‌رئیس سازمان چای کشور:
رئیس سازمان چای کشور گفت: ۳۰ هزار و ۴۸۱ تن چای خشک امسال در استان گیلان تولید شد که نسبت به سال گذشته افزایش ۳ درصدی داشته است.
کد خبر: ۱۰۰۴۷۹۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۷ 27 October 2021

حبیب جهانساز بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 135 هزار و 469 تن برگ سبز چای به ارزش 760 میلیارد تومان تا 30 مهرماه امسال از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شد.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه تاکنون 655 میلیارد تومان معادل بیش از 86 درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است تصریح کرد: 58 هزار و 927 تن معادل 43 درصد چای خریداری شده از چایکاران درجه یک و مابقی درجه 2 است.

جهانساز با اشاره به رشد میزان تولید چای خشک در کارخانجات استان گیلان خاطرنشان کرد: 30 هزار و 481 تن چای خشک امسال در کارخانجات چایسازی استان گیلان تولید شد که در مقایسه با سال گذشته افزایش 3 درصدی داشته است.

وی از پایان فصل برداشت چای خبر داد و افزود: شرایط برای پرداخت تسهیلات بهزراعی در نیمه دوم سال فراهم شده است لذا چایکاران با مراجعه به ادارات چای شهرستان‌ها، نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام کنند.
رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه چایکاران به کمک کارشناسان، تسهیلات بهزراعی، سرمایه‌ای و جاری را دریافت کنند گفت: همچنین مدیران کارخانجات نیز برای نوسازی و بهداشتی کردن کارخانجات خود از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار