کد خبر: ۸۵۲۷۷۴
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸ 20 May 2020

 

طبق جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به پنج میلیون و ۲۸۰ نفر رسید.
 
                          تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از ۵ میلیون نفر گذشت
به گزارش تابناک به نقل از فارس، طبق جدیدترین آمار و ارقام پایگاه worldometers، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز پنج میلیون نفر عبور کرد.

جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده حاکی از آن است که تاکنون پنج میلیون و ۲۸۰ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان ۳۲۵ هزار و ۱۵۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند و مجموع یک میلیون و ۹۷۰ هزار و ۸۸۳ نفر نیز بهبودی پیدا کرده اند.

طبق این آمار و ارقام، ایالات متحده آمریکا با یک میلیون و ۵۲۸ هزار و ۵۶۸ مورد ابتلا و حدود ۹۲ هزار مورد فوتی، در صدر کشور‌های جهان با بیشترین آمار و ارقام مبتلایان و قربانیان کرونا قرار دارد.

مرکز مقابله با بیماری کرونا در روسیه نیز امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته، مجموع هشت هزار و ۷۶۴ نفر جدید به مبتلایان به کرونا افزوده شدند تا شمار کلی مبتلایان به این ویروس ناشناخته در روسیه به ۳۰۸ هزار و ۷۰۵ نفر برسد.

این آمار همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۱۳۵ نفر به قربانیان کرونا در روسیه افزوده شدند و آمار کلی قربانیان به دو هزار و ۹۷۲ نفر رسید.

آمار و ارقام منتشر شده نشان می‌دهد که روسیه همچنان بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را در میان کشور‌های اروپایی دارد و بعد از آمریکا در رده دوم کشور‌های جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارد.

چین که از اواخر دسامبر ۲۰۱۹ به دنبال شیوع ویروس کرونا در شهر «ووهان» بعنوان مرکز شیوع کووید-۱۹ شناخته شده بود، با وضع محدودیت‌هایی و اعمال قرنطینه، موفق شد شیوع این ویروس را تحت کنترل درآورد و آمار روزانه مبتلایان به کرونا در این کشور تک رقمی شده است به طوریکه ظرف ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای پنج مورد جدید به کرونا، مجموع مبتلایان در این کشور به ۸۲ هزار و ۹۶۵ مورد رسید و این کشور هیچ آمار فوتی مرتبط با این ویروس ناشناخته را گزارش نکرده است.

در شرایطی که اکثر کشور‌های جهان با بیماری همه‌گیر کرونا مواجه هستند، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته با تعیین ضرب‌الاجلی ۳۰ روزه به سازمان جهانی بهداشت هشدار داد در صورتیکه تغییرات اساسی در رویکرد خود ایجاد نکند و به حمایت از چین پایان ندهد، سهم آمریکا از بودجه این سازمان را به طور دائمی قطع کرده و در عضویتش هم تجدیدنظر خواهد کرد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار