سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان از اجرای نمایش تئاتر خیابانی در شهر رشت با موضوع آسیب‌های اجتماعی به مناسبت هفته نیروی انتظامی خبر داد.
کد خبر: ۷۸۵۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱ 06 October 2019

 

سرهنگ مجید رسول زاده فرساد در تشریح این خبر با بیان اینکه هنر تئاتر از جمله روش‌های مؤثر روان ‌درمانی است، گفت: اجرای تئاتر با موضوعات اجتماعی، از دیدگاه متخصصان روانشناسی به عنوان شیوه‌ای پیشرو، خلاق و مفید در کاهش جرائم است.

وی پیشگیری اجتماعی را از اولویت های ماموریتی پلیس اعلام کرد و افزود: فرهنگ سازی و ترویج قانون مداری با زبان هنر از کارهای بسیار ارزشمند فرماندهی انتظامی گیلان در سال‌های اخیر است که با توجه به وجود بسترهای مناسب فرهنگی در استان گیلان، اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

این مقام انتظامی لازمه پیشگیری از تخلفات و جرائم را انجام کارهای فرهنگی‌ در حوزه‌های مختلف‌ پیشگیری اجتماعی اعلام کرد و گفت: زبان هنر، زبانی گویا بوده و نقش ویژه‌ای در پیشگیری اجتماعی از جرائم دارد.

وی نمایش را از کاربردی ترین روش های آموزشی با بهره گیری از ابزار هنر قلمداد کرد و افزود: این نمایش ها با موضوع های متنوع در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی مثل اعتیاد، تهدیدات فضای مجازی و انحرافات اجتماعی بوده و برای تمامی سنین قابل بهره برداری است.

سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان تصریح کرد: این نمایش، با شروع هفته ناجا از 11 تا 17 مهر هرشب با حضور هنرمندان به نام استانی به‌ طور رایگان در محوطه میدان شهدای ذهاب – مقابل مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء برای مردم اجرا می شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: تئاتر خیابانی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار