کد خبر: ۴۲۷۹۴۲
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۹ 22 May 2017
تابناک / سرانجام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تمامی هیجانها و حاشیه های خود با پیروزی قاطع حسن روحانی به پایان رسید.
 
در سال ۹۲ دکتر روحانی موفق به کسب رای ۵۵ درصدی در استان گیلان شد و در انتخابات آتی توانست با افزایش چشمگیری نسبت به دور قبل حدود ۷۰ درصد از آرا مردم گیلان را بخود اختصاص دهد.
 
با نگاهی به این موفقیت اجمالی می توان برخی از دلایل پیروزی ۷۰ درصدی روحانی در گیلان را اینگونه دید:

اول: نماینده عالی دولت یازدهم به همراه تیم مدیریتی  در طول چهارسال گذشته در حوزه روستایی در گیلان تلاش کرد تا با ایجاد امکانات و ارایه خدمات مکفی به روستاییان ، عدالت اجتماعی را به منصه ظهور برساند و در این راستا پوشش بیش از ۹۰ درصدی گازرسانی به روستاهای گیلان ،اجرای پروژه های آب شرب در بسیاری از روستاهای گیلان، ترمیم و احداث راههای روستایی ، پرداخت بموقع مطالبات چایکاران، طرح عظیم تحول سلامت و پرداخت ۶ درصدی هزینه های درمانی در بیمارستانها و بسیاری از خدمات عمرانی صورت گرفته در حوزه روستایی علی رغم مشکلات تخصیص بودجه و اعتبارات موجب شد تا برخلاف سیاهنمایی های صورت گرفته نسبت به خدمات دولت، اراء روستاهای گیلان نیز با اختلاف چشمگیر نسبت به اراء رقیب در سبد رای روحانی ریخته شود.

دوم: ورود تمام قد اصلاح طلبان نامدار گیلانی و انتخاب معاون اصلاح طلب سابق استانداری گیلان بعنوان رییس ستاد روحانی در گیلان موجب شد تا بخش زیادی از عقبه مردمی اصلاح طلبان و اراء خاکستری جامعه بخصوص در شهرهای بزرگ و کوچک استان به سبد رای حسن روحانی ریخته شود.

سوم: یکی از مهمترین عوامل اعتماد مجدد مردم استان گیلان به دولت دکتر روحانی و افزایش چشمگیر اراء وی در استان به دلیل روشنگری،شفاف سازی و اطلاع رسانی خدمات دولت به مردم گیلان بود که در این زمینه بدون شک نشریات و رسانه های استان نقش بیادماندنی ایفا کردند.
انتشار اخبار و خدمات دولت و ارایه امارهای رشد خدمات دهی به استان در حوزه های مختلف  توسط این رسانه ها منجر به این شد که نه تنها سیاه نمایی ها و مطالب خلاف واقع منتسب به دولت تاثیری بر اراء روحانی در گیلان نداشته باشد بلکه عزم مردم را برای رای مجدد به دکتر روحانی در گیلان جزم تر از پیش کند.

*رییس کمیته ارتباطات و رسانه ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در گیلان
مدیرمسئول پایگاه اطلاع رسانی گیل خبر


منبع: تابناک
برچسب ها: شاهد وزیری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار