محیط زیست گیلان در خصوص شایعه مشاهده شدن مار سمی در ساحل بندر انزلی جوابیه صاد کرد.
کد خبر: ۷۷۰۶۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴ 10 August 2019

 

تابناک / قربانعلی محمد پور مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: در روز‌های اخیر فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد یک مار از یک ساحل وارد دریا می‌شود.

او افزود: پس از انتشار این تصویر یک فایل صوتی هم در فضای مجازی منتشر شد که یک خانم مدعی بود این مار یک مار جعفری است و در جابجایی سنگ از رودبار به انزلی به این منطقه منتقل شده و تاکنون دو نفر را در دهکده ساحلی نیش زده و راهی بیمارستان کرده است؛ این موضوع موجی از نگرانی را در بین مردم استان و مسافران ایجاد کرد و باعث ایجاد شایعات متعدد و بعضا خنده آور نیز شد.

محمد پور تصریح کرد: با دیدن این فیلم ابتدا چند سوال پیش می‌آید. اول اینکه این فیلم صرفا دریا و ساحلی را نشان می‌دهد که موقعیت جغرافیا یی آن مشخص نیست؛ و سوال دوم و مهم‌تر اینکه آیا مار درون تصویر واقعا مار جعفری و سمی است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: در بررسی به عمل آمده توسط کارشناسان حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان مشخص شد که این مار یک مار آبی چلیپر و از مار‌های غیر سمی بومی استان گیلان است؛ و قبل از این نیز بار‌ها در دریا و ساحل مشاهده شده و اصولا سمی نیست تا نیشش خطرناک باشد و از لحاظ ظاهری با مار جعفری بسیار متفاوت است.

قربانعلی محمد پور  به مردم عزیز استان گیلان و به ویژه ساحل نشینان گیلان اطمینان می‌دهد که فیلم و صوت پخش شده و ادعای مطرح شده مبنی بر سمی و خطرناک بودن مار درون تصویر، صرفا یک شایعه بوده که موجبات تشویش اذهان عمومی را فراهم کرده است.

برچسب ها: مار سمی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار