تابناک گزارش می دهد؛
تابناک / جهانگیری گفت: استانداران و فرمانداران در هفته، روزی را برای گفت‌وگو با مردم در نظر بگیرند. من این موضوع را بخشنامه کردم و با برگزاری این جلسات، شما به مردم می‌گویید که آنها می‌توانند به مسئولان دسترسی داشته باشند و اگر کسی به آنها اجحاف کرده است می‌توانند آن مساله را طرح کنند.
کد خبر: ۵۷۵۴۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۰ 06 March 2018

تابناک / جهانگیری گفت: استانداران و فرمانداران در هفته، روزی را برای گفت‌وگو با مردم در نظر بگیرند. من این موضوع را بخشنامه کردم و با برگزاری این جلسات، شما به مردم می‌گویید که آنها می‌توانند به مسئولان دسترسی داشته باشند و اگر کسی به آنها اجحاف کرده است می‌توانند آن مساله را طرح کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز در همایش استانداران، مدیران کل سیاسی و فرمانداران کل کشور با اشاره به اینکه از سال 87 تا 92 متوسط ایجاد شغل 70 هزار نفر بود، اظهار کرد: پنج سال گذشته به طور متوسط 480 هزار شغل درست شده است که می گویند این خیلی بد است. در آن دوره که تورم 35 درصد بود می‌گویند دوره خیلی خوبی بود، اما اکنون که تورم زیر 10 درصد می گویند خیلی بد است.

 

واکنش سالاری به بخشنامه مهم معاون اول رییس جمهور چه خواهد بود!؟

 

وی در ادامه افزود: وقتی رشد اقتصادی منفی هفت درصد بود می گفتند دوره خوبی بود الان که رشد اقتصادی به شش درصد رسیده است می گویند رکود است . برادر عزیز می دانید رکود یعنی چه؟ یکبار رکود را برای مردم تعریف کنید.

جهانگیری ادامه داد: اگر گفته شود این اقدامات توسط دولت انجام شده است، اما به اقدامات بیشتری نیاز است ما این را قبول داریم و درست است ما بیش از 800 هزار شغل ایجاد کرده‌ایم، ولی هنوز افراد بیکار زیاد داریم کارهای بزرگی انجام شده که نباید ‌آنها کوچک جلوه داد. اشتباه می کنند که دولت را ناکارآمد جلوه می دهند و به آمریکا که می خواهد بگوید نظام ناکارامد است هم صحبت می شوند. شاخص‌های اقدامات دولت که مشخص است .

معاون اول با بیان اینکه من راجع به دوره بد کشور خیلی صحبت کرده‌ام، بیان کرد: از مقطعی به من توصیه به سکوت کردند و من هم گفتم چشم، ولی الان سر تا ذیل حکومت را به بحث گرفته و می گویند انتخابات زودهنگام و بدون مهندسی برگزار شود. وقتی نگذاشتید اقدامات او گفته شود الان باید به این حرف‌ها جواب بدهید البته اگر لازم باشد من موتور را مجدد روشن می کنم.

جهانگیری در ادامه با اشاره به اینکه فرمانداران بالاترین مقام اداری و نماینده دولت در سطح شهرستان‌ها هستند، اظهار کرد: فرماندار باید راجع همه مسائل اداره شهر خود اندیشه داشته باشد و بداند باید چگونه اقدام کند فرماندار می تواند حس دولت داری را در مردم تقویت کند،  زیرا حس دولت داری زمینه ساز حل بسیاری از مشکلات کشور است.

 

جهانگیری در بخش مهمی از سخنرانی امروز خود خطاب به مدیران عالی دولت در استان ها اظهار کرد: استانداران و فرمانداران در هفته، روزی را برای گفت‌وگو با مردم در نظر بگیرند. من این موضوع را بخشنامه کردم و با برگزاری این جلسات، شما به مردم می‌گویید که آنها می‌توانند به مسئولان دسترسی داشته باشند و اگر کسی به آنها اجحاف کرده است می‌توانند آن مساله را طرح کنند.

 

این اظهارات معاون اول رییس جمهور درحالی است که پس از روی کار آمدن دولت دوازدهم و تغییر و تحولات استانداران، در گیلان این بخشنامه در هاله ای از ابهام قرار گرفته است و گویا استاندار گیلان سفرهای شهرستانی خود را جایگزین دیدارها و مراجعات حضوری مردم در سه شنبه های خیابان معلم کرده است.

 

 

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار