گرامیداشت یاد و خاطره ۲۵۷ شهید کارمند گیلان
همزمان با چهل و دومین سالگرد شهادت، شهیدان انصاری و نورانی یادواره‌ی ۲۵۷ شهید کارمند گیلان در تالار مرکزی شهر رشت برگزارشد.
کد خبر: ۱۱۱۳۸۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۸ 07 July 2023

به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای مرکز گیلان؛ در یادواره‌ی ۲۵۷ شهید کارمند گیلان و گرامیداشت سالروز شهیدان انصاری و نورانی استاندار و معاون هماهنگی امور عمرانی اسبق گیلان از ۱۰ خانواده‌ی شهید کارمند استان تجلیل و نیز از کتاب زندگینامه‌ی شهدای کارمند گیلان با عنوان سربداران میرزا رونمایی شد.
نماینده ی، ولی فقیه در گیلان در این مراسم با اشاره به تاریخ پرفراز و نشیب تشیع در هزار و ۴۰۰ سال گذشته، بسیاری از نواقص و مشکلات شکل گیری حکومت عدل الهی در ادوار گذشته‌ی تاریخ را خلا بصیرت، زمان شناسی و نبود شناخت امام جامعه دانست و گفت: ملت ایران با بصیرت، شناخت زمان و ولایتمداری توانسته زمینه شکست هیمنه‌ی قدرت‌های زیاده خواه را مهیا نموده و عزت و اقتدار این سرزمین را رقم بزنند.
آیت الله رسول فلاحتی ازشهدای والامقام این سرزمین از جمله شهیدان انصاری و نورانی بعنوان پیشگامان ولایتمداری، زمان شناسی، نوع دوستی و وطن پرستی یاد و تصریح کرد: این ویژگی‌ها موجب شد شهدا در راه خدمت و جهاد در راه خدا، حد و مرز نشناخته و درس عزت و پایمردی همراه با اخلاص و تعبد را در حیات دنیوی خویش مشق نمایند.


امام جمعه‌ی رشت همچنین با گرامیداشت مقام شامخ شهیدان انصاری و نورانی، تلاش‌های صادقانه‌ی آنان در راه تثبیت و اقتدار نظام اسلامی گفت:عشق به ارزش‌های الهی، خدمت صادقانه به مردم وتلاش برای عمران و آبادانی این مرز و بوم سر رمز ماندگاری این شهدا بود.
استاندار نیز در این نشست با اشاره به نقش تحول ساز و درس آموز شهیدان انصاری و نورانی در روند خدمتگذاری به عموم مردم و رسیدگی به مناطق محروم، گفت: شهدا با دل بریدن از تعلقات دنیوی و روحیه‌ی جهادی به ایران اسلامی عزت بخشیدند.
دکتر اسدالله عباسی همچنین رسالت مهم متولیان فرهنگی و رسانه ایی را تلاش مجدانه برای انتقال سیره‌ی درس آموز شهدا به نسل جوان دانست و افزود: امروز بخشی از رسالت مهم جهاد تبیین، باید در راستای انتقال سیره و منش شهدای گرانقدر این مرز و بوم به جوانان آینده ساز ایران باشد تا نیات شوم منافقان در کوران طوفان هجمه‌های تبلیغاتی و رسانه ایی بدخواهان آشکار شود.


خانم حمیده‌ی دانش کاظمی، همسر شهید علی انصاری، تنها استاندار شهید کشور نیز در این مراسم با بیان خاطراتی از سیره‌ی زندگی این شهید والامقام، به توصیف اشتراکات فکری و رفتاری شهیدان انصاری و نورانی اشاره و اضافه کرد: خدمت به وطن و تلاش برای نجات ملت از ظلم و جور و استبداد بود که موجب شد شهدای بی ادعای این سرزمین به تاسی از منویات امام و پیشوای خویش در راه توسعه و تعالی بپا برخاسته و جلوه‌ی زیبایی از خدمت و جهاد را به نمایش بگذارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار