تابناک / شایعه «شیرهای آلوده» و پخش اخبار مرتبط با آلوده بودن تولیدات شیر استان‌های شمالی توسط رسانه ملی باعث تعطیلی چندین واحد تولیدی محصولات لبنی در گیلان شد.
کد خبر: ۸۱۷۶۶۱
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴ 26 January 2020

تابناک / شایعه «شیرهای آلوده» و پخش اخبار مرتبط با آلوده بودن تولیدات شیر استان‌های شمالی توسط رسانه ملی باعث تعطیلی چندین واحد تولیدی محصولات لبنی در گیلان شد.

 

پخش اخبار مرتبط با آلوده بودن تولیدات شیر استان‌های شمالی توسط رسانه ملی باعث نگرانی مردم و تعطیلی چندین واحد تولیدی محصولات لبنی موفق در گیلان و مصرف کمتر محصولات لبنی توسط مردم شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان عصر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان گیلان با اشاره به لزوم حفظ آرامش بازار و ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهد آرامش بازار، تعادل قیمت برخی اقلام و حتی روند کاهشی قیمت‌ها بودیم اما همچنان به رصد دقیق قیمت کالاهای اساسی و موردنیاز مردم تاکید داریم.

آرش فرزام‌صفت به آینده‌نگری در خصوص تامین بازار اشاره و بیان کرد: مجموع نظارت‌ها برای رصد قیمت کالاها باید بیشتر شود و معتقدم که هرچه میزان عرضه بالا رود تعادل و کنترل قیمت‌ها بهتر انجام می‌شود و با جلوگیری از انحرافات و تخلفات، میزان اعتماد مردم به سیستم توزیع نیز بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید

رحمانی‌فضلی:‌ عوامل کیک‌های آلوده بازداشت شدند

ورود مجدد محموله ذرت‌های آلوده به ایران؛ بندر چابهار حالا مبدا ورود است

مأموریت لاریجانی به کمیسیون کشاورزی درباره شیر‌های آلوده

وی با بیان اینکه بخشی‌نگری در موضوع پراهمیت نظارت و تنظیم بازار پذیرفتنی نیست و همه سازمان‌ها باید کمک‌کننده باشند خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات به‌حق مردم گیلان، گندم باکیفیت است و نباید گندم بی‌کیفیت سایر استان‌ها را مصرف کنیم از این رو شرکت‌ بازرگانی دولتی موظف به تامین با کیفیت گندم برای استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان به صدماتی که به برخی واحدهای تولیدکننده محصولات لبنی استان به‌دلیل اخبار منتشر شده توسط رسانه ملی وارد شد اشاره و بیان کرد: درحال حاضر هیچ مواد آلوده کننده‌ای در تولیدات شیر و محصولات لبنی این واحدهای تولیدی مشاهده نشده و همه در حال تلاش برای عرضه محصول باکیفیت هستند.

فرزام‌صفت با بیان اینکه هیچ گزارشی مبنی بر وجود مواد آلوده در شیر و سایر محصولات لبنی استان ارسال نشده است ابراز داشت: انتشار این‌گونه اخبار توسط رسانه ملی مبنی بر آلوده بودن محصولات لبنی و شیر ضربه جبران‌ناپذیری به واحدهای تولیدی می‌زند‌.

وی خاطرنشان کرد: پخش اخبار مرتبط با آلوده بودن تولیدات شیر استان توسط صدا و سیما باعث نگرانی مردم و تعطیلی چندین واحد تولیدی موفق در گیلان و مصرف کمتر محصولات لبنی توسط مردم شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان از صدا و سیمای مرکز گیلان و دانشگاه علوم پزشکی خواست که با تبلیغ مناسب، محصولات باکیفیت لبنی و این واحدهای موفق تولیدی را به مردم نشان دهند و به شایعات کیک‌ها و شیرهای آلوده پایان یابد گفت: اگر موارد غیراستاندارد در این محصولات مشاهده شود قطعاً با آن واحد تولیدی برخورد می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار