کد خبر: ۶۸۴۱۴۲
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴ 26 November 2018

تابناک / رئیس سازمان چای کشور‌ گفت: ۷.۵ میلیارد تومان از قدرالسهم باقی مانده کارخانجات شمال به زودی به حساب چایکاران واریز می‌شود.

حبیب جهانساز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت:‌ در حال حاضر حدود 7 و نیم میلیارد تومان از قدرالسهم کارخانجات چایسازی باقی مانده است که انتظار داریم با روند خوبی که اخیراً توسط آنان در پیش گرفته شده مابقی مطالبات باقیمانده چایکاران شمالی به زودی به حساب آنان واریز شود.

رئیس سازمان چای کشور‌ ضمن اشاره به اینکه دولت قدرالسهم خود را به طور کامل پرداخت کرده است عنوان کرد: در حال حاضر بالغ بر 212 میلیارد تومان از کل مطالبات چایکاران شمالی پرداخت شده است و مابقی مبالغ باقیمانده نیز به صورت تدریجی به حساب هایشان واریز می‌شود.

جهانساز از پرداخت مابقی قدالسهم مربوط به کارخانجات در روزهای آینده خبر داد و تصریح کرد:‌ با احتساب مبالغی که در روزهای گذشته پرداخت شد کارخانجات شمال بیش از 95 درصد از قدرالسهم خود را پرداخت کرده‌اند و تنها حدود 7 و نیم میلیارد تومان از قدرالسهم آنان باقیمانده است.

بیشتر بخوانید
تسهیلات بهزراعی به چایکاران گیلان و مازندران پرداخت می‌شود

گیلان|‌ کارخانجات شمال 95 درصد از مطالبات چایکاران را پرداخت کر‌دند

گیلان|‌ رئیس سازمان چای: کارخانجات ‌شمال 88 درصد از قدرالسهم خود را به چایکاران پرداخت کردند

وی قدرالسهم قابل پرداخت کارخانجات چایسازی شمال را 93 میلیارد و 600 میلیون تومان اعلام کرد و ابراز داشت:‌ امیدواریم کارخانجات و واحدهای فرآوری چای شمال نیز هرچه زودتر مبالغ مورد نظر را به حساب سازمان چای واریز کنند تا مطالبات چایکاران به صورت کامل به حساب آنان واریز شود.

رئیس سازمان چای کشور نوع برگ سبز تحویل داده شده کشاورزان به کارخانجات چایسازی را نیز برشمرد و عنوان کرد:‌ تا تاریخ 30 مهر 97 حدود ‌39 هزار و 983 تن برگ سبز درجه یک و 72 هزار و 753 تن نیز برگ سبز درجه دو توسط کشاورزان به واحدهای فرآوری تحویل داده شده است.

جهانساز‌ محاسبه و پرداخت بیمه چایکاران شمالی را نیز مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: با ابتکار سازمان چای کشور و پوشش بیمه فراگیر باغات چای امکان پرداخت خسارت ناشی از وقوع حوادث غیرمترقبه نظیر بروز خشکسالی و سرمازدگی محصولات کشاورزان به خوبی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه برای پرداخت خسارت به چایکاران شمالی کارشناسان حوزه فنی این سازمان باید اعلام نظر کنند تصریح کرد: در حال حاضر یک ماه تا پایان مهلت بیمه فراگیر باغات چای باقی مانده است بنابراین با اتمام آن فرآیند ارزیابی و پرداخت خسارت به چایکاران شمالی آغاز می‌شود.

‌رئیس سازمان چای کشور به احتمال وقوع حوادث غیرمترقبه و وارد آمدن آسیب به باغات چای اشاره کرد و بیان داشت:‌ امیدواریم دیگر شاهد بروز این دست از اتفاقات نباشیم اما در صورت وقوع هرگونه حادثه خسارتی مشمول بیمه،‌ مبالغ مورد نظر برای جبران به کشاورزان پرداخت می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار