اینبار جمعی از احزاب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان بیانیه دادند! ؛
تابناک / پس از انتخاب شهردار منتخب رشت، حرف و حدیث های فراوانی در ارتباط با عملکرد 3 عضو اصلاح طلب شورای اسلامی شهر رشت بر سر زبان ها جاریست.
کد خبر: ۶۸۴۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱ 27 November 2018

تابناک / پس از انتخاب شهردار منتخب رشت، حرف و حدیث های فراوانی در ارتباط با عملکرد 3 عضو اصلاح طلب شورای اسلامی شهر رشت بر سر زبان ها جاریست.

 

طعنه ها به 3 عضو لیست امید شورای شهر همچنان ادامه دارد! / برخی از منتخب اول مردم رشت در پارلمان شهری، انتظار سیاسی کاری داشتند! / رمضانپور نرگسی: اگر ما 3 نفر در لیست امید هم قرار نمی گرفتیم، باز هم به شورا می رفتیم؛ زمانی که تایید من آمد، تنها دو روز فرصت تبلیغات باقی مانده بود

 

احمد رمضانپور نرگسی دراین باره اظهار داشت: از جبهه ی اصلاحات تنها 3 نفر توانستند به شورای شهر راه یابند. حال، چرا فقط 3 نفر به شورا راه یافتند؟ بحثی است مفصل که در این گفتگو نمی گنجد.

رمضانپور با تاکید به این نکته که اگر ما 3 نفر در لیست امید هم قرار نمی گرفتیم، باز هم به شورا می رفتیم، گفت: زمانی که تایید من آمد، تنها دو روز فرصت تبلیغات باقی مانده بود. کاندیداهای دیگر در 55 محله با هزینه های نجومی، بصورت وسیع تبلیغ کردند.

وی افزود: مردم به تشخیص خود به بنده رای بالا دادند. آن ها با تفکر، به عملکرد 40 ساله و تفکر سیاسی من رای دادند . طبیعی است که این تفکر را نمی توان از مردم گرفت.

منتخب اول مردم در شورای رشت تصریح کرد: در آخرین روزهای ریاست دوره ای کانون فرهنگیان استان گیلان که اکنون به انجمن فرهنگیان تغییر نام داده به صراحت اعلام کردم که دوستان اگر گزینه ای دارند که زمینه ی رای آوری دارد را به ما معرفی کنند.

وی در ادامه افزود: بزرگانی از شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب گیلان همچون خانم دکتر مدارایی، آقای مهندس زالفی و … می توانند شهادت دهند که در چند جلسه بنده بارها اعلام کردم و از دوستان کمک خواستم که اگر گزینه ای دارند به ما معرفی کنند. متاسفانه بعد از دوماه فردی به ما معرفی نشد فلذا من در نطق پیش از دستورم در صحن علنی شورای اسلامی شهر برای نجات مدیریت شهری از بلاتکلیفی، به رییس جلسه صراحتا اعلام کردم که جبهه ی اصلاحات برای مدیریت شهرداری رشت کاندیدایی ندارد.

رمضانپور تشریح کرد: بنابراین هیات رییسه ی شورای پنجم درخواست نمودند تا تعدادی از افراد خودشان را (جبهه اصولگرایان) به ما معرفی کنند تا ما از بین آنان یک نفر را که حداقل شرایط عمومی مدیریت شهری را داشته باشد انتخاب کنیم. بنابراین یک لیست 17 نفره تهیه شد که در نهایت به 7 نفر رسید.

وی گفت: یکی از افراد این لیست آقای نیکزاد بود از اردبیل به همراه چند پیمانکار شهرداری، یک استاد دانشگاه و دو عضو شورای شهر رشت (رسولی و عبداللهی) لیست را تشکیل می دادند.

رمضانپور افزود: رای ندادن به شهردار غیر بومی، استراتژی ما بود. به همین دلیل نیکزاد خط خورد. از طرفی به دوستان اعلام کردیم که به پیمانکار هم رای نمی دهیم. چون اکثر این پیمانکاران از شهرداری طلبکار بودند و ممکن بود این مسئله حاشیه ساز شود.

وی عنوان داشت: نهایتا آقای دکتر موسوی که استاد دانشگاه و فرد محترمی هستند و مشاور کمیسیون عمران و نیز از اعضای اتاق فکر بنده نیز بودند و همچنین آقایان دکتر رسولی و مهندس عبداللهی باقی ماندند.

دکتر رمضانپور با اشاره به این نکته که آقای مهندس عبداللهی ویژگی هایی داشت که دیگران نداشتند، بیان داشت: مهندس عبداللهی، هم فرزند شهید بود و هم پرسنل رسمی شهرداری. سال ها مدیریت کرده، و ریاست سازمان زیباسازی شهرداری رشت و شهردار منطقه 5 را نیز در کارنامه ی خود دارد. از طرفی با بیش از 16 هزار رای وارد شورا شده، جوان و پرجنب و جوش نیز هست و در نهایت مسائل اقتصادی را نیز خوب می فهمد.

نماینده ی ادوار مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حدود دو ماه در این خصوص بحث و جلسه داشتیم تا توانستیم از اقلیت 3 نفره به اکثریت 6 نفره برسیم و در نهایت پیمان بستیم که تا آخر برای تحقق هدفمان که همانا پیشرفت و توسعه شهر می باشد کوشا باشیم. تا این زمان متاسفانه هیچ خبری از کاندیدای شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب گیلان نبود. سه عضو متحد لیست امید با سه عضو دیگر اعضای شورای پنجم بیش از یک ماه جلسات متعددی براساس همان پیمان داشتند. سئوال اینجاست آیا دوستان سیاستمدار و اخلاقمدار جبهه ی اصلاحات از فردی مانند رمضانپور با 40 سال عقبه ی سیاسی و مدیریتی انتظار پیمان شکنی دارند؟

وی خاطرنشان ساخت: پس از بسته شدن پیمان، فشارها افزایش یافت. شایعاتی مبنی بر اخذ چک یک میلیاردی از آقای عبداللهی از طریق رسانه های ضدانقلاب مطرح شد. فشارها، تخریب ها و تهدیدها را تحمل کردیم.

رمضانپور عنوان داشت: وقتی دیدند با فشار و تهدید و تخریب به نتیجه نمی رسند، لذا بر اساس فرمول مذهب علیه مذهب، جریان مخالف اصلاح طلبان، بازی جدیدی را متاسفانه با دست یکی از اعضای شورای اسلامی شهر طراحی کردند و بانوی کارآفرینی مثل سرکار خانم مهندس مقیمی را مطرح نمودند که اعضای لیست امید با تجربه ای که داشتند این توطئه را خنثی و لذا با استعفای سرکار خانم مقیمی مواجه شدیم و در نهایت توانستیم توطئه خانم مقیمی را خنثی کنیم.

از طرف دیگر فشارها و توطئه ها همچنان ادامه یافت بطوری که جریان های پنهان و قلیان سرا نشینان که از انصراف یکی از سه نفر اصولگرایان و حتی یک نفر از سه عضو لیست امید ناامید شدند و متوجه گردیدند که علی رغم فشارها تهدیدها و تخریب ها روی این 6 نفر هر روز وحدت این 6 نفر مستحکم تر می شود متوسل به جریان اصلاح طلبی شدند و برادر ارزشمند و کاردان و پاکدستمان آقای مهندس جمشید رسایی را مطرح کردند تا شاید وحدت جمع 6 نفره ی ما را بهم بریزند که شرح ماوقع در این مختصر نمی گنجد که انشاالله فرصتی دیگر شرح ماوقع به مردم شریف و نکته سنج شهر رشت اعلام خواهد شد.

منتخب اول مردم در شورای رشت گفت: برخی از جوانان که کم تجربه تر بودند تحت تاثیر قرار گرفتند و بیانیه دادند و اظهارنظرهایی کردند که ما همه را گذاشتیم به پای بی تجربگی شان و از همه گذشتیم.

رمضانپور نرگسی در پایان خاطرنشان ساخت: در نهایت آقای رسولی و آقای مبصر انصراف خود را اعلام و از بین گزینه های نهایی آقایان دکتر مسعود موسوی، مهندس رضا ساغری، مهندس نیک فهم و آقای مهندس رسایی و مهندس عبداللهی از مجموعه آرای اخذ شده ی 11 نفر، یک رای ممتنع و 4 رای به نام آقای رسایی و 6 رای به نام آقای حامد عبداللهی به گلدان آرا ریخته شد.

 

طعنه ها به 3 عضو لیست امید شورای شهر همچنان ادامه دارد! / برخی از منتخب اول مردم رشت در پارلمان شهری، انتظار سیاسی کاری داشتند! / رمضانپور نرگسی: اگر ما 3 نفر در لیست امید هم قرار نمی گرفتیم، باز هم به شورا می رفتیم؛ زمانی که تایید من آمد، تنها دو روز فرصت تبلیغات باقی مانده بود

 

طعنه ها به 3 عضو لیست امید شورای شهر همچنان ادامه دارد!

 

جمعی از احزاب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان گیلان با اشاره به اتفاقات منتهی به انتخاب شهردار جدید کلانشهر رشت، در بیانیه‌ای اعلام کرد: از همفکران و هم‌پیمانان خود که در قالب لیست امید به مردم معرفی و به شورای شهر رشت راه‌یافته بودند، انتظار همراهی ویژه و بیشتری داشتیم.

دبیر یکی از احزاب امضا کننده بیانیه مذکور در مورد علت تاخیر در صدور بیانیه گفت: پس از مذاکرات انجام شده در جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و به‌رغم گلایه اکثر احزاب از نحوه اقدام اعضای لیست امید شورای شهر ، صدور بیانیه از رای دو سوم کل احزاب عضو برخوردار نشد لیکن اکثریت احزاب با صدور آن موافق بودند لذا مقرر شد انتشار بیانیه با نام شورای هماهنگی جبهه اصلاحات انجام نشود.

پس از آن احزاب موافق صدور بیانیه جلساتی را جهت توافق بر روی متن بیانیه برگزار کردند و همچنین مقرر شد جهت حضور اعضای لیست امید شورای شهر در جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان فرصتی در نظر گرفته شود و پس از شنیدن توضیحات آنان در صورت نیاز اصلاحاتی در متن بیانیه انجام شود که با گذشت 15 روز جلسه ای در این خصوص تشکیل نشد .

وی در مورد تعداد احزاب امضا کننده بیانیه نیز اضافه کرد: متن بیانیه به تایید 15 تشکل رسیده و دو تشکل دیگر نیز با صدور بیانیه موافق بودند.

وی افزود: لیکن اعتقاد داشتند که در متن بیانیه باید تغییراتی اعمال شود و از جمله به موضوع تخلف تشکیلاتی اعضای لیست امید شورای شهر اشاره شود لذا از امضاء این بیانیه خودداری کردند و احتمالا در بیانیه دیگری نظرات خود را اعلام می کنند.

وی تاکید کرد: برای انتشار بیانیه به نام حزب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان اگر تنها یک تشکل دیگر نظر موافق خود را اعلام می کرد بیانیه از رای دو سوم برخوردار می شد و به نام شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان منتشر می‌شد.

این عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات افزود: صدور این بیانیه به معنی انشقاق در جبهه اصلاحات گیلان نیست و احزاب عضو این جبهه همچون گذشته در کنار هم برای اهداف مشترک و رفع مشکلات مردم تلاش خواهند کرد .

وی افزود: ضمنا سایر اقدامات و تلاشهای اعضای لیست امید شورای شهر نیز باید مورد توجه و نظر مردم قرار بگیرد و این بیانیه صرفا در ارتباط با موضوع انتخاب شهردار صادر شده است .

وی گفت: امیدواریم که دوستان ما در شورای شهر با اقدامات مناسبی که در آینده انجام می دهند گامهای موثری در جهت حل مشکلات مردم بردارند و موجب وحدت بیشتر احزاب جبهه اصلاحات گیلان شوند و همچنین زمینه دلگرمی بیشتر جِوانان را فراهم کنند .

بسمه تعالی
پس از حمد و سپاس به درگاه خالق یکتا ،
ولادت نبی مکرم ، رسول مهربانی ، پیام آور صلح و دوستی حضرت محمد ( ص ) را به تمام مسلمین جهان خصوصا ملت عزیز ایران اسلامی تبریک عرض می کنیم .

مردم شریف رشت مستحضرند که کلانشهر رشت مدت چند ماه است که بواسطه استعفای شهردار قبلی با حضور سرپرست اداره می گردد ، در پی اقداماتی که اعضای محترم شورای اسلامی شهر جهت انتخاب شهردار انجام دادند.شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان گیلان پس از تبادل نظر ، معیارها و شاخصهای مناسب برای انتخاب شهردار را با توجه به شرایط شهر تعیین و با صدور بیانیه مورخ 8 مهرماه 1397 آنها را جهت آگاهی شهروندان گرامی و اعضای محترم شورای اسلامی شهر رشت اعلام نمود و متعاقب آن جهت انتخاب گزینه مطلوب از میان گزینه هایی که تا آن زمان مطرح شده و چهره هایی که قابل طرح بودند بررسی هایی را آغاز کرد و در عین حال رایزنی با اعضای محترم شورای اسلامی شهر ( اعم از اصولگرا ، اصلاح طلب و مستقل ) را نیز در دستور کار قرار داد تا این باور را در اذهان تصمیم‌گیران متجلی سازد که شهردار کلانشهر رشت و مردم با فرهنگ و صبورش باید واجد معیارهایی در تراز ملی باشد.
خوشبختانه اعضای محترم شورای اسلامی شهر نیز با توجه به این نکات ، در واپسین لحظات تصمیم‌گیری، گزینه‌ای واجد این شرایط را به جمع شش نامزد محترم پیشین افزودند و بدین ترتیب بارقه ‌های امید در دل دوست‌داران صلح و صلاح رشت بیش از پیش روشن گردید .
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان در این عرصه و با توجه شرایط حساس شهر رشت و مشکلات مردم ، از همفکران و هم‌پیمانان خود که در قالب لیست امید به مردم معرفی و به شورای اسلامی شهر رشت راه یافته بودند انتظار همراهی ویژه و بیشتری داشت که انتظاری ناحق نبود .
در نهایت پس از چند هفته فرایند انتخاب شهردار در جلسه رسمی 14 آبان 1397 به پایان رسید که بسیاری از شهروندان بواسطه رسانه ها و فضای مجازی به خوبی از چند و چون وقایع آن آگاه شدند.
با عنایت به اتفاقات قبل و حین جلسه مذکور ( انتخاب شهردار ) احزاب اصلاح طلب امضاء کننده این بیانیه لازم می دانند موارد زیر را به استحضار عموم مردم برساند :

1 - از فعالان مدنی و چهرهای فرهنگی ، علمی و اجرایی که با صدور بیانیه و اعلام نظر حساسیت خود را نسبت به موضوع نشان دادند و از گزینه اصلح موجود ، مهندس جمشید رسای حمایت کردند تشکر می نماییم .

2 - مراتب تأسف و نارضایتی عمیق خود را از نحوه اقدام و آرای سه عضو محترم منتسب به جریان اصلاحات که با اخذ رای از طریق لیست امید اصلاح‌طلبان رشت وارد شورای شهر شدند و از گزینه اصلح بر اساس شاخص ها و معیارهایی که در بیانیه شورای هماهنگی اعلام شده بود،حمایت نکردند ، ابراز داشته و به آنان یادآوری می کنیم ، ما به میثاقی که با مردم بسته ایم وفادار هستیم و هیچ تعهدی را بر آن ترجیح نمی دهیم .

3 – مردم شریف ایران افراد را بر اساس عملکردشان قضاوت می کنند و هر شخص و گروهی که منافع فردی و گروهی خود را بر منافع مردم و مصالح کشور ترجیح دهد فارغ از ادعایی که دارد در جبهه منفعت طلبان تعریف می کنند و یقینا مردم بهترین ناظر و داور بر رفتار و عملکردها هستند .

در پایان آرزوی روزهای بهتری برای شهر رشت داریم و امیدواریم خداوند توفیق خدمت بیشتر به مردم عزیز کشورمان ایران را نصیب ما و همه مسئولان و خدمتگزاران نماید .
احزاب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان - موافق بیانیه ( به ترتیب حروف الفبا )

۱- انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران - شاخه گیلان
۲- انجمن اسلامی مدرسین دانشگاهها - حوزه گیلان‌
۳- انجمن اسلامی مهندسان گیلان
۴- جمعیت زنان مسلمان نواندیش استان گیلان
۵- حزب آزادی نمایندگی گیلان
۶- حزب اسلامی کار گیلان
۷- حزب اعتماد ملی منطقه گیلان
۸- حزب مردم سالاری استان گیلان
۹- خانه کارگر تشکیلات گیلان
۱۰- سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی منطقه گیلان
۱۱- مجمع دانش آموختگان ایران اسلامی منطقه گیلان
۱۲-حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی استان‌‌ گیلان
۱۳- مجمع محققین و مدرسین حوزه‌‌ علمیه قم - منطقه گیلان
۱۴- مجمع مهندسین گیلان
۱۵- مجمع نیروهای خط امام استان گیلان

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار