کد خبر: ۳۵۸۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۱:۲۴ 11 January 2017
امضای دفتر یادبود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از سوی رئیس مجلس سنای الجزایر رییس مجلس سنای الجزایر با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور آفریقایی، دفتر یادبود درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را امضاء کرد. 

به گزارش ایسنا، بن صالح که شخصیت دوم الجزایر پس از رئیس جمهور  این کشور است، پس از امضای دفتر یادبود، طی گفت‌وگویی با رضا عامری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر با بیان خاطراتی از آن فقید سعید، اظهار کرد: با فقدان ایشان، جمهوری اسلامی ایران و امت اسلامی شخصیتی را از دست داد که محور وحدت و همدلی و حافظ ارزش‌های اسلامی بود و برای حاکمیت ارزش‌های انسانی بسیار تلاش کرد.

به گزارش سفارت ایران در الجزایر ، رئیس مجلس سنای الجزایر، مرحوم هاشمی رفسنجانی را شخصیتی حکیم و مدبر و نقش ایشان در تاریخ معاصر ایران را بارز و غیرقابل انکار توصیف کرد.

رضا عامری، سفیر کشورمان در الجزایر نیز ضمن قدردانی از حضور وی و وزیر امور خارجه و همراهان در محل سفارت و تشکر از پیام تسلیت و همدردی رئیس جمهور الجزایر، با اشاره به خدمات ارزشمند آن فقید به اسلام و انقلاب اسلامی، گفت: اطمینان داریم ایران و الجزایر در سایه حکمت و درایت رهبران دو کشور، مسیر پیشرفت و سعادت دو ملت مسلمان و انقلابی را تا فتح کامل قله‌های ترقی و پیروزی طی خواهند کرد.
 به گزارش ایسنا، سفارت ایران در الجزایر با نیمه افراشته کردن پرچم جمهوری اسلامی ایران، اقدام به گشایش دفتر یادبودی به مدت 3 روز در محل سفارت کرده که در اولین روز آن، تعدادی از سفرای خارجی مقیم و شخصیت‌های الجزایری با حضور خود و ابراز همدردی، این ضایعه را به مقام معظم رهبری، دولت و ملت ایران تسلیت گفتند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار