tabnakostan

اشک تمساح برای سلامت مردم ؛
مشت هایی که از آستین شعبان بی مخ های مجازی بیرون زده اند /لزوم هم افزایی مسئولین ونمایندگان استان برای غلبه برکرونا
امروز زمانی مناسبی برای تسویه حساب وقرار دادن این مدیر و آن مدیر مقابل هم نیست ،این اقدام فقط باعث ایجاد شکاف در جبهه مقابله با کرونا می شود ،شکست این جبهه و آن جناح یعنی فتح سنگر سلامت مردم از سوی ویروس مهاجم و ردیف شدن تابوت های هم استانی هایمان ،چه بسا عزیزی از خانواده خود ما !همین دیروز بود که سوگوار یک همکار عزیز شدیم !
تذکر سارا فلاحی در مجلس؛
قوه قضاییه مسببین ریزش بورس را محاکمه کند / مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی ناکافی است / خط فقر به بالای 10 میلیون تومان خواهد رسید
سارا فلاحی نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در تذکری شفاهی از قوه قضاییه خواست تا مسببین ریزش بورس و متضرر شدن مردم را محاکمه کند.
آقایان مسئول ،دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس/ خودتان می دانید وصف های طولانی توزیع مرغ وبرنج ویروس کرونا !
 متاسفانه عدم برنامه ریزی ومدیریت صحیح وتامین مایحتاج مورد نیاز مردم از سوی مسئولان خود نشان از بی توجهی به مصوبات ستاد ملی کرونا وکادر سفید پوش درمان است که 9ماه به صورت شبانه روز در تلاش هستند تا هموطنان رخت سیاه بر تن نکنند هرچند بسیار از آنها ناباورانه جان شیرین خود را برای نجات همنوعان  خود از دست دادند
وقتی پای تدبیر لنگ می زند؛
حکایت تلخ تقابل نان وجان ؛ صف های مرغی در دوران محدودیت های کرونایی!
چرا مردم ما حاضر به پذیرش محدودیت ها نمی شوند ولی براحتی ریسک آن را می پذیرند ؟! این درسی است که مسئولین باید از رفتار مردم بگیرند! واقعیت این است گرانی ها ،شرایط سخت زندگی و از دسترس خارج شدن برخی محصولات برای قشر متوسط وضعیف جامعه باعث شده است تا مردم جانشان را بهای سیرکردن شکم بچه هایشان قرار دهند !
وضعیت کرونا در همجواری کهگیلویه و بویراحمد
از آنجا که یکی از عوامل بروز و شیوع این بیماری سفرهای افراد در برخی استان ها است و با توجه به ارتباطات خانوادگی و کاری معمول میان ساکنین استان های همجوار بد نیست که نگاهی به وضعیت استان های همجوار کهگیلویه و بویراحمد بیاندازیم.
اولین اقدام عملی ضمانت اجرایی دستورالعمل های کرونایی / بازداشت 3 شهروند بدون ماسک در کهگیلویه و بویراحمد
دادستان عمومی شهرستان دنا گفت: سه نفر به دلیل استفاده نکردن از ماسک در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا دستگیر شدند.
توصیه نماینده ولی فقیه در استان به سیاسیون
در سفر قالیباف به دنبال درخواست های کوچک و محلی نباشید
حجت الاسلام حسینی : در سفر قریب الوقوع قالیباف به استان نباید درخواست‌های کوچک، فردی، منطقه‌ای و محلی موجب شود تا نتوانیم از رهگذر این سفر برای توسعه استان گامی برداریم.
تدکر شفاهی سید محمد موحد
انتقاد از جهت دادن بودجه به سمت طرح های خاص!
نماینده کهگیلویه، بهمنی، چرام و لنده در مجلس اظهار داشت: زمان توجه به محرومان و توسعه متوازن در چارچوب قانون بودجه رسیده است.
لزوم بررسی عوارض داروی
به گفته برخی صاحبظران با وجود گزارش های داخلی از سوی دغدغه مندان وحتی سازمان بهداشت جهانی ،بی اثر بودن داروی رمدسیویر به اثبات رسیده است ،اما در کمال تعجب نه تنها این دارو از چرخه درمان کشور حذف نشده بلکه برخی مراکز درمانی نیز در توزیع آن در بین مردم نقش آفرینی می کنند .
طرح هوشمند تعطیلی دوهفته ای ،طرحی که هوشمندانه معیشت و جیب مردم را نشانه گرفته است !
با این حال شیوه اجرای این طرح در شهرهای قرمز ونارنجی استان که از همین ساعات ابتدایی به شکلی ناقص دنبال می شود واز سویی نیز این طرح که دستگاههای دولتی و بانکها بعنوان کانون اصلی انتشار ویروس کرونا مستنثی نموده ،پیشاپیش نتیحه نهایی اجرای آن را مشخص کرده است .
به بهانه تایید طرح تامین کالاهای اساسی در شورای نگهبان؛
معیشت مردم در گروگان جریان های سیاسی
بررسی نحوه مواجهه نمایندگان مجلس با این طرح و رویکرد تخاصمی بخش اعظمی از نمایندگان با دولت ،باید اذعان کرد که این طرح قبل از این که در راستای دغدغه مردم به تصویب رسیده باشد ،به دلیل آگاهی تصویب کنندگان از وضعیت اقتصادی ومنابع درآمدی کشور و علم به عدم تامین منابع آن از سوی دولت ،می توان از آن به عنوان طرحی نام برد که با اهداف سیاسی ،معیشت و سفره مردم در گروگان جریانات سیاسی قرار گرفته است .
واکنش پایانه مرزی مهران به خبر ضرب وشتم زوج عراقی +پاسخ تابناک
بدنبال انتشار این مطلب مدیر پایانه مرزی شهید قاسم سلیمانی مهران با انتشار جوابیه ای خواستار انتشار آن در رسانه شد که عینا جهت تنویر افکار عمومی منتشر می شود.
رکود گردشگری ایران و افت بازار صنایع دستی در سال کرونایی
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز با بیان اینکه صنایع دستی البرز از لحاظ کیفیت و کمیت بسیار غنی است، گفت: سکونت اقوام مختلف در استان البرز باعث تنوع صنایع دستی این استان شده است. تقریبا از همه اقوام ایرانی در البرز زندگی می کنند و صنایع دستی منطقه خود را در البرز تولید می کنند.
معاون استاندار البرز:
شیشه عمر مردم در دستان ستاد کرونا/ پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای تهران برای البرز هم اجرا می شود
نورمحمد فردی با اشاره به وظایف قراگاه‌های استانی مقابله با کرونا اظهار کرد: وظیفه این قرارگاه پیگیری مصوباتی از ستاد ملی یا استانی کرونا است که یا اجرایی نشده اند یا در اجرای آنها ضعف وجود داشته است.
باز هم وعده های توخالی/ مشکل کمبود روغن نباتی کی حل می شود؟
رئیس سازمان صمت البرز در پاسخ به اینکه آیا امیدی برای ارزان شدن برخی کالاها هست، توضیح داد: این امکان متاثر از وضعیت اقتصادی کشور از جمله نرخ ارز، میزان فروش مواد پتروشیمی و تغییراتی در وضعیت تحریم‌ها است.
درسهایی که مردم و مسئولین باید از درگذشت
درگذشت این شخصیت اجتماعی و صاحب نام استان ایلام آن هم در حساس ترین برهه از زمان یعنی در اوج بجران کرونا وبه واسطه همین ویروس ،حاوی درسهایی است که می تواند از ابعاد مختلف اجتماعی وسیاسی مد نظر مردم ،سیاسیون ونمایندگان استان ایلام درمجلس شورای اسلامی قرار گیرد .
تحلیلی بر انتخاب رییس مجمع نمایندگان استان ایلام : ساختار های پارلمان قایل به فرد نشوند
برکسی پوشیده نیست که ریاست مجمع نمایندگان هر استان تنها ساختاری درون سازمانی در راستای تسهیل بروکراسی اداری شکل می گیرد اما در عمل رییس مجمع نمایندگان هیچ برتری یا امتیازی نسبت به دیگر همکاران خود برخوردار نخواهد بود ،همچنان که رییس مجلس شورای اسلامی هم تنها از یک رای در پارلمان برخوردار است ،رییس مجمع هم چیزی فراتر از همان حق رای وحق نظارت را نمی تواند برای خود قایل شود .
به بررسی فوری نیاز دارد : نقش دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان مصطفی در افزایش مرگ ومیرییماران کرونایی !
ساده تر بگوییم زمانی که بیماران کرونایی به اکسیژن ساز مرکزی بیمارستان متصل می شوند ،مانیتور نشان دهنده علائم حباتی سطح اکسیژن را 55درحه نشان می دهد این درحالیست برای اینکه یک بیمار کرونایی دروضعیت استیبل قرار گیرد سطح اکسیژن مورد نیاز باید به 80درجه برسد
تابناک ایلام در گفتگو با معاون سیاسی وامنیتی استان بررسی کرد؛
پیشنهاد تعطیلی استان ،موانع ومحدودیتها /استانداری ایلام  ومانعی به نام محدودیت های قانونی
با این حال این روزها رسانه ها وفعالین اجتماعی استان تنها راه ممکن برای قطع زنجیره ابتلا و کاهش مراودات انسانی را در تعطیلی دو هفته ای استان واعمال قرنطینه جستجو می کنند .طرح این موضوع در حالیست که براساس قوانین ومقررات سازمانی ،ستاد کرونای استان بعنوان بخشی از ستاد ملی از اختیارات وتوان لازم برای اجرایی شدن این پیشنهاد کارساز برخوردار نیست.
هشدار! خودرویتان را به دام مکمل‌های سوخت نیندازید
مدیر شرکت نفت البرز درخصوص استفاده از مکمل های سوخت به رانندگان هشدار داد.
چرا استاندار تعطیلی دو هفته‌ای استان ایلام را اعمال نمی‌کند؟!
اما سوال اینجاست ،آیا استاندار با وجود یدک کشیدن عنوان نماینده عالی دولت دراستان ،از این سطح از توان و اختیار برای تعطیل نمودن دوهفته ای استان واعمال قرنطینه کامل برخوردار است ولی به آن عمل نمی کند ؟
سایه مرگ کرونا بر سر مردم ایلام /فوت 14نفر آمار کمی نیست / استان باید قرنطینه شود
صرفنظر از اثرات و دلهره هایی  که بحران سیاه بر سر مردم استان ایلام گسترانیده شده است ،اهمیت خبری آن به حدی بزرگ بود که حتی رسانه های برون مرزی نظیر بی بی سی ویورو نیوز نیز به آن پرداختند . معنای این روبداد مهم این است که استان ایلام رفته رفته به سمت یک فاجعه انسانی حرکت می کند.
سرمایه‌هایی که بر باد رفت/ دولت مردم را در بازار بورس رها کرده است!
رییس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی البرز با اشاره به بی تدبیری دولت در بحث بورس گفت: انتظار می رود دولت به قضیه بورس ورود کرده و مشکل مردم و سرمایه گذاران را حل کند.
پاتک کرونا به ایلام : مردم !اگر دلتان می خواهد که بمیرید رعایت نکنید!
اگر امروز مردم ما به خودشان نیایند و جدی درمقابل این پدیده ایستادگی نکنند ،دو پاتک دیگرکافیست تا ظرفیت بیمارستان ها تکمیل شود آن وقت باید منتظر فاجعه بزرگ انسانی در استان ایلام باشیم .
استاندار کرمانشاه خبر داد:
احتمال تعطیلی مشاغل غیرضروری در کرمانشاه
استاندار کرمانشاه گفت:با توجه به تشدید ویروس کرونا در استان و عدم توجه مردم برخی مشاغل غیر ضروری در استان تعطیل می شوند.
قطع پای تماشاچیان تصادف مرگبار شب گذشته در کرج!
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از وقوع حادثه تصادف در محور کرج خبر داد و گفت: تماشاچیانی که نظاره گر این تصادف بودند نیز هنگام برخورد یک خودروی دیگر به محل حادثه دچار آسیب و قطع شدگی پا شدند.
فراخوان تجمع روز سیزده آبان در مصلی ایلام برخلاف مصوبات ستاد کروناست/ستاد کرونا ورود کند
امروز در حالی ویروس کرونا وسرعت اپیدمی استان را در حالت بحرانی قرار داده و برخی محدودیت ها برای قطع زنجیره ابتلا وکاهش آمار مبتلایان اعلام شده است متاسفانه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در اقدامی قابل تامل مبادرت به صدور اعلامیه تجمع مردمی در مصلی ایلام در روز سیزده آبان نموده است .
اینجوری می خواهید کرونا را شکست دهید؟
باور کنید مردم ما این پارداوکس ها را در رفتار وشعار مسئولین و دستگاههای متعدد مشاهده می کنند که اینگونه در مقابل دستورات وتوصیه های بهداشتی ومراقبتی مقاومت می کنند ،با استمرار این روند باید با قطعیت گفت هرگز نمی توانیم کرونا را شکست دهیم واین کرونا است که کمر مردم را خواهد شکست !
نابلدها از بورس خارج شدند
رئیس اتاق بازرگانی شیراز گفت: شاخص سهام ماه هاست بر خلاف سایر بازارها، روند کاهشی شدیدی را در پیش گرفته و در هفته گذشته بازدهی حدود منفی 10 درصد داشته است. این موضوع سبب طولانی شدن صف های فروش و خروج تعداد بسیار بالایی از نابلدها از این بازار شده است اما همچنان دخالت های حقوقی ها و عدم ثبات تصمیم گیری مسئولان در این بازار، اعتماد جامعه به سرمایه گذاری در این بازار از بین برده است.و موجب کاهش این شاخص به زیر 1200 هزار واحد شده است.
شعار مبارزه با فساد در پرسپولیس قابل قبول نیست/ انتخاب مدیرعامل پرسپولیس برای سرپوش گذاشتن بر ضعف عملکرد وزارتخانه است
نماینده فیروزآباد یادآور گفت: سمت قبلی مدیرعامل جدید پرسپولیس دقیقا جایی بوده که می‌توانسته به صورت جدی با فساد مبارزه کند ولی طی سالیان گذشته شاهد مبارزه جدی در حوزه فساد در وزارتخانه نبوده‌ایم. اگر شعار مبارزه با فساد مطرح می‌شود این مبارزه باید از وزارتخانه شروع می‌شد لذا وقتی مدیرعامل پرسپولیس با چنین شعاری روی کار می‌آید به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
مسدود کردن ۱۰ ورودی و خروجی استان البرز/ نحوه شناسایی افراد ساکن و‌ بومی شهرها در طرح فاصله گذاری اجتماعی چگونه است؟
رییس پلیس راه البرز از آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا از امروز دوشنبه در ۱۰ نقطه ورودی و خروجی از ساعت ۱۲ ظهر در این استان خبرداد.
رئيس ستاد استانی مبارزه با کرونا اعلام کرد:
وضعیت کرونایی دو شهرستان ایلام و ایوان سیاه و فوق خطرناک و بحرانی است!/ تا اطلاع ثانوی به این دو شهرستان سفر نکنید!/ اعمال محدودیت های گروه شغلی ۳ و ۴ در شهرستان های قرمز و نارنجی استان
استاندار ایلام در برخی شهرستان های استان خبر داد و گفت: بر اساس اعلام نظر ستاد ملی کرونا وضعیت بیماری کرونا در دو شهرستان ایلام و ایوان از استان ایلام از حالت قرمز به حالت فوق خطرناک سیاه تبدیل شد.
استان را تعطیل کنید/ درمقابل جان مردم مسئولید
بنابراین باید اذعان کرد که امروز ادارات به کانون انتشار ویروس کرونا در جامعه تبدیل شده و از سویی نیز جان این قشر به شدت در معرض تهدید جدی قرار دارد . از اینرو دست دست کردن مدیران استان و اعضای ستاد استانی کرونا جایز نیست وباید تصمیم قاطعی در خصوص تعطیلی ده روزه یا دوهفته ای ادارات استان اتخاذ شود.چرا که این تصمیم می تواند از یک مسئولیت پذیری وحساسیت  در مقابل سلامت وجان مردم استان نشات بگیرد .
عفریت مرگ بر چهارمین رود و جاده زیبای جهان سایه انداخت
پروژه انتقال آب رودخانه کرج از طریق تونل به تهران در حالی افتتاح شد که صدای اعتراض فعالان محیط زیست کرج در گلو ماند و لابی‌‌ها و بیانیه‌های متعدد سمن‌‌ها یا همان تشکل‌های زیست محیطی استان راه به جایی نبرد.
نقش «شبکه های اجتماعی قم» در تغییر ذائقه فرهنگی شهروندان قمی
گزارش مستند فعالیت مخرب برخی صفحات مجازی در قم
نیم نگاهی به شبکه‌های اجتماعی که با نام قم و یا مخاطبان قمی در بستر فضای مجازی فعالیت می‌کنند؛ بیان‌گر آن است که این آسیب‌ها هویت خانواده‌های قمی را نشانه گرفته است. در ادامه به صورت مستند، به گوشه‌ای از فعالیت‌های منفی و مخرب این صفحات و حساب‌های فعال که با نام «قم» فعالیت می‌کنند؛ اشاره شده است.
روز سیاه کرونایی در ایلام /ثبت539 مورد جدید مبتلا به کرونا برای اولین بار در استان ایلام /آمار متوفیان کرونا در ایلام به 376 مورد رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از ثبت ۵۳۹ مورد جدید مبتلا به کرونا در ایلام خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته پنج مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش شده است.
خودمانی با مردم :خواهش می کنیم رعایت کنید ،کرونا شوخی بردار نیست !
اگر واقعا مرگ روزانه سیصد چهار صد هموطن برای ما درس عبرت نمی شود که نمی شود ! اگر همه این اخبار وتوصیه های چهانی کارساز نیست که نخواهد بود ! اگر این همه کسادی و تعطیلی که کرونا به مردم تحمیل کرده برای نق زننان کفایت نمی کند که نمی کند ،باید دست روی دست گذاشت تا کرونا مثل زامبی ها همه ما را ببلعد وتمام !
تاملی بر سخنان طائب :اصرار بر توهین به رییس جمهور با لعاب قرینه سازی تاریخی !
تحلیل وتفسیر هایی از جنس قرینه سازی تاریخی و مشابهت سازی هایی که به جهت توجیه رفتار های زننده اخیر ،تابتوانند با تغییر شیوه اهانت ها و معاویه و عثمان سازی از رییس جمهور ،بر خلاف عتاب وتذکرصریح رهبری ،مسیر اهانت ها و توهین ها را با رنگ ولعاب دیگری دنبال نمایند.
حکایت نماینده ای که با ناسازگاری دنبال دیده شدن است !
اینها که گفته شد حکایت تلخ رفتار برخی نمایندگان ما در مجلس شورای اسلامی است .برخی از دوستان نماینده یا خود را به خواب زده ونمی خواهند با واقعیات میدانی کشور کنار بیایند و همچنان بر وعده هایشان اصرار دارند ،یا پس از مواجهه شدن با واقعیات چون می دانند کاری از دستشان بر نمی آید، دوست ندارند از لاک تبلیغات خارج شوند و همچنان بر دیده شدن اصرار دارند! کسی نیست شانه این عزیزرا تکان دهد وبگوید برادر! بیدار شو! دور دورِ پاسخگویی ،تعامل وکار برای رفع مشکلات است نه سیر در هیچان دوران تبلیغات انتخابات !
تصادفات کرج - هشتگرد، سهیلیه و تهران دشت 33 روستا را کلافه کرده است/ وزیر راه و شهرسازی به معضلات این 3 محور ساوجبلاغ ورود کند
علی حدادی گفت: تصادفات در جاده ترانزیت کرج - هشتگرد، سهیلیه و تهران دشت مردم را با دغدغه هایی مواجه کرده است.