کد خبر: ۵۵۰۳۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲ 10 January 2018

تابناک گیلان / سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - ایسنا نوشت: رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی جزئیات نشست مجمع ۳۵ نفره نمایندگان تهران با سازمان اطلاعات استان تهران را تشریح کرد.

محمدرضا عارف در حاشیه نشست مجمع ۳۵ نفره تهران با سازمان اطلاعات استان تهران، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مجمع تهران که از ۳۵ نفر از نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی تشکیل شده جلسات متعددی را با دستگاه‌های اجرائی برگزار می‌کند که امروز (چهارشنبه،۲۰ دی ماه) نیز با جلسه‌ای را با سازمان اطلاعات تهران برگزار کرد و بیشتر در مورد حوادث اخیر بحث شد.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان سازمان اطلاعات استان تهران در مورد اقداماتی که این سازمان در کنار سایر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی مانند نیروی انتظامی انجام داده، گزارش خوبی را مطرح کردند و بحث‌های خوبی با نمایندگان انجام و مقرر شد تا این موضوعات پیگیری شود.

عارف با بیان اینکه کارگروهی را تشکیل داده بودیم تا در فاز اول پیگیر وضعیت دانش آموزان و دانشجویان بازداشت‌شده باشد، متذکر شد: گزارش‌هایی که در رابطه با دانش آموزان داریم جز یکی دو مورد که در بازداشت هستند، تقریبا مسئله‌ای باقی نمانده و بقیه آزاد شده‌اند.

رئیس مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مورد دانشجویان نیز روند خوبی دنبال می شود که امیدوارم هر چه سریعتر با توجه به اینکه در فصل امتحانات قرار داریم مسئله حل شود، ادامه داد: کمیته وضعیت سایر بازداشت‌شدگان را نیز پیگیری می‌کند.

وی افزود: مقرر شد تا مسئولان وزارت اطلاعات پیگیری کنند تا این بازدید در اولین فرصت انجام شود تا نمایندگان گزارشی را در این زمینه به مردم ارائه کنند.

عارف در خصوص پیگیری وضعیت افرادی که گفته می‌شود در زندان فوت شده‌اند، اظهار داشت: اگر این کمیته بتواند از زندان اوین بازدید کند به طور طبیعی مسائلی مانند فوت شدن برخی از بازداشت شدگان نیز پیگیری می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این جلسه پیرامون مسائل استان تهران بحث شد، زیرا نمایندگان تهران حضور داشتند، گفت: قرار شد همکاری بیشتری با مسئولان سازمان اطلاعات داشته باشیم تا اگر مسئله‌ای وجود داشت بتوانیم از طریق قانونی آن را حل کنیم.

مگر می شود بعد از سی سال انقلاب محمدرضا قلدر را معرفی کرد؟

همچنین مهر نوشت:

حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا نماینده سابق مجلس شورای اسلامیبا اشاره به تجمعات اخیر در تهران و برخی شهرهای دیگر گفت: در اینکه این‌گونه تجمعات که به بخشی از مطالبات مردم در شرایط بد اقتصادی اشاره دارد، تردیدی نیست، اما وقتی چنین حرکت‌هایی شروع شود ولی مدیریتی برای جلوگیری از انحراف آن، از مسیر مطالبات به حق مردم وجود نداشته باشد، افراد نفوذی، ضد انقلاب، وابسته به بیگانگان، منافقین و سلطنت‌طلبان و هرکس که عنادی با جمهوری اسلامی دارد، از آن سوءاستفاده می‌کند.

وی افزود: در این اغتشاشات دیدیم که با فعالیت گسترده شبکه‌های مجازی و هدایت‌ها از آن سوی مرزهای کشور، عناصر وابسته به بیگانه در حرکت مردم نفوذ کردند. گرچه مطالبه اولیه در این تجمعات «نه» به گرانی بود که این مطالبه به حق مردم است، اما آن را منحرف کردند.

نماینده سابق مجلس ادامه داد: ذوق‌زدگی ترامپ و عناصر سعودی، خود به خوبی گویای پشت پرده این تحرکات به انحراف کشیده شده است؛ اینها تصور می‌کنند که اگر در سراسر کشور ۲۰۰۰ نفر در تجمعات ۲۰ تا ۳۰ نفری در هر شهر به خیابان بیایند، نشان می‌دهد که ملت از انقلاب فاصله گرفته‌اند، اینها اشتباه می‌کنند چون نه ماهیت انقلاب را می‌شناسند و نه اعتقادی به انقلاب و اسلام دارند.

وی گفت: مگر می‌شود بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال، انقلاب اسلامی ایران به جایی برسد که محمدرضا قُلدر را به عنوان الگوی آن معرفی کرده و پسر دزدش را که از کشور فرار کرد، ناجی ملت نشان دهند؛ اینها نشان می‌دهد سلطنت‌طلبان نیز در این فضا به دنبال گرفتن ماهی خود هستند.

سبحانی‌نیا با اشاره به اینکه ترامپ همین چند ماه اخیر ملت ایران را تروریست خطاب می‌کرد و عربستان مشکلات بسیاری را برای جهان اسلام به وجود آورده است، گفت: مردم ایران اگر احساس کنند دیگرانی چون ترامپ و سعودی‌ها می‌خواهند در شئونات زندگی آنها دخالت کنند، سکوت نخواهند کرد.

آزادی بازداشت‌شدگان بدون سوء پیشینه در ناآرامی‌های اخیر رشت

همچنین ایلنا نوشت:

جبار کوچکی‌نژاد درباره وضعیت شهر رشت پس از ناآرامی‌های اخیر گفت: در روزهایی که برخی تجمعات در مناطق مختلف کشور برگزار شد، افراد معدودی در اعتراض به وضعیت معیشتی در رشت و لاهیجان حضور یافتند اما در حال حاضر آرامش کامل در این شهرها برقرار شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: تلاش شده است با افرادی که از این اعتراضات قصد سوءاستفاده داشتند برخورد و تحت نظر قرار گیرند.

وی درباره آزادی بازداشت شدگان ناآرامی‌های اخیر اضافه کرد: بازداشت‌شدگانی که سوءسابقه و یا فعالیت موثری در بخش شرارت و آشوب‌ها نداشته‌اند به زودی آزاد خواهند شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار