سخنگوی سازمان انرژی اتمی اظهار داشت:تعلیق تعهدات برجامی ایران در چارچوب "قانون مصوب مجلس در اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام" در حال انجام است.
کد خبر: ۷۵۵۳۷۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰ 19 June 2019

 

تابناک / بهروز کمالوندی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،تصریح کرد:مهلت دوماهه ایران به طرف های باقی مانده در برجام قابل تمدید نیست و بر اساس برنامه زمان بندی شده گام دوم برداشته شد و در ادامه نیز زمانبندی ها به شکل دقیق دنبال می شود.

وی افزود: بر اساس قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام اقدام ما وابسطه به نحوه ی  اجرای تعهدات سایر اعضایِ برجام است و این نمیشود ما تعهدات خود را انجام دهیم و آنها در عمل کاری نکنند.

وی تاکید کرد:پیام ما روشن است و در عمل مفهوم رفتار آنها این است که نمی خواهند به تعهدات پایبند باشند یا توانایی آن را ندارند که در این صورت حجت برای ما تمام شده است.بر همین اساس ما طبق  فرمایشات رهبری و قانون مجلس عمل خواهیم کرد.

معاونت امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس خاطر نشان کرد:اقدامات ما به طور متوالی و وابسطه به هم در حال انجام است و شرایط برگشت به عقب وجود ندارد و اگر تعلیق تعهدات ایران بخواهد از بین برود باید 1+4وظیفه خود را انجام داده باشد،آنچه که مهم است ما داریم بین تعهدات و حقوق خود توازن ایجاد می کنیم و اگر آنها حقوق ما که رفع تحریم های مصرح در برجام است به رسمیت بشناسند ما نیز تعهدات خود را اجرا می کنیم اگر نه برای ایجاد توازن ما نیز از تعهدات خود کم می کنیم.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار