تابناک گزارش می دهد؛
تابناک / اصل وجود پديده شوم چاپلوسي در جامعه چيزي نيست كه بتوان به سادگي بر آن سرپوش گذاشت، البته در مورد ميزان آن به سادگي نمي توان اظهار نظر كرد چرا كه تا كنون نه بررسي آماري خاصي در اين زمينه شده است و نه اينكه اساسا امكان چنين بررسي اي وجود دارد.
کد خبر: ۵۹۰۵۲۸
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸ 14 April 2018

تابناک / اصل وجود پديده شوم چاپلوسي در جامعه چيزي نيست كه بتوان به سادگي بر آن سرپوش گذاشت، البته در مورد ميزان آن به سادگي نمي توان اظهار نظر كرد چرا كه تا كنون نه بررسي آماري خاصي در اين زمينه شده است و نه اينكه اساسا امكان چنين بررسي اي وجود دارد.

در زشتى چاپلوسى همين بس كه پيامبر اسلام(ص) مى‏فرمايد: احثوا فى وجوه المدّاحين التّراب‏؛ به صورت متملقين چاپلوس خاك بپاشيد، (بحارالانوار، ج 73، ص 294)

مقام معظم رهبري معتقدند دوران حكومت پيامبر اكرم نمونه و الگويي از يك حكومت واقعي اسلامي بود كه متاسفانه در دوران اموي و عباسي به انحراف كشيده شد و يكي از ويژگي هاي آن افتادن كارها به دست انسانهاي متملق بود . بنابر اين از نظر ايشان تملق صفتي است مذموم و ناپسند كه باعث انحطاط حكومت اسلامي مي شود و بايد به شدت از آن اجتناب نمود.

در ۱۲/ ۸/ ۸۰ در ديدار با جوانان اصفهان، قبل از فرمايشات امام خامنه اي، كسي ايشان را علي زمان خواند، در همان جلسه اينگونه تذكر دادند:
اگر كسي در مقابل جوانان ادّعا كند و بگويد نظام اسلامي ما هيچ عيبي ندارد و همان قالبي را كه اسلام خواسته، ما پياده مي‏كنيم، گزاف گفته است. به ‏هيچ‏ وجه اين‏طور نيست. خود ما انسانهاي ضعيفي هستيم. وقتي كساني اسم مبارك اميرالمؤمنين (عليه‏السّلام) يا اسم مبارك وليّ‏عصر (روحي‏فداه) را مي‏آورند، بعد اسم ما را هم دنبالش مي‏آورند، بنده تنم مي‏لرزد. آن حقايق نور مطلق، با ما كه غرق در ظلمتيم، بسيار فاصله دارند. ما گياه همين فضاي آلوده دنياي امروزيم؛ ما كجا، كمترين و كوچكترين شاگردان آنها كجا؟ ما كجا و قنبرِ آنها كجا؟ ما كجا و آن غلام حبشيِ فداشده در كربلاي امام حسين (عليه‏السّلام) كجا؟ ما خاك پاي آن غلام هم محسوب نمي‏شويم.

 

دل نوشته ای با طعم تملق! / آقای استاندار قرار بود این سفر بدون تشریفات و در فضایی بدون هیاهوی تبلیغاتی باشد!

 

متاسفانه سفر یک روزه استاندار گیلان به آستارا بهانه ای شد تا یونس رنجکش، فرماندار این شهر مرزی دل نوشته ای آمیخته با گزارش کار تنظیم کند که اندکی بوی تملق می دهد.

 

در بخشی از این دل نوشته آمده است:

مدیریت ایده تا عمل، از اتاق کار تا میدان اجرا**یونس رنجکش

مدیریت ایده تا عمل، گزارشی از سفر به یادماندنی مصطفی سالاری استاندار گیلان به آستاراست؛ خارج شدن از اتاق کار و حضور در میدان اجرا در شهر بام های سفالی و گل های بنفش، دیدار صمیمی با مردم ساده دل و یک رنگ منطقه و دستورهایی راهگشا برای شتاب در توسعه این شهرستان مرزی و بندری.

صبح پنجشنبه بود که تلفنم به صدا درآمد و در آن سوی خط دکتر سالاری استاندار گیلان بود و جویای وضعیت شهرستان برای سفری بدون تشریفات با هدف سرکشی از روستاها و موقعیت های طبیعی و اجرای طرح های در دست انجام و اقدامات مربوطه در آستارا که در فضایی بدون هیاهوی تبلیغات و جوی صمیمی این سفر از نزدیکی های ظهر آغاز و تا غروب همان روز ادامه داشت و شاید خیلی از کسانیکه با استاندار گیلان در این بازدیدها روبرو می شدند، نمی دانستند که او کیست و هنوز آن جمله ' خدا و شکر و تشکر از شما که هنوز فراموش نشده ایم' آن مرد روستایی آق مسجد که وقتی فهمید مهمانی که سرزده وارد خانه پیرمرد دامدار روستایی شده ، استاندار گیلان است؛ هنوز در گوشم نوازش می کند که چقدر یک دیدار صمیمی می تواند در تقویت ارتباط بین مردم و مسئولان اثربخش باشد.

 

در پایان امید است که استاندار گیلان همچون الگو و پیشوای امام مسلمین جهان، با چنین روحیاتی در بین مدیران خود روی خوش نشان نداده و مبنای سنجش مدیر خوب و بد را طبق الگوهای شایسته سالاری بنیان کند؛ نه این گونه مواضع که شاید در بین نخبگان سیاسی و حتی عامه مردم جنبه مثبتی ندارد.

 

 

منبع: تابناک
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
چاپلوسی تملق نباشه که پستی که داره رو از دست میده.
#دولت چاپلوس پرور
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار