رئیس‌جمهور آمریکا ایران را به تهدید کردن نظامیان این کشور متهم کرده اما گفته کشورش آماده صلح با تمام طرف‌هایی است که به دنبال آن هستند.
کد خبر: ۸۱۳۰۴۴
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹ 11 January 2020
 
رئیس‌جمهور آمریکا ایران را به تهدید کردن نظامیان این کشور متهم کرده اما گفته کشورش آماده صلح با تمام طرف‌هایی است که به دنبال آن هستند.

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز جمعه در بیانیه‌ای ضمن اعلام صدور فرمان اجرایی جدید ضد ایران ادعاها علیه تهران را تکرار کرده است.

ترامپ در این بیانیه ادعا کرده است: «امروز من رژیم ایران را با محروم کردن از درآمدهایی که ممکن است صرف حمایت از برنامه هسته‌ای، توسعه موشکی، تروریسم و شبکه‌های نائبان تروریستی و گسترش نفوذ مخرب این کشور در منطقه شوند بابت حمله به پرسنل و منافع ایالات متحده پاسخگو کرده‌ا»

 

ادعاهای دوباره ترامپ علیه ایران

وی اضافه کرد: «من با صدور یک فرمان اجرایی اجازه اعامل تحریم‌ها علیه افراد یا موسسات دخیل در بخش‌های عمران، ساخت و تولید، نساجی و معدن را صادر کرده‌ام.»

ترامپ در بخش دیگری از این بیانیه مدهی شده است: «رژیم ایران نظامیان، دیپلمات‌ها و غیرنظامیان ما و همین‌طور شهروندان و منافع متحدان و شریکان ما را از طریق نیروی نظامی و گروه‌های نیابتی تهدید کرده است.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه مدعی شده است که ایالات متحده تلاش برای مقابله با ایران و «رفتارهای بی‌ثبات‌کننده» این کشور را ادامه خواهد داد.

او در پایان این بیانیه گفته است: «به ایران اجازه داده نخواهد شد به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند. این تحریم‌های اقتصادی گزنده تا زمانی که ایران رفتارش را عوض کند پابرجا باقی می‌ماند. ایالات متحده آماده به آغوش کشیدن صلح با تمام کسانی است که به دنبال آن هستند.»

ساعاتی قبل‌تر وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خبر داد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین