مدیرکل امور شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی استانداری گیلان:
تابناک / مدیرکل امور شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی استانداری گیلان خطاب به اعضای شوراهای اسلامی برای پرهیز از دخالت در امور اجرایی شهرداری‌ها گفت: دخالت شوراها در مسائل اجرایی شهرداری‌ها موجب بی‌نظمی در کارها شده و مشکلاتی را ایجاد می‌کند.
کد خبر: ۶۹۹۸۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۸ 06 January 2019

تابناک / مدیرکل امور شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی استانداری گیلان خطاب به اعضای شوراهای اسلامی برای پرهیز از دخالت در امور اجرایی شهرداری‌ها گفت: دخالت شوراها در مسائل اجرایی شهرداری‌ها موجب بی‌نظمی در کارها شده و مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

 

دخالت شوراها در مسائل اجرایی شهرداری‌ها موجب بی‌نظمی در کارها شده است / شهرداران از مسائل سیاسی و حاشیه‌ای دوری کنند

 

هوشنگ عباسقلی زاده ظهر شنبه در مراسم معارفه شهردار جدید شهر رودسر در سالن شهید آوینی اداره ارشاد این شهر اظهار کرد: کار در امور شهری عشق و علاقه می‌خواهد که اگر این عشق و علاقه وجود داشته باشد مشکلات مسیر تا رسیدن نتیجه موردنظر آسان خواهد شد.

وی بر ضرورت جلب اعتماد و مشارکت عمومی برای رسیدن به اهداف سازمانی شهرداری‌ها تأکید کرد و افزود: تهیه و تدوین برنامه‌های راهبردی شهرداری‌ها می‌تواند در توسعه شهرها تأثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه وزارت کشور در خصوص مقوله تدوین برنامه‌های راهبردی و مشارکت مردم جدی است تصریح کرد: با تهیه نقشه‌های محله بندی بهتر می‌توان مردم را در تصمیم سازی‌ها مشارکت داد و درنتیجه با در اختیار گذاشتن برخی تصمیمات به محلات، محلات قدیمی و تاریخی شهرها زنده نگه‌داشته می‌شوند.

مدیرکل امور شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی استانداری گیلان شهرداری‌ها را نهاد غیردولتی خواند که منابع مالی آن از طریق مردم تأمین می‌شود و گفت: باید تلاش کنیم تا منابع مالی‌مان از طریق مردم تقویت و با اجرای پروژه‌های ماندگار منابع درآمدی پایداری برای شهرداری‌ها تعریف کنیم.

وی تربیت نیروی انسانی قوی در شهرداری‌ها را نتیجه سال‌ها تلاش دانست و بیان کرد: باید تلاش کرد با تغییر مدیریت شهرداری‌ها نیروهای انسانی که برایشان هزینه شده حفظ و باسلیقه‌ای عمل کردن آن‌ها را به‌راحتی از دست ندهیم.

عباسقلی زاده خطاب به اعضای شوراهای اسلامی برای پرهیز از دخالت در امور اجرایی شهرداری‌ها تأکید کرد: دخالت شوراها در مسائل اجرایی شهرداری‌ها موجب بی‌نظمی در کارها شده و مشکلاتی را ایجاد می‌کند اگر شوراها تمام سلایق خود را در قالب بودجه به شهرداری‌ها تقدیم کنند بهتر نتیجه می‌گیرند و با حمایت از مدیریت شهری به وظایف نظارتی خود عمل کنند.

وی بحث تنظیم مالی شهرداری‌ها را مهم و تعهدآور خواند و تصریح کرد: بهتر است از ابتدا بودجه خوب تنظیم شود تا بودجه مدنظر تحقق پیدا کند در سال گذشته بی‌نظمی‌هایی داشتیم که نشان می‌دهد مدیریت شهری تمرکز کافی برای پیشبرد کارها نداشت و دلیلی ندارد وقتی بودجه تحقق پیدا کرد حقوق پرسنل پرداخت نشود.

مدیرکل امور شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی استانداری گیلان با اشاره به پسماند و تولید زباله در استان به‌ویژه در رودسر افزود: تلاش شهرداری‌ها برای کاهش تولید زباله باشد و با آگاهی و آموزش دادن شهروندان در خصوص مسائل و معضلات زیستی زباله آن‌ها در امر تفکیک زباله از مبدأ و کاهش تولید زباله مشارکت داد.

وی بر ضرورت هماهنگی بین شوراها و شهرداری‌ها به‌عنوان یک نیاز واقعی تأکید کرد و گفت: با هماهنگی‌ها و احترام متقابل مسؤولیت‌ها درست و خدمات شهری ارتقا یافته درنتیجه موجب نشاط اجتماعی می‌شود.

 

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی راهبردی در حوزه مدیریت شهری، گفت: شهرداران باید از مسائل سیاسی و حاشیه‌ای دوری کنند.

هوشنگ عباسقلی‌زاده اظهارکرد: شوراها حلقه ارتباطی بین شهرداری‌ها و استانداری با صدور مصوبات و مجوزات لازم هستند.

وی با تأکید بر لزوم دوری از شهرداران از مباحث سیاسی و حاشیه‌ای، افزود: دوری از مسائل سیاسی و حاشیه‌ای سبب موفقیت شهرداران در اجرای امور مربوط به شهرها می شود. نباید به‌جای برقراری روابط شهروندی به سمت روابط سیاسی برویم.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با اشاره به اینکه هیچ‌گاه کار سیاسی در اذهان مردم باقی نمی‌ماند، تصریح کرد: شهرداران باید تلاش کنند تا برنامه راهبردی را در اولویت کاری خود قرار دهند و بتوانند به واسطه این برنامه‌ راهبردی تأثیرگذاری باشند و این نیز تنها به واسطه وجود وحدت، همدلی و همکاری همه اعضای شورا و مردم با شهردار محقق می شود.

وی زباله‌ را از معضلات همه شهرداری‌ها عنوان کرد و گفت: کاهش تولید زباله باید گام نخست همه شهرداران در راستای حل معضل زباله باشد و این مسئله با تبیین خطرات تولید زباله توسط مردم ممکن می شود.

عباسقلی زاده با اشاره به اجرای پروژه‌های ماندگار از سوی شهرداران، بیان کرد: شهرداران باید برای ایجاد تغییر در سطح شهرها به اجرای پروژه‌های ماندگار که در اقتصاد شهر و رفع مشکلات مردم تأثیرگذار است بپردازند و از هزینه کردن در پروژه‌هایی که ضرورت ندارد پرهیز کنند.

 

در پایان این مراسم رضا زنده‌دل با حکم استاندار به‌عنوان شهردار جدید رودسر معرفی و از زحمات چهارماهه سید مهدی حسینی به‌عنوان سرپرست این شهرداری قدردانی شد.

 

 

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار