معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت: باید برای بانک‌هایی که واحدهای تولیدی را در تملک خود دارند جریمه‌های سنگین در نظر گرفته شود.
کد خبر: ۷۶۰۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲ 08 July 2019

 

تابناک / آرش فرزام صفت صبح امروز در جلسه رفع موانع تولید شهرستان رشت اظهار داشت: قرار است در این جلسات مشکلات واحدهای صنعتی و خدماتی شهرستان رشت بررسی شود تا تمرکز حل مشکلات از مرکز استان گیلان برداشته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با تاکید بر حضور مسئولان در شهرستان‌های استان گیلان برای بررسی مشکلات واحدهای تولیدی گفت: بخش اعظمی از درآمد شهرستان رشت از بخش صنعت تأمین می‌شود لذا اهمیت به این بخش جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی با اشاره به شهر صنعتی رشت، شهرک صنعتی سفیدرود و سایر واحدهای صنعتی این شهرستان افزود: بخش اعظمی از تولید صنایع دارویی استان گیلان، تولید میل‌گرد استان و کشور و صنایع سلولزی استان گیلان مربوط به فعالیت واحدهای مختلف در شهرستان رشت است.

فرزام صفت به 566 واحد تولیدی راکد شهرستان رشت اشاره کرد و ابراز داشت: این آمار نشان‌دهنده عدم عملکرد خوب مسئولان مربوطه است و بایستی برای رفع مشکلات آنها یا با سرمایه‌گذاران فعلی همکاری کنیم یا از طریق سرمایه‌گذار جدید واحدهای راکد را به فعالیت برگردانیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با انتقاد از واحدهای تولیدی که در تملک بانک‌ها هستند بیان کرد: باید کاری کنیم که بانک‌ها از حالت بنگاه‌داری خارج شوند و واحدهای تولیدی را از تملک خود خارج کنند و برای این کار باید برای بانک‌ها جریمه‌های سنگین در نظر گرفته شود.

منبع: تسنیم
برچسب ها: رونق تولید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار