کد خبر: ۶۱۷۵۷۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴ 11 June 2018

 مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: بارندگی ها تا چهارشنبه در کشور ادامه دارد و پنج شنبه و جمعه از شدت بارش ها کاسته می شود.

مسعود حقیقت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: طی دیروز عصر و دیشب بارش های خوبی را در بسیاری از مناطق کشور از جمله کلیور، آلاشت، ملایر، فروگاه امام خمینی ( ره)، فرودگاه خوی، سراب، سلماس، شمیرانات، تهران، مشکین شهر و سبزوار و به طور کلی نوار شمال و شرق کشور بارش داشتیم.
وی اظهار داشت: نقشه های هواشناسی نشان می دهد امروز برای نیمه جنوبی استان اردبیل، زنجان، قزوین، دامنه های البرز در استان های تهران، البرز، مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی و برخی نقاط آذربایجان شرقی به ویژه دامنه های غربی سهند و شمال آذربایجان غربی در ساعات بعدازظهر رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.
حقیقت ادامه داد: سه شنبه رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد در شمال غرب، ارتفاعات البرز و استان های مجاور البرز رخ می دهد و بارش پراکنده در شمال شرق کشور مانند خراسان شمالی و گلستان رخ خواهد داد.
وی گفت: روز چهارشنبه از شدت بارش ها به طور نسبی کاسته می شود و انتظار می رود فقط در شمال شرق، شمال غرب و ارتفاعات البرز گاهی رعد و برق و در دامنه ها بارش پراکنده داشته باشیم.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور افزود: امروز و فردا وزش باد در نقاط شرق و برخی نقاط شمال شرق می تواند در برخی از نقاط منجر به تولید گرد و غبار شود اما شدید نیست.
وی گفت: نقشه های هواشناسی نشان می دهد در هفته جاری روند گرمایی در کشور زیاد نیست در واقع موج گرمایی نداریم و دما به ویژه در نیمه شمالی کشور تا حدودی به شکل ثابت پیش می رود، به عنوان مثال دمای رشت بین 28 تا 25 درجه نوسان دارد.

*** توصیه های هواشناسی
حقیقت گفت: با این شرایط آب و هوایی عشایر به ویژه در راسته البرز از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند چون احتمال برخورد صاعقه وجود دارد، همچنین کشاورزان شمال و شمال شرق کشور به ویژه راسته البرز مانند مازندران، گلستان و خراسان شمالی چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری محلول پاشی نکنند و جنوبی ها هم در ساعات اولیه روز یعنی تا گرم شدن هوا محلول پاشی کنند.

*** وضعیت هوای تهران/ گرمترین و سردترین نقاط کشور
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: امروز بعد از ظهر در تهران احتمال رگبار و رعد و برق وجود دارد و بیشنه دما به 33 می رسد، فردا هم احتمال رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید داریم و بیشینه دما به 33 می رسد، پس فردا هم احتمال رگبار باران وجود دارد و هوا یک درجه خنک تر و به 32 درجه می رسد. بیشینه دمای دیروز تهران به 32 رسید و کمینه امروز صبح 23 بود.
حقیقت افزود: امروز صبح فرودگاه اردبیل و زرینه با دمای 7 درجه بالای صف خنک ترین و دیروز دلگان در استان زاهدان با 49 درجه، رودان در استان هرمزگان با 48 درجه، کهنوج در استان کرمان، دیر در استان بوشهر، ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان با 47 درجه گرمترین نقاط کشور بودند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار