ظریف گفت: به فکر امنیت ملی هستیم که فیلم نمی‌سازیم، البته پول هم نداریم.
کد خبر: ۷۶۱۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹ 11 July 2019

 

تابناک / محمدجواد ظریف در همایش فرمانداران سراسر کشور گفت: امسال سال بسیار مهمی را گذراندیم و در پیش رو داریم. از منظر امنیت ملی باید کار‌های دولت پیگیری شود.

وی ادامه داد: علت خروج امریکا از برجام، یک محاسبه بود باید بطلان این محاسبه را برای آمریکا ثابت می‌کردیم که خوشبختانه این محاسبه را باطل کردیم. محاسبه آمریکا این بود که با فشار اقتصادی نظام سقوط می‌کند، این باور را نه تنها امریکا داشت بلکه به متحدان خود نیز این باور را القا کرد.

ظریف تصریح کرد: آقای بولتن در جلسه منافقین که بالای ۴۰ هزار دلار گرفته و گفته بود که ایرانی‌ها چهلمین سال پیروزی انقلاب را نخواهند دید، این سخن را فقط برای خوشایند منافقین نگفته بود، بلکه این سخن نشان دهنده محاسبات امریکایی‌ها بود.

وی ادامه داد: مردم ایران همیشه پیش‌بینی امریکایی‌ها را باطل کردند. در جنگ تحمیلی هم پیش‌بینی می‌کردند بعد از یک هفته نظام سقوط می‌کند، برای همین در شورای امنیت تا یک هفته هیچ قطعنامه‌ای صادر نشد.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: در سال ۹۲ امریکایی‌ها پیش‌بینی کرده بودند مردم با صندوق‌های رای قهر کردند.

وی ادامه داد: اینکه برجام را با شش کشور به امضا رساندیم به خاطر ذکاوتمان نبود، حمایت مردم موجب شد توافقنامه‌ای را به‌دست بیاوریم که ترامپ می‌گوید بدترین توافقنامه است.

ظریف تصریح کرد: دیشب آمریکا جلسه آژانس را برگزار کرده، اما خودش منزوی شده، با تمام متحدانش حتی نتوانستند یک خط علیه ایران تصویب شود.

وی با بیان اینکه ما به فکر امنیت ملی هستیم که فیلم نمی‌سازیم، البته پول هم نداریم!، تصریح کرد: می‌گویند برجام محکم نبوده، آیا دیگر توافقاتی که آمریکا از آن خارج شد هم محکم نبود؟

ظریف تصریح کرد: امریکا با دست خودش، خودش را منزوی کرده است. این شرایطی است که آمریکا برای خودش ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: البته این شرایط برای آمریکا همیشگی نیست، آمریکا می‌تواند خود را از یوغ اسراییل و تیم ب نجات دهد. ما هم سر جنگ با کسی نداریم.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: مردم به هر کسی که رای دهند برای مردم خوب است. ایران با تدابیر رهبری قطعا دست بالا را در منطقه دارد.

ظریف با بیان اینکه آمریکا مردم عادی را هدف قرار داده است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها می‌گویند ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم اقدامات تروریستی اقدامات ترسوهاست.

وی ادامه داد: امریکا در سیاست‌هایش شکست خورده است، نمی‌تواند از ما دلخور باشد که مردم همه کشور‌ها از جمله عراق یمن سوریه افرادی را انتخاب کردند که آنها نمی‌خواهند.

وی ادامه داد: آقای پمپئو آشکارا گفته است که امید ما این است که مردم ایران نظام را عوض کنند، این امید را چگونه آقای پمپئو حفظ می‌کند؟ با دعا؟

ظریف تصریح کرد: آمریکا به تروریسم، به تحریم داروهای سرطانی، تحریم داروی بیماران‌ای بی‌رو آورده و با این اقدامات امید خود را حفظ می‌کند.

وی ادامه داد: مهم‌ترین منبع قدرت جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب تا ظهور حضرت مهدی ان‌شاءلله حضور مردم است.

برچسب ها: محمجواد ظریف ، گاندو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار