تمام دانش‌آموزان مدرسه مختلط مشهد خارجی هستند و والدین آنها به دلایلی باید در کشور اسکان داشته باشند. این در حالی است که هیچ دانش‌آموز ایرانی در این مدرسه مشغول تحصیل نیست.
کد خبر: ۷۵۲۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰ 08 June 2019

 اطلاعیه آموزش و پرورش درباره مدرسه مختلط مشهد!

 

طی روزهای گذشته خبری دست به‌دست از مدرسه‌ای مختلط در مشهد می‌چرخد. این اخبار دلالت از این امر دارند که در این مدرسه دانش آموزان پسر و دختر در کنار هم در حال تحصیل هستند در حالی که دانش آموزان دختر نیز حجاب لازم را ندارند.

 

«این مدرسه ویژه دانش آموزانی است که به ایران مهاجرت کرده اند» این پاسخی اداره کل روابط عموی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش خراسان رضوی است، ‌ضمن اینکه مهدی مجیدی فرد، رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی درباره وجود مدرسه مختلط در مشهد و تحصیل دختران و پسران در کنار یکدیگر گفت: این مدرسه جز مدارس خاص در مشهد است و ویژه دانش آموزانی است که به ایران مهاجرت کرده‌اند.

مرجع اعطای مجوز به این مدرسه مختلط

وی درباره مرجع اعطای مجوز به این مدرسه مختلط گفت: این مدرسه با مجوز شورای‌عالی آموزش و پرورش تاسیس شده اداره کل آموزش و پرورش استان فقط به عنوان یک نهاد نظارتی می‌تواند در این زمینه فعالیت کند.

وی در ادامه درباره نظارت آموزش و پرورش خراسان رضوی بر فعالیت این مدرسه گفت: این کار در طی امسال به دفعات انجام و گزارشات مربوط به اقدامات این مدرسه به شورای‌عالی آموزش و پرورش ارسال شده است.

این مقام مسئول همچنین بیان کرد: خط قرمز وزارت آموزش و پرورش رعایت قوانین و شئونات فرهنگی و دینی با تاکید بر موارد سند تحویل بنیادین است.

مدرسه مختلط کمتر از ۱۰۰ دانش آموز خارجی دارد

مجیدی فرد تصریح کرد: اقدام این مدرسه یک تخلف کوچک در مدرسه‌ای بوده که کمتر از ۱۰۰ دانش آموز خارجی را در خود جایی داده که با تذکرات مشکل حل شده بود و مدیران مدرسه در این زمینه توجیه شدند و مشکلی از این لحاظ وجود ندارد.

تمام دانش آموزان این مدرسه خارجی هستند

وی در پایان تاکید کرد: تمام دانش آموزان این مدرسه خارجی هستند که والدین آنها به دلایلی باید در کشور اسکان داشته باشند و هیچ دانش آموز ایرانی در این مدرسه در حال تحصیل نیست.

منبع: میزان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار