کد خبر: ۳۵۸۰۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰ 10 January 2017
امام در رثای بهشتی فرمود:"آنچه که من راجع به ایشان متاثرهستم، شهادت ایشان درمقابل اوناچیز است و آن مظلومیت ایشان در این کشور بود". چیزی که در مورد هاشمی درد را افزون می کند، مظلومیت و لبخند مظلومانه همیشگی بر لبانش بود.

یادت بخیر مرد سخت خاطرات انقلاب....

«انتخاب»؛ سهراب زند؛ امام در رثای بهشتی فرمود:"آنچه که من راجع به ایشان متاثرهستم، شهادت ایشان درمقابل اوناچیز است و آن مظلومیت ایشان در این کشور بود".

چیزی که در مورد هاشمی درد را افزون می کند، مظلومیت و لبخند مظلومانه همیشگی بر لبانش بود.

شاید هر کس جای او بود بارها از ادامه حرکت منصرف شده بود، اما چیزی نتوانست او را از آرمان و اهداف الهی اش دور سازد.

اگر در مجلس ششم چنان مظلوم شد که حتی تهدید به عدم تایید اعتبارنامه گردید، اگر سال 84، مافیای قدرت خوانده شد، اگر در سال 88، چنان از همه سو بمباران شد و جفا شنید که بسیاری مرگ سیاسی وی را پیش بینی نمودند، اگر در سال 92 صلاحیتش تاييد نشد و در 94 لیستش انگلیسی خطاب گرفت، اما این داغ را بر دل بدخواهان انقلاب گذاشت که لحظه ای از حرکت در چارچوب اسلام و انقلاب و نظام، به سمت درد دل های خود منحرف گردد.

بی گمان هر کس در جایگاهی با نصف موقعیت و اطلاعات او بود، اینگونه با سعه صدر برای عزت نظام زبان به کام نمی گرفت و  پیاپی بر آتش فتنه های ظالمانه ای که خناسان مرتبا بر علیه اش بپا می کردند، هیزم می افزود.

شاید هر کس بجای او بود، از مناصبش کناره گرفته بود. اما او ماند.صبورانه، عاقلانه، دوراندیشانه.

از هاشمی درس های زیادی می توان آموخت، اما از بزرگ ترین این درس ها، دوراندیشی و سعه صدر او در مسیر سخت ایجاد تحولات برای بهتر شدن است.

مردی که دوست و دشمن از او سیاست آموختند، سیاست صبر و عقل.
ای تاریخ مظلوم انقلاب!
گاهی خیال میکردیم که یاران دوران غربتت هستیم، اما امروز که جایت خالی است تازه فهمیدیم که تو پناه دلتنگی های ما بودی.
دل سیاست برای تو تنگ می شود.
یادت بخیر مرد سخت خاطرات انقلاب....

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار