
اطلاعات منتشره در فضای مجازی را محدود کنید

پس از آنکه گروه نظارتی Better Business Bureau زنگ خطر را درباره ترند #Classof۲۰۲۰ مطرح کرد، هشدار در این زمینه برای کاربران فضای مجازی صادر شد. این گروه گفتند: "مراقب باشید، کلاهبرداران یا هکر‌هایی که در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی گشت و گذار می‌کنند، این پست‌های هشتگ Classof۲۰۲۰ را مشاهده کرده‌اند و اکنون نام سال تحصیلی و فارغ التحصیلی شما را در دست دارند. "

همچنین باید در مورد سایر موضوعات پر طرفدار در رسانه‌های اجتماعی نیز احتیاط کرد، به ویژه در مورد نام بردن موارد مورد علاقه خود. "آنچه اکثر مردم فراموش می‌کنند این است که برخی از این" موارد مورد علاقه "معمولاً در رمز‌های عبور یا سؤالات امنیتی استفاده می‌شوند. "

برای ایمن ماندن در دنیای فناوری، ایده خوبی است که سؤالات امنیتی را به گونه‌ای پاسخ دهید که برای هر فردی غیر از شما دشوار باشد. سازمان FBI همچنین برای جلوگیری از هجوم هکر‌ها به شما توصیه می‌کند که تأیید هویت دو مرحله‌ای را برای مهمترین حساب‌های اینترنتی خود فعال کنید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار