تابناک / هجوم شکارچیان غیرمجاز به زیست‌های حیات‌وحش گیلان وارد مرحله جدیدتری شده به طوری‌که در پی اقدام یک شکارچی غیرمجاز مبنی بر شکار کل و بز در زیستگاه‌های شهرستان رودبار فرد متخلف بعد از دریافت حکم دادستانی، در منجیل دستگیر و تحویل مراجع قضایی داده شد.
کد خبر: ۸۰۲۲۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴ 02 December 2019

تابناک / هجوم شکارچیان غیرمجاز به زیست‌های حیات‌وحش گیلان وارد مرحله جدیدتری شده به طوری‌که در پی اقدام یک شکارچی غیرمجاز مبنی بر شکار کل و بز در زیستگاه‌های شهرستان رودبار فرد متخلف بعد از دریافت حکم دادستانی، در منجیل دستگیر و تحویل مراجع قضایی داده شد.

 
هجوم شکارچیان غیرمجاز به زیستگاه‌های حیات وحش گیلان / شکارچی کل‌وبز در هرزویل منجیل دستگیر شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، در ادامه برخورد و تلاش عوامل یگان حفاظت محیط‌زیست گیلان برای دفع هجوم شکارچیان غیرمجاز به زیست‌گاه‌های حیات وحش استان، یک شکارچی غیرمجاز که اقدام به شکار کل و بز در زیستگاه‌های شهرستان رودبار می‌کرد بعد از دریافت حکم دادستانی دستگیر و تحویل مراجع قضایی داده شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با بیان اینکه شکارچی متخلف مذکور کل‌وبز شکارشده و لاشه آن را به محل مسکونی خود انتقال داده بود عنوان کرد: در این عملیات بقایای لاشه یک‌راس بزکوهی شکارشده به همراه مقادیر زیادی مهمات غیرمجاز از منزل مسکونی این مجرم کشف و ضبط شد.

ساسان اکبری‌پور مراحل شناسایی تا دستگیری شکارچی متخلف را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: بعد از دریافت گزارشی در مورد شکار کل‌وبز در یکی از زیستگاه‌های شهرستان رودبار، تحقیقات لازم انجام شد و پس از اطمینان از صحت گزارش و جمع‌آوری اطلاعات با حکم دادستانی برای تفتیش منزل مسکونی متهمان اقدام کردیم.

بیشتر بخوانید
  • افزایش شکار غیرمجاز در اردبیل؛ صیادان به شکار سیاه‌گوش هجوم برده‌اند

  • امسال "سال انقلاب در اجرای قانون شکار غیرمجاز پرندگان مهاجر" است

  • اطلاعیه مهم محیط زیست مازندران درباره شکار غیرمجاز پرندگان مهاجر در سال 97

وی از مشارکت و همکاری بسیار سازنده ماموران پلیس اطلاعات شهرستان رودبار با یگان حفاظت محیط‌زیست برای دستگیری شکارچی متخلف سخن گفت و تصریح کرد: در جریان عملیات دستگیری این فرد متخلف، گوشت و بقایای لاشه یک رأس کل و بز به همراه مقادیر زیادی مهمات غیر‌مجاز نیز از محل سکونت این مجرم کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست گیلان در مورد جزای عمل شکارچی متخلف دستگیر شده نیز خاطرنشان کرد: جریمه و ضرر و زیان حیات‌وحش برای شکار یک راس پازن بالغ بر 100 میلیون ریال برآورد شده است بنابراین مجرم علاوه بر جزای در نظر گرفته شده توسط دادگاه باید نسبت به پرداخت این جریمه نقدی نیز اقدام کند.

اکبری‌پور با تأکید بر اینکه مجرمان بعد از تکمیل پرونده با طرح شکایت جهت رسیدگی به عمل مجرمانه انجام شده، به مراجع قضایی رودبار معرفی شدند اظهار داشت: از عموم مردم طبیعت دوست گیلان تقاضا داریم در صورت مشاهده مواد تخلف در زیستگاه‌های حیات‌وحش مراتب را به مأموران حفاظت محیط‌زیست استان اطلاع دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار